http Β΄ κατηγορία ΕΠΣΚ: Εκτός έδρας νίκες για Κεραυνό Κρηνίδων, ΠΑΟΚ, Κεραυνό Ελευθερών και Ορφάνι
Sunday, 18 February 2018 21:32

Published in Β’ ΕΠΣΚ

Σημαντικές εκτός έδρας νίκες πέτυχαν στους αγώνες του διημέρου στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας ο Κεραυνός Κρηνίδων, ο ΠΑΟΚ Καβάλας, ο Κεραυνός Ελευθερών και ο Ν.Μ. Ορφανίου.

Ο Άρης Πηγών κέρδισε τον Πανιώνιο Ξεριά στο γειτονικό ντέρμπι (2-1), ο Ολυμπιακός Καβάλας λύγισε την αντίσταση της Καλλιράχης και σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα έμεινε μόνος στην 2η θέση. Το Βυζάντιο κατέκτησε τη νίκη στο ντέρμπι με τον ΜΑ Φιλίππων (4-1) και μείωσε την μεταξύ τους διαφορά στην κατάταξη. Ο Ατρόμητος Λεκάνης πέτυχε πολύτιμη νίκη παραμονής κόντρα στον Αία Παναγίας. Ισοπαλίες σε Πολύστυλο και Κάρυανη, πολύτιμο τρίποντο για ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Άρης Πηγών-Πανιώνιος Ξεριά: 2-1

Ο Άρης Πηγών υποδέχθηκε τον Πανιώνιο Ξεριά για την 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και κατέκτησε πολύτιμη νίκη με 2-1 με ολική ανατροπή μάλιστα στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι, κόντρα στην ροή του αγώνα, σε αντεπίθεση στο 8ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Κοτσαμπασίδη από τον Γαμβρέλη. Στην «βούλα» πήγε ο Μπλιάντσε, απέκρουσε ο Αϊβαζίδης όμως στην επαναφορά ο Μπλιάντσε έκανε το 0-1. Η συνέχεια ανήκε στους παίκτες του Άρη Πηγών που είχαν ευκαιρίες με Νικολόπουλο, Ναθαναηλίδη, Σαμαρά όμως το σκορ ημιχρόνου δεν άλλαξε. Οι αλλαγές που έγιναν έδωσαν νέα ώθηση στους γηπεδούχους στην επανάληψη με ευκαιρίες από Νικολόπουλο, Κλοκίδη, Μπουντρούδη. Στο 80 με εκτέλεση φάουλ ο Μ. Κλοκίδης έφερε το ματς στα ίσα, 1-1. Στο 87 ανατροπή του Νικολόπουλου από τον Κιορμήτρου, πέναλτι και κόκκινη για τον Κιορμήτρου. Ο Ναθαναηλίδης πήγε στην εκτέλεση για το τελικό 2-1. Από τους κορυφαίους του αγώνα ήταν ο Περπερής που έσωσε αρκετές φορές την εστία των φιλοξενούμενων. Ντεμπούτο έκανε με την φανέλα του Πανιωνίου-που μετρούσε αρκετές απουσίες- για το Νεαρό Δ. Μαρκάκη.

Συνθέσεις

Άρης Πηγών

Αϊβαζίδης, Σαμαράς (60 Παπαργυρίου), Νάνος, Γαμβρέλης, Μαλλίδης (25 Νικολαϊδης), Αρσένογλου (75 Κοκάι), Νικολόπουλος, Μπουντρούδης, Ζαρκαντζάς, Μαγουλάς (55 Κλοκίδης), Ναθαναηλίδης Ι.

Πανιώνιος Ξεριά

Περπερής, Εμμανουηλίδης, Καουσλίδης, Ρέστας, Κιορμήτρου, Παπαδόπουλος, Νικουλάε (85 Μαρκάκης), Φιλιππίδης, Παγωνόπουλος (60 Σαββίδης), Μπλιάντσε, Κοτσαμπασίδης.

**Η πλευρά του Πανιωνίου Ξεριά εξέφρασε παράπονα για το φάουλ που δόθηκε στη φάση από την οποία προήλθε το γκολ της ισοφάρισης, ανέφερε ότι ήταν παρατραβηγμένο το πέναλτι από το οποίο έγινε το 2-1, ότι ο διαιτητής εύκολα κιτρίνιζε τους παίκτες του συλλόγου. Η διοίκηση του Πανιωνίου Ξεριά ευχαριστεί τη διοίκηση του Άρη Πηγών για την φιλοξενία και του εύχεται να πετύχει τον στόχο της ανόδου.

Άρης Πρίνου-ΠΑΟΚ: 0-1

Ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα, με 0-1, από το γήπεδο του Πρίνου και την κόντρα με τον τοπικό Άρη στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 50, ο ΠΑΟΚ έκανε το 0-1 με τον…. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα, είχαν δοκάρι με τον Χριστινίδη και ευκαιρίες που δεν αξιοποίησαν ελέω του νεαρού Καραμπιπέρη που ήταν σε πολύ καλή μέρα. Κορυφαία στιγμή ήταν αυτή του Λατσούρη λίγο πριν την λήξη του αγώνα που έβγαλε πάνω στην γραμμή ο τερματοφύλακας. Είχαν προηγηθεί ένα πλασέ του Ντουλελάρι και μια κεφαλιά του Κυριαζή που έβγαλαν πάνω στη γραμμή αμυντικοί αλλά και ένα τετ α τετ του Ηλιάδη που έσωσε ο Καραμπιπέρης.

Συνθέσεις

Άρης Πρίνου

Δρακόντης, Χριστινίδης (66 Λόγγος), Καραβούζης, Κυριαζής, Πιπελές (46  Παπαγεωργίου Π.), Δημητρίου, Δάνογλου, Ντουλελάρι, Ντερομεμάι,  Ηλιάδης,  Παπαδόπουλος Γ. (60 Λατσούρης).

ΠΑΟΚ

Καραμπιπέρης, Τιάκας, Λημναίος, Μαυρομάτης Σ., Μπόζης, Ηλιόπουλος, Τσουμάνι, Μουράτι, Τσιπούρης, Γιάπατζης, Ντέντε. Αλλαγές έπαιξαν οι Παπαδόπουλος και Σιμητός.

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας: 1-0

Ο Ατρόμητος Λεκάνης υποδέχθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου (17/2) τον Αία Παναγίας στο παιχνίδι που εκκρεμούσε από την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και κατέκτησε πολύτιμη νίκη με 1-0. Το χρυσό γκολ πέτυχε στο 15ο λεπτό ο Καραμανλίδης Κ.Χ. και στη συνέχεια ο Ατρόμητος έδωσε χώρο στον αντίπαλο του παίζοντας με αμυντικές διαθέσεις. Ο Αίας πίεσε και είχε ευκαιρίες ιδιαίτερα στο β΄ ημίχρονο για να ισοφαρίσει όμως δεν κατάφερε κάτι καλό.

Συνθέσεις

Ατρόμητος Λεκάνης

Ράπτης, Χάιτας, Παπαδόπουλος, Καραμανλίδης Χ., Τολμίδης Δ., Καλογήρου, Τσαπουρνίδης, Καραμανλίδης Κ.Χ., Μιχαλούστας, Ελευθεριάδης, Χάκα. Αλλαγές έπαιξαν οι Καραμανλίδης Γ., Τολμίδης Κ., Ρίζος και Τολμίδης Δ.

Αίας Παναγίας

Παπακώστας, Πασχάλης, Μανακούδας, Μπεκίρης, Μπόσκος Β., Χοτζαλάρι, Ζυμάρης Ι., Φραγκιόγλου (46 Καρανίκος Ν.), Κόλλα, Κοντάκης, Αλμπάνης.

Ολυμπιακός Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης: 2-0

Ο Ολυμπιακός Καβάλας υποδέχθηκε, το μεσημέρι του Σαββάτου (17/2) τον Κεραυνό Καλλιράχης για την 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και κατέκτησε το τρίποντο με 2-0. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 60 ο Πετρόπουλος έκανε το 1-0 και στο 72 ο Πελτέκης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Συνθέσεις

Ολυμπιακός Καβάλας

Αλεξανδράκης, Πετρόπουλος, Χατζηγεωργίου, Κυριαζής, Θωμαδάκης, Θεοδοσιάδης, Ζώγας (46 Αδαμίδης), Λέξας (60 Παπαδήμας), Πελτέκης, Πανταζίδης (80 Γερμανίδης), Ξηντάρας.

Κεραυνός Καλλιράχης

Πενταφτίκης Ι., Προύντζος Θ. (70 Παπαθεοδώρου Δ.), Καλούδης, Μητσαράς, Προύντζος Μ., Λαπούσι, Ντομπρόσι, Τζανετής, Ξυλογιώργης (86 Καβαλιώτης), Σινάνι, Ντότσε.

