http Β΄ κατηγορία ΕΠΣΚ: Ο Θεαγένης σε απόσταση αναπνοής από την 2η θέση
Sunday, 11 March 2018 20:36

Β΄ κατηγορία ΕΠΣΚ: Ο Θεαγένης σε απόσταση αναπνοής από την 2η θέση

Published in Β’ ΕΠΣΚ

Ο Θεαγένης ήταν από τους κερδισμένους του Σαββατοκύριακου (10-11/3) καθώς κατέκτησε το «διπλό» στην Παναγία και σε συνδυασμό με την ήττα του Ολυμπιακού Καβάλας στον Πρίνο πλησίασε στο -1β. από την 2η θέση του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας.

Με νίκες συνέχισαν στην 19η αγωνιστική, οι πρωτοπόροι των ομίλων Άρης Πηγών και Κεραυνός Κρηνίδων, τρίποντο και για τον ΜΑ Φιλίππων. Σημαντικές νίκες κατέκτησαν ο ΑΟ Ποταμιάς, ο Πανιώνιος Ξεριά, ο Ποντιακός Ποντολιβάδου, το Βυζάντιο, ο ΑΟ Κάρυανης και η Ένωση Παγ. Δρυάδας. Μεγάλο «διπλό» για την Λεκάνη επί του ΠΑΟΚ. Ισοπαλίες σε Πολύστυλο και Ελευθερές. Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Άρης Πηγών-Μαίανδρος Γέροντα: 2-1

Ο Άρης Πηγών υποδέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (10/3) τον Μαίανδρο Γέροντα στο γειτονικό ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 2-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 16 με πέναλτι του Κλοκίδη, που αμφισβήτησαν οι αντίπαλοι, έγινε το 1-0. Στο 25 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κλοκίδη έγινε το 2-0. Στη συνέχεια και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου, οι δύο ομάδες είχαν από δύο ευκαιρίες.

Στην επανάληψη, ο Γέροντας μπήκε καλύτερα και στο 70 είχε δοκάρι με τον Τσεπελίδη. Στο 76 εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλίδη, κεφαλιά του Ράδου για το 2-1. Ο Άρης Πηγών έχασε ευκαιρίες με Νικολόπουλο και Μπουντρούδη.

Συνθέσεις

Άρης Πηγών

Αϊβαζίδης, Σαμαράς, Κάπατζης, Γαμβρέλης, Μαλλίδης, Ζαρκαντζάς (60 Ναθαναηλίδης Ε.), Νικολόπουλος, Μπουντρούδης, Κλοκίδης (70 Νάνος), Μαγουλάς (80 Κοκάι), Ναθαναηλίδης Ι. (60 Νικολαϊδης).

Μαίανδρος Γέροντα

Τσιτσιλικάκης, Κίτσος (60 Νεοφυτίδης), Καμτσικλής, Ράδος, Καράκιζλης, Λάσπατζης, Τσεπελίδης, Γιοβανόπουλος (60 Χισένι), Κερίδης (44λτ Κότσι), Χατζηκυριάκου, Τριανταφυλλίδης.

**Η διοίκηση του Μαίανδρου Γέροντα ευχαριστεί την αντίστοιχη του Άρη Πηγών για την φιλοξενία και εύχεται να ευοδωθούν όλοι οι στόχοι που έχει θέσει.

Άρης Πρίνου-Ολυμπιακός Καβάλας: 2-1

Σπουδαία νίκη κατέκτησε ο Άρης Πρίνου με 2-1 επί του πρωταγωνιστή Ολυμπιακού Καβάλας για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και το πρωτάθλημα πήρε… φωτιά!!! Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 0-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στην επανάληψη και με δύο τέρματα του Ηλιάδη προηγήθηκαν με 2-0. Στο 90 ο Πετρόπουλος με εύστοχο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Συνθέσεις

Άρης Πρίνου

Μανωλάκης, Χριστινίδης, Μαυρίδης, Κυριατζής, Καραβούζης, Λόγγος, Κιούρα (46 Ρήγας), Δημητρίου, Ντουλελάρι, Ηλιάδης (89 Ανδρέου), Παπαδόπουλος Γ.

