http Β΄ΕΠΣΚ (3ος όμιλος): Νίκες για Ορφάνι, Φωλιά, Ελευθερές, Ελαιοχώρι και Παλαιοχώρι
Sunday, 31 March 2019 18:52

Ο Μ.Α. Ορφανίου κέρδισε την ΑΕ Πιερέων 2004 και ετοιμάζεται πλέον για την φιέστα ανόδου στις 20/4. Για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, ο ΑΟ Ελαιοχωρίου κατέκτησε πολύτιμο «διπλό» στην Κάριανη. Τρίποντα κατέκτησαν ο Αστέρας Φωλιάς, ο Κεραυνός Ελευθερών, η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας. Αναλυτικά:

Μ.Α. Ορφανίου-ΑΕ Πιερέων 2004: 4-0

Άλλη μια νίκη για τον πρωταθλητή Μ.Α. Ορφανίου στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας. Για την 20η αγωνιστική υποδέχθηκε την ΑΕ Πιερέων 2004 και κατέκτησε το τρίποντο με 4-0. Στο 20 ο Γ. Κουκούτσης έκανε το 1-0. Στο 30 οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Πετρίδης που έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και άουτ. Στο 35 ο Ζαχαριάδης έκανε το 2-0. Στο 43 ο Μαυρέας έκανε το 3-0 και στο 45 ο Γ. Κουκούτσης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Α.Ο. Κάρυανης-Α.Ο.Ελαιοχωρίου: 0-4

Σπουδαίο «διπλό» για τον ΑΟ  Ελαιοχωρίου στο γήπεδο της Κάριανης, με 0-4, για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, χωρίς πολλές φάσεις και έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο διάστημα 65-80 οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν τέσσερις συνολικά φορές. Ο Καραγιαννούδης έκανε το 0-1, ο Σταματάκης έκανε το 0-2, ο Ζωϊτόπουλος ανέβασε τον δείκτη στο 0-3 και ο Σταματάκης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Κεραυνός Ελευθερών-Ατρόμητος Ακροβουνίου: 2-0

Ο Κεραυνός Ελευθερών υποδέχθηκε τον Ατρόμητο Ακροβουνίου για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε τη νίκη με 2-0, με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά, ο Δανιηλίδης έκανε το 1-0 και ο Κωνσταντάρας με εύστοχο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ζαρίμη για έντονη διαμαρτυρία προς τους διαιτητές.

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Α.Σ. Παγγαίο: 5-0

Η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας κατέκτησε τη νίκη, με 5-0, επί του ουραγού ΑΣ Παγγαίου για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε με 3-0, με δύο τέρματα του Ρούγα και ένα του Κεχαγιά. Ο Ρούγας ανέβασε τον δείκτη στο 4-0 και παράλληλα έφτασε σε χατ-τρικ. Ο Μαστανιάδης διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα: 3-0

Ο Αστέρας Φωλιάς είχε την υπεροχή στην κόντρα της 20ης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα και πήρε το τρίποντο με 3-0. Στο 15ο λεπτό ο Σκαμνιώτης έκανε το 1-0. Στο 25 ο ΠΑΟΚ είχε ευκαιρία με τον Δραγουδάκη. Στο 60 οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσιπούρη με 2η κίτρινη κάρτα. Στο 70 ο Ι. Χρυσανίδης έκανε το 2-0 και στο 81 ο Τσιγκόλα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.