(Φωτογραφίες: Χάρης Ιορδανίδης)

Ο αποκριάτικος χορός του ΑΟ Ποταμιάς

Ο ΑΟ Ποταμιάς πραγματοποίησε τον αποκριάτικο χορό του το βράδυ του Σαββάτου 17/2 στην ψαροταβέρνα-ρεστοράν «Captain» στη Σκάλα Ποταμιάς και η βραδιά ήταν φανταστική, με μεγάλη προσέλευση αλλά και ατελείωτο κέφι. Η διοίκηση του ΑΟ Ποταμιάς ευχαριστεί όλους τους επιχειρηματίες και μη της περιοχής για την προσφορά των δώρων. Επίσης, ευχαριστεί όλους τους φίλους για την παρουσία στο χορό και την ενίσχυση του συλλόγου.

2ος όμιλος

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ν.Μ.Α.Ορφανίου: 0-1

Ο ΑΟ Ελαιοχωρίου είχε τις ευκαιρίες στο παιχνίδι με το Ν.Μ.Α. Ορφανίου για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας όμως οι φιλοξενούμενοι απέδρασαν με το «διπλό» με γκολ στο 90ο λεπτό. Το γκολ-τρίποντο σημείωσε ο Μυλωνάς. Ο ΑΟΕ  είχε τέσσερα δοκάρια στο ματς, δύο σε κάθε ημίχρονο.

Συνθέσεις

ΑΟ Ελαιοχωρίου

Ζαφειρίου, Θεοδοσιάδης, Δημητριάδης, Πακαταρίδης, Βατσιόλης, Σταμπολίδης, Ορφανίδης Σοφ., Γραντσίδης, Μαυρομάτης, Ορφανίδης Π., Αθανασάκης. Αλλαγές έπαιξαν οι: Κάρουλας, Ορφανίδης Σ. Βασιλειάδης Ι.

Ν.Μ.Α.Ορφανίου

Νίκας, Κουτσογιάννης, Μυλωνάς, Γκίνογλου, Φιλόσογλου, Μηλιάδης Στ. (85 Μηλιάδης Κ.), Θωμάς, Μηλιάδης Ν., Κόντρα (70 Παπαϊωαννίδης), Μηλιάδης Κ., Ψητόπουλος.

ΑΟ Κάρυανης-Αστέρας Φωλιάς: 1-1

Ο ΑΟ Κάρυανης και ο Αστέρας Φωλιάς μοιράστηκαν τους βαθμούς, με 1-1, στο μεταξύ τους γειτονικό ντέρμπι για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, που έγινε παρουσία πολλών φιλάθλων των δύο ομάδων. Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με απουσίες και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 4ο λεπτό σουτ του Αναστασιάδη από την περιοχή πάνω στον τερματοφύλακα. Στο 53 ο Χατζηανδρέου με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 1-0. Στο 63 ο Αθανασάκης, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, σουτ από την μεγάλη περιοχή και 1-1. Στο 70 ο Ζ. Κούτρας, μετά από σέντρα του Γλούφτσιου, ξέφυγε όμως το σουτ του πέρασε ξυστά άουτ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και γκολ με τον Ξανθόπουλο στο 80ο λεπτό που κακώς, όπως υποστηρίζουν, ακυρώθηκε.

Συνθέσεις

ΑΟ Κάρυανης

Μησίν, Κούτρας Κ., Γλούφτσιος, Μανώλκας, Χατζηανδρέου, Αναστασιάδης, Καλιμάνης, Κοσμάς, Γιαβάς (70 Καλλινικίδης), Ρούστα (59 Κούτρας Ζ.), Πέπα (46 Κούτρας Κ.)

Αστέρας Φωλιάς

Χαραλαμπίδης, Τριανταφυλλίδης, Αντωνιάδης Ι. (61 Αθανασάκης), Βούλγαρης, Φοργιάρης, Πασχαλίδης, Κεδίκογλου, Μαυροματίδης, Τσιγκόλα, Χρυσανίδης Ι., Ξανθόπουλος.

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μακεδονικός Αμισιανών: 1-0

Ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα και ο Μακεδονικός Αμισιανών αναμετρήθηκαν το απόγευμα της Κυριακής (18/2) στο «Δ. Παρίδης» για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και οι γηπεδούχοι κατέκτησαν πολύτιμη νίκη με 1-0. Το γκολ-τρίποντο πέτυχε στο 78 λεπτό ο Κοκονόζι με πλασέ μετά από το ένα δύο του Φέρκο με τον Σπυρίδη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα διαγώνιο σουτ του Άγκο που απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια η μπάλα πήγε στο δοκάρι και κόρνερ. Στο 69 ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Σπυρίδης όμως έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και άουτ. Στην αντεπίθεση, στο 70, ο Τσάφα μόνος του δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο πρώτο μέρος, και δη στο 10ο λεπτό ο ΠΑΟΚ είχε ακυρωθέν γκολ του Κουνικαριώτη ως οφσάιντ, μετά από κεφαλιά του Σπυρίδη που αποκρούστηκε.