Ολυμπιακός Καβάλας

Κωνσταντινίδης, Πετρόπουλο, Γαϊτανέρης, Κυριαζής, Θωμαδάκης, Παπαδήμας, Πελτέκης, Λέξας (55 Πανταζίδης), Γερμανίδης (60 Μπόνος, 75 Θεοδοσιάδης), Αγγελόπουλος (55 Αδαμίδης), Ξηντάρας.

Αίας Παναγίας-Θεαγένης: 1-2

Ο Θεαγένης κατέκτησε το «διπλό», με 1-2, στην Παναγία στο γειτονικό ντέρμπι με τον τοπικό Αία, που έγινε παρουσία αρκετών φιλάθλων της περιοχής, για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου. Το παιχνίδι είχε δύναμη, εναλλαγές στο σκορ και συνολικά τρεις κόκκινες κάρτες. Η ομάδα του Λιμένα, μετά την ήττα του Ολυμπιακού Καβάλας στον Πρίνο, μείωσε στον 1β. την διαφορά με αυτόν για την 2η θέση.

Τα γκολ του αγώνα

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με σουτ του Μπεκίρη στο γάμα, 1-0. Στο 30 ο Αρμ.Τσετάνι, μετά από προσπάθεια του Γιριχίδη, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 37 ο Αίας έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Φώκα. Στο 40 σέντρα του Γιριχίδη, απόκρουση και στην επαναφορά ο Καραντόλας έκανε την ολική ανατροπή για το 1-2. Στο 72 οι δύο ομάδες είχαν από μια ακόμη κόκκινη καθώς Κοντάκης και Νούσιος είχαν μεταξύ τους αψιμαχία σε διεκδίκηση.

Συνθέσεις

Αίας Παναγίας

Παπακώστας, Πασχάλης, Μανακούδας, Φώκας, Μπεκίρης, Ζυμάρης Γ. (68 Κωστίδης Π.), Ζυμάρης Β. Χοτζαλάρι, Κόλλα, Γεωργαλάς Σ. Κοντάκης.

Θεαγένης

Καντιώτης, Λούσος, Λαχανάς (25 λ.τ. Γιριχίδης), Μπόσκος, Μαλίμης, Πάτσης, Μαλακογιάννης, Μάμμος (80 Βάσσου), Καραντόλας (89 Καραντόλας), Τσετάνι Αρμ. (75 Λάμπρου), Νούσιος.

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδών Καβάλας: 2-1

Ο Ποντιακός Ποντολιβάδου κατέκτησε πολύτιμη νίκη, με 2-1, επί του Ποσειδώνα Καβάλας για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας με ολική ανατροπή στην τελευταία φάση του αγώνα. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα όμως στο 70 ο Γ. Μουρουζίδης έκανε το 0-1. Οι παίκτες του Ποντιακού αντέδρασαν και στο 75 μετά από ασίστ του Γ. Κανταϊδη ο Ι. Κωνσταντινίδης ισοφάρισε σε 1-1. Στο 92, μετά από παράλληλη σέντρα, ο Τόλιας έκανε την ολική ανατροπή για το τελικό 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Γραμματικόπουλο στο 40ο λεπτό ενώ ζήτησαν και πέναλτι σε ανατροπή του Καργανιώτη από τον τερματοφύλακα με τον διαιτητή να δίνει επιθετικό φάουλ.

Θα σημειώσουμε πως στα μέσα της επανάληψης, ο Ποντιακός έκανε εσωτερική αλλαγή με τον Ουλφανίδη και τον Τ. Καραϊσαρλίδη στη θέση του τερματοφύλακα.

Συνθέσεις

Ποντιακός Ποντολιβάδου

Ουλφανίδης, Κασαμπάς, Παπαδόπουλος, Θωμαϊδης, Ζλατίνης, Καραϊσαρλίδης, Εμμανουηλίδης, Κωνσταντινίδης Γ., Λεπίδας (55 Κανταϊδης Γ.), Κανταϊδης Π. (80 Αλαφογιάννης), Τόλιας.

Ποσειδών Καβάλας

Τερλελές, Χατζηιωακειμίδης (35 Κοτίλι), Καραμπάσης, Κοζανίδης, Μαρούδας, Κοτσέλα, Χατζηαντωνίου, Πουλής, Μουρουζίδης Γ., Μουρουζίδης Π. (35 Γραμματικόπουλος), Καργανιώτης.

ΠΑΟΚ-Ατρόμητος Λεκάνης: 1-3

Πολύτιμο «διπλό» κατέκτησε ο Ατρόμητος Λεκάνης στο Κωτσάλου με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 55 ο Καστανίδης έκανε το 0-1 και στο 70 ο ίδιος παίκτης σκόραρε για το 0-2. Στο 80 ο Μπάρτσι Άντζο με σουτ μείωσε σε 1-2. Στο 84 ο Χρ. Καραμανλίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ

Μιχελάκης, Σιμητός, Τιάκας, Λημναίος, Μπόζης, Τσιπούρης, Γιάπατζης, Ντέντε, Τσουμάνι, Μουράτι, Παπαδόπουλος.  Αλλαγές έπαιξαν οι Μαυρομάτης, Καληντέρης, Παπαδάτος, Μπάρτσι Άντζο.

Ατρόμητος Λεκάνης

Ράπτης, Παπαδόπουλος Κ., Τολμίδης Δ.Α., Χάκα, Καραμανλίδης Χ., Φίλια, Καστανίδης (82 Τολμίδης Δ.), Καραμανλίδης Γ. (70 Τσακαλίδης), Καραμανλίδης Κ.Χ. (80 Χάιτας), Μιχαλούστας (56 Τσαπουρνίδης), Καλογήρου.

**Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, Ντέμης Μπόδος, μετά την λήξη του αγώνα  χαιρέτησε τους ποδοσφαιριστές του Ατρόμητου Λεκάνης καθώς το καλοκαίρι αποχωρεί από το σύλλογο και τους εύχεται καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

ΑΟ Ποταμιάς-Μυρμιδόνες Καβάλας: 3-1

Ο ΑΟ Ποταμιάς υποδέχθηκε το μεσημέρι της Κυριακής (11/3) τους Μυρμιδόνες Καβάλας για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 3-1. Στο 30 οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Αντωνάκης όμως έδιωξε σε κόρνερ ο Οικονόμου. Στην εκτέλεσητου, κεφαλιά του Λίτσι για το 0-1. Στο 40 με εύστοχο πέναλτι του Αν. Κόλλα έγινε το 1-1. Στο 55 ο Δημητρέκος με προβολή έκανε την ολική ανατροπή για το 2-1. Στο 70 οι γηπεδούχοι κέρδισαν νέο πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Σπυριάδης για το τελικό 3-1. Στο 80 οι Μυρμιδόνες έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μαυρουδή με 2η κίτρινη κάρτα.

Συνθέσεις

ΑΟ Ποταμιάς

Οικονόμου, Τοπτσής Χρ. (46 Σπυριάδης), Προδρόμου Ι., Θωμάς, Βούλγαρης, Προδρόμου Αν., Δημητρέκος, Πέτσι, Κόλλα Αν., Μπαρούμας (62 λτ. Ντάλης), Πασχάλης Γ.  (83 Βερβερής).

Μυρμιδόνες Καβάλας

Σουγιολτζής, Χατζάτογλου (66 Παπαγιαννίδης), Σιδηρόπουλος, Αντωνάκης (70 Χουπουρίδης), Γιαννάκης, Μπαδιανούδης, Μαυρουδής, Λίτσι, Σαμαράς, Μητρούσης, Παχατουρίδης.

