http Items filtered by date: Friday, 13 September 2019

Η αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας άνοιξε το απόγευμα του Σαββάτου 14/9 με τρία ματς και νικητές τους φιλοξενούμενους. Ο Αστέρας Φωλιάς πέρασε με το εμφατικό 2-5 από τον Πλατανότοπο, ο νέος επίσης Μ.Α. Ορφανίου κατέκτησε σπουδαίο διπλό στις Πηγές με 1-2 και η ΑΕΚ πήρε το τοπικό ντέρμπι στο Χαλκερό (0-1).

Saturday, 14 September 2019 16:06

Φιλική νίκη για το Νέστο

Ο Νέστος Χρυσούπολης βρέθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 14/9 στο γήπεδο της Δόξας Κάτω Καμήλας για το φιλικό παιχνίδι με την τοπική ομάδα, που είναι και νεοφώτιστη στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Ο Αετός… πέταξε στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας μετά το 2-1 επί του Θεσπρωτού στο δημοτικό Στάδιο Ελευθερούπολης.

Η Άννα Δάφτσου εκπροσώπησε την Καβάλα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου Διαχρονικών Αθλητών που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα στην Βενετία. Πολλές συμμετοχές στα 100 μέτρα όπου κατέκτησε την 7η θέση μετά από 3 συνολικά κούρσες. Ήταν 8η στο νέο της αγώνισμα, το άλμα σε μήκος. Η έμπειρη αθλήτρια στίβου του νομού μας, μεγάλη πρωταγωνίστρια και στους αγώνες διαχρονικών αθλητών, με ανάρτηση της στην προσωπική της σελίδα στο fb, περιέγραψε την περιπέτεια της στην Βενετία ως εξής:

Published in Στίβος

Η διοίκηση του Άρη Πρίνου ανακοίνωσε άλλες δύο μετεγγραφές για τη νέα αγωνιστική περίοδο στον 1ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας.