http Β΄ ΕΠΣΚ (3ος όμιλος): Στο +10 ο Μ.Α. Ορφανίου
Sunday, 10 February 2019 17:37

Β΄ ΕΠΣΚ (3ος όμιλος): Στο +10 ο Μ.Α. Ορφανίου

Ο Μ.Α.Ορφανίου πέρασε και από το «Δ. Παρίδης» με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα για την 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και είναι στο +10 από τον 2ο Αστέρα  Φωλιάς που είχε το ρεπό του.«Διπλό» για τον Κεραυνό Ελευθερών, εντός έδρας νίκες για ΑΟ Κάριανης, Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας και Βυζάντιο. Αναλυτικά:

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μ.Α. Ορφανίου: 1-2

Ο Μ.Α. Ορφανίου πέρασε, με 1-2, μετά από ντέρμπι στο «Δ. Παρίδης» με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Στο 20ο λεπτό από φάουλ του Κουκούτση, με κεφαλιά ο Καμτσικλής έκανε το 0-1. Στο 60 ο Κλ. Μαλουτά  μοίρασε στον Λόλη που σκόραρε για το 0-2. Στο 87 ο Μπαζιάμης μείωσε στο τελικό 1-2.

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Βαρδαβούλιας, Σπανδωνίδης, Τσιοπανίδης, Φουρκαλάς, Φελλαχίδης, Κρομμύδας (46 Ανωτίδης), Σιδηρόπουλος, Σταμπολίδης (77 Μπαζιάμης), Τσαρούχας, Φέρκο (76 Βαζακίδης)

Μ.Α. Ορφανίου

Αναστασιάδης, Πετρίδης, Μαντέσος, Μηλιάδης, Καμτσικλής, Κουκούτσης Χ., Κουμούτσης Γ., Μαλουτά Κλ. (64 Βατσιόλης), Ζαχαριάδης (75 Μαυρέας), Τσιφτελίδης (65 Λόλη), Παλληκαράς (60 Φιλόσογλου).

ΑΕ Πιερέων 2004-Κεραυνός Ελευθερών: 0-4

Ο Κεραυνός Ελευθερών κατέκτησε το «διπλό» με 0-4 στο Μελισσοκομείο με αντίπαλο την ΑΕ Πιερέων 2004 για την 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Ο Γ. Κωνσταντάρας έκανε το 0-1 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Κεραυνός κέρδισε πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Τσοχαταρίδης όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕ Πιερέων. Λίγο μετά, ο Δανιηλίδης με κεφαλιά έκανε το 0-2. Ο Τσοχαταρίδης ανέβασε τον δείκτη στο 0-3 και ο Ε. Πέπα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Α.Ο. Κάριανης-Ατρόμητος Ακροβουνίου: 2-0

Πολύτιμη νίκη, με 2-0, κατέκτησε ο ΑΟ Κάριανης επί του Ατρόμητου Ακροβουνίου για την 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και νωρίς, στο 6ο λεπτό, ο Καστανίδης έκανε το 1-0. Στη συνέχεια είχαν χαμένες ευκαιρίες με Χατζηανδρέου, Μανώλκα, Μάρκου και Καστανίδη. Στο 50 ένα σουτ του Κ. Σαουλίδη δεν βρήκε στόχο. Στο 70, σε αντεπίθεση, ο Μάρκου διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Α.Ο.Ελαιοχωρίου: 1-0

Η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας ήταν καλύτερη από τον ΑΟ Ελαιοχωρίου για την 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 1-0. Το γκολ-τρίποντο πέτυχε στο 34ο λεπτό Μαστανιάδης ο οποίος έχασε και άλλες κλασσικές ευκαιρίες. Δύο καλές στιγμές είχε και ο Ρούγας.  Ο ΑΟΕ δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Βυζάντιο-ΑΣ Παγγαίο: 4-0

Το Βυζάντιο λύγισε την αντίσταση του ΑΣ Παγγαίο, με 4-0, με όλα τα τέρματα να επιτυγχάνονται μετά το 60ο λεπτό της αναμέτρησης της 15ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Πιο συγκεκριμένα, στο 60ο λεπτό ο Χ. Βασιλειάδης έκανε το 1-0 και το 70 ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Στο 75 εκτέλεση φάουλ του Κεσετζή κεφαλιά του Μ. Μπατάκογλου για το 3-0. Στο 81 από μπαλιά του Κεσετζή ο Χ. Βασιλειάδης διαμόρφωσε το τελικό 4-0 φτάνοντας παράλληλα σε χατ-τρικ. Ο Κεσετζής είχε ένα ακυρωθέν γκολ.