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Νίπολι Ν. (60 Μπαζιάνης), Σπανδωνίδης, Κουνικαριώτης, Αλεξανδρίδης, Δραγουδάκης, Φέρκο, Κοκονόζι, Σπυρίδης (90 Αρβανίτης), Τσιοπανίδης, Ιντρίζι.

Μακεδονικός Αμισιανών

Παπαντωνίου, Ματσάγκος (83 Τσετίνης), Μουλλάι, Γαϊτατζής, Μπέκο, Νικολαϊδης, Τσάφα, Μπάσσιας (80 Μαυρίδης-Ψουρούκης), Άγκο, Σπίνος, Μπερίδης.

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Κρηνίδων: 0-1

Κλασσικό γειτονικό ντέρμπι πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (17/2) στο γήπεδο του Ζυγού μεταξύ του τοπικού Άρη και του Κεραυνού Κρηνίδων. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε υπέρ των πρωτοπόρων του 2ου ομίλου με το γκολ του Σ. Χατζησάββα στο 45ο λεπτό του αγώνα.

**Διαιτητές: Τεφτερίδης, Καραγιάννης, Μπαγάνης (πολλά τα παράπονα για τη διαιτησία του αγώνα).

Συνθέσεις

Άρης Ζυγού

Τσανάκαλης, Δομουτζόγλου, Μποζούρη, Οζγουρίδης Χ., Βαφάκης Β., Λιόλιος, Βαφάκης Η. (63 Μιχαλίτσης), Αδαμαντίου, Αβραμίδης, Γυαλλίδης, Πυργιλής (56 Νότας).

Κεραυνός Κρηνίδων

Παπαδόπουλος Γ., Αντωνάκης, Τσολακίδης, Παπαδόπουλος Θ., Γεωργιάδης, Σπυρίδης (67 Καρασακαλίδης), Πρέζιος, Κωνσταντινίδης, Χατζησάββας, Λόλη (46 Τριανταφυλλίδης), Μοσχόπουλος (58 Λαφτσίδης).

Βυζάντιο-ΜΑ Φιλίπων: 4-1

Το Βυζάντιο κατέκτησε σπουδαία νίκη με 4-1 επί του  δεύτερου στην κατάταξη ΜΑ Φιλίππων στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και μείωσε τη μεταξύ τους διαφορά στην κατάταξη. Η ομάδα του  Κοκκινοχώματος ξεκίνησε ιδανικά στο ματς, καθώς στο 1ο μόλις λεπτό ο Χαρ. Βασιλειάδης άνοιξε το σκορ, 1-0. Ο ΜΑ Φιλίππων άμεσα ανέλαβε την πρωτοβουλία, πίεσε και ζήτησε και ένα πέναλτι που ο διαιτητής δεν έδωσε. Στο 25, από λάθος στην άμυνα, ο Α.Θ. Δημητριάδης τσίμπησε τη μπάλα πριν αυτή βγει άουτ, την γύρισε και ο Χαρ. Βασιλειάδης σε κενή εστία έγραψε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 48 σουτ του Αν. Βασιλειάδη για το 3-0. Στο 55 πλαγιοκόπηση από τον Τόσιο και μπαλιά για τον Χαρ. Βασιλειάδη που ανέβασε τον δείκτη στο 4-0 φτάνοντας παράλληλα σε χατ-τρικ. Στο 85 ο Ηλ. Σαββόπουλος μείωσε στο τελικό 4-1.

Συνθέσεις

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Μαυρίδης, Κανέλλης Β. (80 Τιμοσίδης), Δημητριάδης Αν. (77 Μπατάκογλου), Βασιλειάδης Αν., Παπαδόπουλος Μ., Σαββατιανός, Τόσιος, Λάσκαρης, Μπεζυργιάννης (88 Μπουμπέκη), Δημητριάδης Θ.Α., Βασιλειάδης Χ.

ΜΑ Φιλίππων

Ιωσηφίδης, Σπυρίδης (61 Οικονόμου), Σαββόπουλος, Καγκασίδης, Γρηγοριάδης, Βασιλειάδης Ι., Σκονίδης (74 Σαββόπουλος Ηλ.), Βαμβακίδης (60 Τσομπανίδης), Σαββίδης (61 Λόλακας), Καραγιαννίδης, Σακκόπουλος.

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Ελευθερών: 2-3

Η Δόξα Αμυγδαλεώνα και ο Κεραυνός Ελευθερών αναμετρήθηκαν για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, έγινε ωραίο παιχνίδι και κρίθηκε υπέρ των φιλοξενούμενων στις καθυστερήσεις, με 2-3. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους που στο 20λεπτο προηγήθηκαν με 2-0 και είχαν και ευκαιρίες να ανεβάσουν τον δείκτη. Αντ΄ αυτού πριν την λήξη του ημιχρόνου έγινε το 2-1, στο 80 το ματς ήρθε στα ίσα και λίγο πριν το φινάλε έγινε η ολική ανατροπή για το τελικό 2-3.

Τα γκολ του αγώνα

Στο 10ο λεπτό ο Τσανουσίδης έκανε το 1-0 και στο 19 ο Τσαρούχας σκόραρε για το 2-0. Στο 42 ο Τζιτζιός εκμεταλλεύτηκε μπέρδεμα του Καρύδη με αμυντικό και μείωσε σε 2-1. Μάλιστα ο νεαρός τερματοφύλακας της Δόξας έγινε αλλαγή στο ημίχρονο. Στο 80 σέντρα σουτ και ο Τραγαντζόπουλος ισοφάρισε σε 2-2. Στο 86 μακρινό φάουλ του Τζιτζιού, κεφαλιά του Τραγαντζόπουλου και ο Κωνσταντάρας με μονοκόμματο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Συνθέσεις

Δόξα Αμυγδαλεώνα

Καρύδης (46 λ.τ. Βουλγαράκης), Κεκρίδης, Σουφλέρης, Αβραμίδης, Τάρης, Παπαβασιλείου (70 λ.τ. Βαγενάς), Καραγιαννούδης, Μακατασίδης (46 Μπουραζάνης), Γιορμπαλίδης, Τσανουσίδης, Τσαρούχας (65 λ.τ. Λεμονίδης).

Κεραυνός Ελευθερών

Συκαδάς, Πέπα Ε. (90+Χατζηπαναγιώτης), Λίκα (80 Κεσετζής), Πέπα Α., Πατρίδας, Δανιηλίδης, Αναστασιάδης, Τζιτζιός, Μυτιληναίος Ι. (65 Κλωναρίδης), Κωνσταντάρας, Τραγαντζόπουλος.

Ασπίδα Πολυστύλου- Ένωση Παγ. Δρυάδας: 1-1

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι στο Πολύστυλο μεταξύ της τοπικής Ασπίδας και της Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδας για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, με το σκορ να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά. Πιο συγκεκριμένα, στο 85 ο Κεχαγιάς έκανε με σουτ το 0-1 και στο 87 ο νεαρός Πρ. Καραγιάννης που μπήκε αλλαγή και ήταν εκ των διακριθέντων, έχασε τετ α τετ. Στο 90+ ο Φρόκου ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Θα σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο από το 70ο λεπτό λόγω αποβολής του Γκουλικάρι με 2η κίτρινη κάρτα.

Συνθέσεις

Ασπίδα Πολυστύλου

Κουτουμάνος, Περδίκης, Νερτίλ, Ξάνης, Λίτσας Χ., Γκουλικάρη, Γιαντακλίδης, Σκαμνός (61 Ηλιάδης), Λέσι (76 Ανέστης Γ.),  Φρόκου, Δόνος Α. (87 Εδιάρογλου).

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Φασουλής, Καζαντζόγλου, Ελευθεριάδης Γ., Κεχαγιάς, Αβραμίδης Χ. (87 Κισσάς), Τσιπουρόπουλος, Ζαππίδης, Χωλίδης (74 Λίτσας Π.), Σαουλίδης, Ελευθεριάδης Σ., Δαύτσιος Α. (66 Καραγιάννης Π.).

**Μετά το τέλος του αγώνα η αποστολή της Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδας είχε ραντεβού στην ψησταριά «Χρυσό Πέταλο» για την εκδήλωση κοπής βασιλόπιτας. Το τυχερό φλουρί ήταν στο κομμάτι του Νίκου Κεχαγιά που πήρε και το αντίστοιχο δώρο.

Αίας Παναγίας  (12-48) 6

**Ο Αίας Παναγίας έχει τιμωρία -3β. για την περίοδο 2017-2018 και -2 για τη σεζόν 2018-2019.