**Ντεμπούτο με τη φανέλα του ΑΟ Ποταμιάς έκανε ο 14χρονος Βερβερής.

Πανιώνιος Ξεριά-Κεραυνός Καλλιράχης: 3-1

Ο Πανιώνιος Ξεριά ήταν καλύτερος του Κεραυνού Καλλιράχης στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και κατέκτησε το τρίποντο με 3-1. Η νίκη αυτή είναι αφιερωμένη στον παράγοντα του συλλόγου, Δημήτρη Τσουμάκη που την ερχόμενη Τετάρτη 14/3 θα παρουσιαστεί στο Πετροχώρι για να υπηρετήσει τη στρατιωτική του θητεία. Η διοίκηση, ο προπονητής Λεωνίδας Πετρίδης και οι ποδοσφαιριστές του εύχονται καλή θητεία, με δύναμη και υγεία.

Στο 6ο λεπτό ο Δ. Παπαθεοδώρου έκανε το 0-1 παγώνοντας το γήπεδο του Ξεριά. Στο 25 ο Μπλιάντσε ισοφάρισε σε 1-1 κα στο 40 ο Γκιαλόπουλος έκανε την ολική ανατροπή για το 2-1. Στο 52 οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Καλούδης όμως έπιασε ο Περπερής. Στο 58 ο Γκιαλόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Οι γηπεδούχοι είχαν και ένα δοκάρι με τον Εμμανουηλίδη.

**Διαιτητές του αγώνα οι Τσακίρης, Παυλίδου, Μαμτσάκος.

Συνθέσεις

Πανιώνιος Ξεριά

Περπερής, Εμμανουηλίδης, Κοτσαμπασίδης (72 Σαββίδης), Ρέστας, Κιορμήτρου, Παπαδόπουλος, Μαρκάκης Η. (70 Φιλιππίδης), Μπλιάντσε, Νικουλάε (60 Παγωνόπουλος), Γκόρδης (80 Μαρκάκης Δ.), Γκιαλόπουλος.

Κεραυνός Καλλιράχης

Πενταφτίκης Αρ., Μητσαράς (85 Καβαλιώτης), Λαπούσι, Ντομπρούσι, Τζανετής, Ντότσε, Παπαθεοδώρου Θ., Καλούδης (83 Προύντζος Θ.), Καλούδης, Προύντζος Μ., Παπαθεοδώρου Δ., Βλασακίδης (27 Σινάνι, 72 Τοπαλίδης).

2ος όμιλος

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα: 1-0

Πολύτιμη νίκη, με 1-0, κατέκτησε ο ΑΟ Κάρυανης με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα για την 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το γκολ-τρίποντο πέτυχε στο 55ο λεπτό ο Αναστασιάδης με κεφαλιά, μετά από βαθιά μπαλιά του Χατζή. Στο 62 οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο τετ α τετ με τον Ρουστά και άλλα δύο- ένα στο 67 και ένα στο 70-έχασε ο Χατζηανδρέου.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν και στο 10ο λεπτό για γκολ του Χατζηανδρέου που δεν μέτρησε καθώς υποστηρίζουν ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή πριν διώξει ο αμυντικός του ΠΑΟΚ.

Συνθέσεις

ΑΟ Κάρυανης

Μησίν, Καλιμάνης, Καλλινικίδης (87 Πετρίδης), Χατζής, Γλούφτσιος, Κούτρας Κ., Κούτρας Ζ. (46 Ρούστα), Κοσμάς, Αναστασιάδης (78 Πέπα), Χατζηανδρέου.

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Νίπολλι Ε., Μπαζιάμης (53 Κουνικαριώτης), Σπανδωνίδης, Αρβανίτης (53 Ιντρίζι), Φελλαχίδης, Δραγουδάκης, Φέρκο, Κοκονόζι (53 Αλεξανδρίδης), Σπυρίδης, Τσιοπανίδης, Τσαβδαρίδης (81 Νίπολλι Ν.)

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Κρηνίδων: 0-1

Ο Κεραυνός Κρηνίδων πέρασε με 0-1 από τον Αμυγδαλεώνα και το γειτονικό ντέρμπι με την τοπική Δόξα για την 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το γκολ τρίποντο πέτυχε ο Χατζησάββας στο 41ο λεπτό της συνάντησης. Στο τελευταίο 15λεπτο οι γηπεδούχοι ρίσκαραν και στο 87ο λεπτό μετά από φάουλ ο Τασιάδης έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Στο 88 ο Κεραυνός έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Λαφτσίδη για αντικανονικό μαρκάρισμα.

Κακός ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου του Αμυγδαλεώνα, που δυσχέραινε τις προσπάθειες των παικτών.

Συνθέσεις

Δόξα Αμυγδαλεώνα

Καρύδης, Τάρης, Καραγιαννούδης, Τασιιάδης, Πατέρας, Παπαβασιλείου (55 Μακατασίδης), Τσαρούχας, Γιορμπαλίδης (85 Ιγνατιάδης), Σουφλέρης, Λεμονίδης (55 Ζάντζας), Τσανουσίδης (80 Χαζαρίδης).

Κεραυνός Κρηνίδων

Παπαδόπουλος Γ., Τσολακίδης, Μοσχόπουλος (55 Λαφτσίδης), Παπαδόπουλος Θ., Τριανταφυλλίδης, Κωνσταντινίδης, Γεωργιάδης, Αντωνάκης, Γερμανίδης (75 Γκιούρας), Χατζησάββας, Καπακτσόγλου.

Βυζάντιο-Μακεδονικός Αμισιανών: 2-0

Το Βυζάντιο υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής (11/3) τον Μακεδονικό Αμισιανών για την 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και είχαν την υπεροχή μέχρι το 30ο λεπτό οπότε και ο Μπουμπέκη μετά από σέντρα έκανε ωραίο κοντρόλ και σουτ για το 1-0. Στο 35 ο Μπουμπέκη ξαναχτύπησε με σουτ λίγο έξω από την περιοχή για το 2-0. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν δύο χαμένα τετ α τετ με τον Μπουμπέκη. Τα Αμισιανά είχαν καλές στιγμές με πρωταγωνιστή τον Σπίνο.

Συνθέσεις

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Μαυρίδης (64 λ.τ. Τσίγκας), Κανέλλης  Β., Βασιλειάδης Αν., Παπαδόπουλος Μ., Βασιλειάδης Χ., Τιμοσίδης, Δημητριάδης Α., Σταματάκης (83 Κανέλλης Δ.), Μπουμπέκη, Μπεζυργιάννης (78 Τόσιος), Μπατάκογλου (46 Δημητριάδης Σ.Α.)

Μακεδονικός Αμισιανών

Χατζηθεοδώρου, Ματσάγκος (58 Τσάφα), Μουλάι, Γαϊτατζής, Μπέκο, Νικολαϊδης, Πασχάλας, Μπάσσιας (78 Μαυρίδης), Άγκο, Σπίνος (75 Μπερίδης), Κεχαγιάς (80 Τσετίνης).

Ασπίδα Πολυστύλου- Άρης Ζυγού: 1-1

Ισοπαλο, με 1-1, έληξε το γειτονικό ντέρμπι στο Πολύστυλο μεταξύ της τοπικής Ασπίδας και του Άρη Ζυγού. Στο 16 ο Γυαλίδης με εύστοχο πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 75 ο Α. Δόνος ισοφάρισε σε 1-1. Στο 80 οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Αδαμαντίου και ακολούθησαν δύο χαμένα τετ α τετ του Φρόκου ένα στο 86 και ένα στο 90.

Συνθέσεις

Ασπίδα Πολυστύλου

Κουτουμάνος, Εδιάρογλου, Κοσμολάρι, Ξάνης, Μοσχόπουλος, Γιαντσακλίδης, Λέσι (30 Παπαδόπουλος), Τσιμπιτζίδης (46 Σκαμνός), Φρόκου, Δόνος Α. (85 Τζήκος), Γκιουλικάρι.

Άρης Ζυγού

Τσανάκαλης, Οζγουρίδης Ε., Οζγουρίδης Χ., Δομουτζόγλου, Γκαϊτατζής (46 Μιχαλίτσης), Ευθυμίου, Βαφάκης, Πυργιλής, Γυαλίδης, Αδαμαντίου, Λιόλιος.

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς: 1-1

Δίκαιο ήταν το 1-1 μεταξύ του Κεραυνού Ελευθερών και του Αστέρα Φωλιάς για την 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 50 ο Κωνσταντάρας έκανε το 1-0 για τον Κεραυνό. Ο Αστέρας πήρε την πρωτοβουλία στη συνέχεια και στο 65 κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αθανασάκη, 1-1. Μετά το 70 δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Συνθέσεις

Κεραυνός Ελευθερών

Συκαδάς, Πέπα Ε., Λίκα, Πέπα Α., Πατρίδας, Δανιηλίδης, Κλωναρίδης (65 Κεσετζής), Τζιτζιός (77 Μυτιληναίος Μ.), Μυτιληναίος Ι., Κωνσταντάρας, Τραγαντζόπουλος.

Αστέρας Φωλιάς

Χρυσανίδης, Μητριτζώνης, Χρυσανίδης Ι., Μαυροματίδης Αν. (75 Μήττας), Φοριάρης, Πασχαλίδης, Τσιγκόλα (60 Τουμπαλάς), Αθανασάκης, Αντωνιάδης Ιωσήφ (46 Ξανθόπουλος), Βρέτο, Κότσι (82 Τριανταφυλλίδης).

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας: 0-5

Η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας πέρασε με 0-5 από το Ελαιοχώρι στο παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Σ. Ελευθεριάδης με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, έκανε το 0-1. Στο 10 ο Τσιπουρόπουλος έκανε το 0-2. Στο 20 ο Σαουλίδης ανέβασε τον δείκτη στο 0-3. Στο 50 ο Κεχαγιάς με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και από πλάγια θέση πέτυχε ένα όμορφο γκολ για το 0-4. Στο 63 ο Τσιπουρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Συνθέσεις

ΑΟ Ελαιοχωρίου

Ζαφειρίου, Ορφανίδης Σ., Δημητριάδης, Μαυρομάτης (46 Ορφανίδης Σ.), Βατσιόλης, Κουρτίδης, Σταμπολίδης (35 Γεννετίδης), Θεοδοσιάδης (46 Αθανασάκης), Βασιλειάδης, Ορφανίδης Π., Κάρουλας (63 Ξανθόπουλος).

Ένωση Παγ. Δρυάδας

Φασουλής, Ελευθεριάδης Γ. (61 Κισσάς Γ.), Ελευθεριάδης Σ., Αβραμίδης (56 Πλουμής), Καραγιάννης, Κεχαγιάς (66 Δαύτσιος Α.), Τσιπουρόπουλος, Καζαντζόγλου, Κυρανούδης (68 Αυγουστής), Σαουλίδης, Χωλίδης.

ΜΑ Φιλίππων-Ν.Μ.Α.Ορφανίου: 4-0

Ο ΜΑ Φιλίππων δεν συνάντησε δυσκολίες κόντρα στον ελλιπή -σε ένα ακόμη ματς- Ν.Μ.Α. Ορφανίου και πήρε το τρίποντο με 4-0. Το ημίχρονο έληξε με 2-0 με τέρματα από τον Σακκόπουλο και τον Καραγιαννίδη. Ο Σακκόπουλος ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 και ο Καραγιαννίδης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Συνθέσεις

ΜΑ Φιλίππων

Ιωσηφίδης, Σπυρίδης, Σαββόπουλος Μ., Καγκασίδης Φαρσάκογλου, Βασιλειάδης, Σκονίδης (60 Χαλεπλίδης), Σαββόπουλος Η. (46 Σαββίδης), Λόλακας (50 Οικονόμου), Καραγιαννίδης, Σακκόπουλος (65 Καϊσίδης).

Ν.Μ.Α. Ορφανίου

Νίκας, Μηλιάδης Στ., Ψητόπουλος, Μηλιάδης Κ., Μυλωνάς, Κουτσογιάννης, Μηλιάδης Ν., Τσαλκατίδης, Μπαλή (80 Τσάκαλος), Κόντρα, Γκίνογλου.

Αίας Παναγίας  (14-53) 9

**Ο Αίας Παναγίας έχει τιμωρία -3β. για την περίοδο 2017-2018 και -2 για τη σεζόν 2018-2019.