http Displaying items by tag: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ο καιρός, σύμφωνα με τα προγνωστικά, χαλάει και πάλι το Σαββατοκύριακο 16-17/12 εντούτοις το πρόγραμμα στα πρωταθλήματα  ανδρών της ΕΠΣ Καβάλας είναι γεμάτο. Διεξάγεται η 12η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας, η 11η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας και η 13η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας.

Μετά από αίτημα των διαγωνιζόμενων στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας σωματείων, η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου αποφάσισε την αλλαγή στην ημέρα τέλεσης των δεύτερων αγώνων. 

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Αντρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ ολοκληρώνεται ο 1ος γύρος στον α’ όμιλο ενώ για το β’ θα χρειαστούν άλλες δύο, λόγω του μεγαλύτερου αριθμού συμμετοχών. Οι Μακεδόνες Κρηνίδων υποδέχονται την Ηράκλεια Σερρών και το Παγγαίο την ΑΕ Δοξάτου ενώ ο ΑΟΚ θα παίξει στις Φέρες με τη Θύελλα και η Αγία Βαρβάρα στην Κομοτηνή με τον ανεβασμένο, βαθμολογικά, Αίαντα. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει και τον… καθιερωμένο «εμφύλιο», ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ηρακλή.

Για το πρωτάθλημα Εφήβων ο αήττητος ΓΣΕ έχει την ευκαιρία να διευρύνει το σερί του εναντίον του ΑΟΚ. Ο Ηρακλής αγωνίζεται στην Ξάνθη με την Ασπίδα και οι Μακεδόνες Κρηνίδων στη Δράμα με τους Τιτάνες. Ρεπό έχουν η Ένωση και ο Αστέρας.

Για το πρωτάθλημα Παίδων ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Αστέρα με την Ασπίδα Ξάνθης στα Ποταμούδια. Τα άλλα ματς με καβαλιώτικο ενδιαφέρον: Απόλλων Δράμας-ΓΣΕ, ΑΟΚ-Παγγαίο, Ένωση Καλαθοσφαίρισης-Τιτάνες Δράμας, Ένωση Ποταμουδίων-ΚΑΟ Δράμας, ΑΟ Χρυσούπολης-ΑΕ Κομοτηνής.

Για το πρωτάθλημα Νεανίδων οι Πάνθηρες παίζουν στη Δράμα και στις Κορασίδες αντιμετωπίζουν την Ένωση ενώ ο Αστέρας θα αναμετρηθεί με τους Τιτάνες. Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων που θα διεξαχθούν από τις 16 Δεκεμβρίου έως τις 4 Ιανουαρίου:

Πρωτάθλημα Αντρών

Α’ Όμιλος

11η αγωνιστική

17/12 (5μμ): ΑΟ Σερρών-Τιτάνες Δράμας (Νεδόγλου Α., Τσακιρίδης)

16/12 (6.30μμ): Δόξα Βώλακα-Προσοτσάνη (Παναγιωτίδης, Αλατζάς)

17/12 (4μμ): Μακεδόνες Κρηνίδων-Ηράκλεια Σερρών (Ανεστάκης, Σαρόγλου Α.)

16/12 (5μμ): ΚΑΟ Δράμας-Απόλλων Δράμας (Καλφόπουλος, Λαζαρίδης)

16/12 (5μμ): Παγγαίο-ΑΕ Δοξάτου (Λάλλα, Ανεστάκης)

17/12 (7μμ): Πανσερραϊκός-Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Γιαννούλης Α., Δαρνάκας)

Β’ Όμιλος

11η αγωνιστική

16/12 (5μμ): Αστέρας Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας (Κανελόπουλος, Μπιλμπίλης)

17/12 (5μμ): Έβρος Σουφλίου-Αρίων Ξάνθης (Χατζόπουλος, Μιχέλης Θ.)

17/12 (6μμ): Θύελλα Φερών-ΑΟ Καβάλας (Σακελλαρίδης, Χρηστίδης)

16/12 (5μμ): Αίας Κομοτηνής-Αγία Βαρβάρα (Ντούρας, Μπαβέλλας)

17/12 (2μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Λεύκιππος Ξάνθης (Ρούντσιος, Πανιτσούδης)

17/12 (3μμ): Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας (Μπαβέλλας, Γκουλιώνης)

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

8η αγωνιστική

23/12 (4μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Σέρρες (Ορφανόπουλος, Καντζουρίδης)

20/12 (7.30μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΟ Σερρών (Δημάδης, Τσακιρίδης)

16/12 (3μμ): Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός (Δημάδης, Τσακιρίδης)

Β’ Όμιλος

8η αγωνιστική

16/12 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟ Καβάλας (Σωτηρίου, Ανεστάκης)

16/12 (3μμ): Τιτάνες Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων (Μπακάλης, Αλατζάς)

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Γ’ Όμιλος

8η αγωνιστική

17/12 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας (Ευσταθιάδης, Παπαθεολόγου)

16/12 (5μμ): Αρίων Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης (Κολοκυθάς, Καλαϊτζής)

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

7η αγωνιστική

3/1 (1μμ): Ηρακλής Καβάλας-Ένωση Καβάλας (Σωτηρίου, Σαρόγλου Α.)

Δ’ Όμιλος

8η αγωνιστική

4/1 (5.30μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή (Σακελλαρίδης, Παπαγεωργίου)

16/12 (4μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαννούλης Στ., Χατζόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

7η αγωνιστική

20/12 (5μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ρούντσιος, Πανιτσούδης)

Πρωτάθλημα Νεανίδων

4η αγωνιστική

Πανσερραϊκός-Ένωση Καβάλας

16/12 (3μμ): Τιτάνες Δράμας-Πάνθηρες Καβάλας (Καλφόπουλος, Λαζαρίδης)

Ρεπό: Ασπίδα 2001 Ξάνθης

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος

10η αγωνιστική

16/12 (5μμ): ΑΕ Σέρρες-Ηράκλεια Σερρών (Καντζουρίδης, Σαφούρη)

16/12 (5μμ): ΑΕ Λευκώνα-Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Νεδόγλου Α., Δαρνάκας)

16/12 (2μμ): ΓΣ Σέρρες 2017-Πανσερραϊκός (Καντζουρίδης, Σαφούρη)

17/12 (1.30μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-Ίκαροι Σερρών (Νεδόγλου Α., Τσακιρίδης)

9η αγωνιστική

22/12 (6μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Σέρρες (Ορφανόπουλος, Καντζουρίδης)

Β’ Όμιλος

10η αγωνιστική

17/12 (2μμ): Απόλλων Δράμας-ΓΣ Ελευθερούπολης (Ζαχαριάδης, Παναγιωτίδης)

17/12 (2μμ): ΑΟ Καβάλας-Παγγαίο (Κανελόπουλος, Τζάθα)

17/12 (8μμ): Ένωση Καβάλας-Τιτάνες Δράμας (Μυσιρλής, Λαζαρίδης)

17/12 (6μμ): Ένωση Ποταμουδίων-ΚΑΟ Δράμας (Λάλλα, Παζάρκας)

Γ’ Όμιλος

10η αγωνιστική

17/12 (7μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης (Καλαϊτζής, Αθανασιάδης)

16/12 (7μμ): Αστέρας Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης (Κατρακάρης, Παζάρκας)

17/12 (5μμ): ΑΟ Χρυσούπολης-ΑΕ Κομοτηνής (Παρασίδης, Τριανταφύλλου)

Ρεπό: Αρίων 2010 Ξάνθης

Δ’ Όμιλος

10η αγωνιστική

21/12 (7μμ): Θύελλα Φερών-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Σακελλαρίδης, Κωνσταντινίδου)

16/12 (2μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Σπάρτακος Διδυμοτείχου (Γιαννούλης Στ., Χατζόπουλος)

16/12 (5μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αίας Κομοτηνής (Ρούντσιος, Χρηστίδης)

Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

6η αγωνιστική

17/12 (4μμ): Τιτάνες Δράμας-Αστέρας Καβάλας (Ζαχαριάδης, Παναγιωτίδης)

17/12 (3.30μμ): Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός (Καντζουρίδης, Σαφούρη)

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Β’ Όμιλος

6η αγωνιστική

17/12 (4μμ): Πάνθηρες Καβάλας-Ένωση Καβάλας (Κανελόπουλος, Τζάθα)

18/12 (8μμ): Αίας Κομοτηνής-ΓΑΣ Κομοτηνή (Ντούρας, Γκουλιώνης)

Ρεπό: Ασπίδα 2001 Ξάνθης

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Η πρόεδρος του ΟΚΑΚ, Κατερίνα Δράκου, ανέφερε στη σελίδα του συλλόγου στο fb:  «Ετοιμαστείτε.... Βανάκι και φύγαμε» και αναφερόταν στο φουλ πρόγραμμα για το 2018 όπως το ανακοίνωσε ο ΣΕΓΑΣ. Σύμφωνα με αυτό στις 30/6-1/7 θα διεξαχθεί στην Καβάλα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄. Αναλυτικά:

Published in Στίβος

Μετά τη σπουδαία νίκη επί του Λεύκιππου Ξάνθης, ο Αστέρας συνεχίζει την προσπάθειά του να μπει στην προνομιούχο τετράδα που οδηγεί στα Play Offs παίζοντας εκτός έδρας με την πάντα υπολογίσιμη Φιλία Ορεστιάδας. Η Αγία Βαρβάρα υποδέχεται τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ο ΑΟΚ τον Αίαντα Κομοτηνής και ο Ηρακλής τον Έβρο Σουφλίου στο ντέρμπι των ουραγών που καμία εκ των δύο ομάδων δεν έχει σημειώσει ακόμη νίκη. Το Παγγαίο φιλοξενείται από τον Απόλλωνα Δράμας και οι Μακεδόνες Κρηνίδων από την Προσοτσάνη, όμως το ματς που ξεχωρίζει δεν είναι άλλο από το ντέρμπι κορυφής του β’ ομίλου ανάμεσα στον Λεύκιππο Ξάνθης και το Δημοκρίτειο Κομοτηνής.

Τέσσερις καβαλιώτικες μονομαχίες περιλαμβάνει το πρόγραμμα του διημέρου: Πάνθηρες-Αστέρας (γυναίκες), ΑΟΚ-Αστέρας, Μακεδόνες-ΓΣΕ (έφηβοι) και ΓΣΕ-Ένωση Ποταμουδίων (παίδες). Τα άλλα παιχνίδια με τοπικό ενδιαφέρον είναι Παγγαίο-Απόλλων Δράμας, Τιτάνες Δράμας-ΑΟΚ, ΚΑΟΔ-Ένωση Καλαθοσφαίρισης, Αρίων Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης, Αρίων 2010 Ξάνθης-Αστέρας (παίδες) και Τιτάνες Γυναικών Δράμας-Αστέρας (κορασίδες). Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Πρωτάθλημα Αντρών

Α’ Όμιλος

10η αγωνιστική

10/12 (5μμ): Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός (Μπήτης, Αλατζάς)

9/12 (3μμ): ΑΕ Δοξάτου-ΑΟ Σερρών (Παναγιωτίδης, Αλατζάς)

9/12 (8μμ): Απόλλων Δράμας-Παγγαίο (Ζαχαριάδης, Λάλλα)

9/12 (5μμ): Ηράκλεια Σερρών-ΚΑΟ Δράμας (Γιαννούλης Α., Νεδόγλου Ζ.)

10/12 (6.30μμ): Προσοτσάνη-Μακεδόνες Κρηνίδων (Ξενικάκης, Μπακάλης)

9/12 (5μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Δόξα Βώλακα (Κουμλιάλης, Ορφανόπουλος)

Β’ Όμιλος

10η αγωνιστική

10/12 (5μμ): Ηρακλής Καβάλας-Έβρος Σουφλίου (Μπιλμπίλης, Ανεστάκης)

9/12 (5μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Αστέρας Καβάλας (Γιαννούλης Στ., Μπαγγούδης)

9/12 (5μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής (Δημάδης, Κατρακάρης)

9/12 (5μμ): Αγία Βαρβάρα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Μυσιρλής, Μπιλμπίλης)

9/12 (3μμ): ΑΟ Καβάλας-Αίας Κομοτηνής (Λάλλα, Κανελόπουλος)

10/12 (8μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φερών (Σακελαρίδης, Μπέης)

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

Πρωτάθλημα Γυναικών

2η αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ντούρας, Γκουλιώνης)

10/12 (5μμ): Πάνθηρες Καβάλας-Αστέρας Καβάλας (Κατρακάρης, Κανελόπουλος)

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

7η αγωνιστική

9/12 (5μμ): ΑΕ Σέρρες-Ίκαροι Σερρών (Τσακιρίδης, Οικονόμου)

10/12 (3μμ): ΑΟ Σερρών-Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Οικονόμου, Σαφούρη)

9/12 (2μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-Πανσερραϊκός (Νεδόγλου Α., Δαρνάκας)

Β’ Όμιλος

7η αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΑΟ Καβάλας-Αστέρας Καβάλας (Κατρακάρης, Κανελόπουλος)

9/12 (3μμ): Μακεδόνες Κρηνίδων-ΓΣ Ελευθερούπολης (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

Γ’ Όμιλος

7η αγωνιστική

3/1 (1μμ): Ηρακλής Καβάλας-Ένωση Καβάλας

10/12 (3μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης (Ευσταθιάδης, Καλαϊτζής)

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

Δ’ Όμιλος

7η αγωνιστική

10/12 (1μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕ Κομοτηνής (Ντούρας, Μπαβέλας)

20/12 (5μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος

9η αγωνιστική

10/12 (3μμ): Ηράκλεια Σερρών-Ορφέας Νέου Σκοπού (Τσακιρίδης, Ορφανόπουλος)

22/12 (6μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Σέρρες

10/12 (5μμ): Πανσερραϊκός-ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου, Σαφούρη)

7/12: Ίκαροι Σερρών-ΓΣ Σέρρες 2017 68-29

Β’ Όμιλος

9η αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-Ένωση Ποταμουδίων (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

10/12 (3μμ): Παγγαίο-Απόλλων Δράμας (Μυσιρλής, Τζάθα)

9/12 (5μμ): Τιτάνες Δράμας-ΑΟ Καβάλας (Παναγιωτίδης, Αλατζάς)

10/12 (4μμ): ΚΑΟ Δράμας-Ένωση Καβάλας (Καλφόπουλος, Παζάρκας)

Γ’ Όμιλος

9η αγωνιστική

9/12 (5μμ): Αρίων Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης (Ευσταθιάδης, Τριανταφύλλου)

10/12 (7μμ): Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης (Παπαθεολόγου, Τριανταφύλλου)

9/12 (3μμ): Αρίων 2010 Ξάνθης-Αστέρας Καβάλας (Κολοκυθάς, Αθανασιάδης)

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

Δ’ Όμιλος

9η αγωνιστική

9/12 (12μ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή (Σακελαρίδης, Παπαγεωργίου)

9/12 (3μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Θύελλα Φερών (Μιχέλη Ε., Γκαλτάνας)

9/12 (1μμ): Αίας Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας (Λυτροσυγκούνης, Σιγιώργη)

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

5η αγωνιστική

10/12 (8μμ): Τιτάνες Γυναικών Δράμας-Αστέρας Καβάλας (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

10/12 (6μμ): Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός (Καλφόπουλος, Παζάρκας)

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Kavala B.C. Ακαδημίες

Μετά την αναβολή των αγώνων πρωταθλήματος λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στην περιοχή μας στις 2 και 3 Δεκεμβρίου 2017, το Δ.Σ. της ΕΠΣ Καβάλας συνεδρίασε, αποφάσισε και σας κάνει γνωστό τα παρακάτω:

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Page 1 of 15

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker