http Items filtered by date: Saturday, 02 March 2019

Ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας, Μακεδονικός Αμισιανών, είχε ρεπό στην 17η αγωνιστική και όσοι τον… κυνηγούν (Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β΄, Δόξα Αμυγδαλεώνα και Ηρακλής Καβάλας) συνέχισαν με νίκες. «Διπλό» με πεντάρα για τον  Άρη Ζυγού. Λευκή ισοπαλία στην Καλλιράχη. Αναλυτικά:

Αγγλικό σκορ στο Ορφάνι (6-3 επί του Ακροβουνίου) για την 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Πολύτιμα «διπλά» για την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας και τον ΑΟ Κάριανης. Λευκή ισοπαλία στο γειτονικό ντέρμπι στη Φωλιά, ισοπαλία και στον Άγιο Ανδρέα. Αναλυτικά:

Με νίκες συνέχισαν Βύρωνας και Δόξα Θεολόγου στην 18η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας και παραμένουν μαζί στην κορυφή (η ομάδα της Καβάλας έχει αγώνα λιγότερο). Ο Ορφέας κατέκτησε τη νίκη επί του Άρη Πηγών, σημαντικές για την υπόθεση παραμονής νίκες για Ναζιανζό και ΜΑ Φιλίππων. Ισοπαλία στα Λιμενάρια. Άνευ αγώνα νίκη για τον Φρίξο Πλατανοτόπου. Αναλυτικά:

Published in Α’ ΕΠΣΚ

Σπουδαία νίκη για τον Γ.Σ. Ελευθερούπολης στο γήπεδο του Λαγκαδά επί του τοπικού Ερμή, με 77-73, για την 20η αγωνιστική του Ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής και 2η θέση!!!

Μετά από ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα που μέχρι την τελευταία αγωνιστική 3 ομάδες διεκδικούσαν την άνοδό τους στην Α' Εθνική, το Πνεύμαθλον με την νίκη 7-3 επί του Σ.Ο.Δράμας εξασφάλισε το πολύτιμο εισιτήριο. Η ομάδα της Καβάλας ισοβάθμησε στην πρώτη θέση με τον Σ.Ο.Ξάνθης και τον Σ.Ο.Δράμας αλλά υπερτερούσε στα κριτήρια άρσης της ισοβαθμίας.

Published in Σκάκι

Ο Νέστος κέρδισε με 3-0 στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό και συνεχίζει την πορεία του στην κορυφή. Στο 23ο λεπτό ο Μκρτσιάν με εύστοχο πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 40 ο Γκουτσίδης έκανε το 2-0 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 85 ο Μπέλιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-0.