http Πρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
Wednesday, 11 October 2017 13:39

Πρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Written by 

Η Ένωση Καλαθοσφαίρισης κέρδισε 63-48 τον ΑΟΚ για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Παίδων το οποίο άρχισε το Σάββατο 7/10. Τα δεκάλεπτα: 13-12, 34-33, 49-41, 63-48. Με νίκη, 44-36, ξεκίνησε και το Παγγαίο έχοντας αντίπαλο την Ένωση Ποταμουδίων ενώ ο ΑΟ Χρυσούπολης ηττήθηκε 78-23 από την Ασπίδα Ξάνθης. Ο Αστέρας είχε ρεπό καθώς η Αγία Βαρβάρα αποχώρησε από τη διοργάνωση, κάτι που θα της κοστίσει -2 βαθμούς στο πρωτάθλημα των Αντρών. Το παιχνίδι του ΓΣ Ελευθερούπολης με τον ΚΑΟ Δράμας μετατέθηκε για τις 14/10.

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική

Ηράκλεια Σερρών-Ίκαροι Σερρών 27-58

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ορφέας Νέου Σκοπού 39-70

Πανσερραϊκός-ΑΕ Σέρρες 33-90

ΓΣ Σέρρες 2017-ΑΕ Λευκώνα 49-47 

Βαθμολογία

1

ΑΕ Σέρρες

2

1-0

90-33

2

Ίκαροι Σερρών

2

1-0

58-27

3

Ορφέας Νέου Σκοπού

2

1-0

70-39

4

ΓΣ Σέρρες 2017

2

1-0

49-47

5

ΑΕ Λευκώνα

1

0-1

47-49

6

Ρούπελ Σιδηροκάστρου

1

0-1

39-70

7

Ηράκλεια Σερρών

1

0-1

27-58

8

Πανσερραϊκός

1

0-1

33-90

Επόμενη αγωνιστική

14/10 (1μμ): ΓΣ Σέρρες 2017-Ίκαροι Σερρών

14/10 (3μμ): ΑΕ Λευκώνα-Πανσερραϊκός

14/10 (3μμ): ΑΕ Σέρρες-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

14/10 (3μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-Ηράκλεια Σερρών

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική

14/10 (4μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-ΚΑΟ Δράμας

Παγγαίο-Ένωση Ποταμουδίων 44-36

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Δράμας

Ένωση Καβάλας-ΑΟ Καβάλας 63-48 

Βαθμολογία

1

Ένωση Καβάλας

2

1-0

63-48

2

Παγγαίο

2

1-0

44-36

3

Ένωση Ποταμουδίων

1

0-1

36-44

4

ΑΟ Καβάλας

1

0-1

48-63

5

ΓΣ Ελευθερούπολης

0

0-0

0-0

6

ΚΑΟ Δράμας

0

0-0

0-0

7

Απόλλων Δράμας

0

0-0

0-0

8

Τιτάνες Δράμας

0

0-0

0-0

Επόμενη αγωνιστική

15/10 (7μμ): Ένωση Καβάλας-ΚΑΟ Δράμας

15/10 (1μμ): ΑΟ Καβάλας-Τιτάνες Δράμας

15/10 (2μμ): Απόλλων Δράμας-Παγγαίο

15/10 (3μμ): Ένωση Ποταμουδίων-ΓΣ Ελευθερούπολης

Γ’ Όμιλος

1η αγωνιστική

Αρίων Ξάνθης-ΑΕ Κομοτηνής 88-40

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης 78-23

Αρίων 2010 Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 70-88

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας 

Βαθμολογία

1

Ασπίδα Ξάνθης

2

1-0

78-23

2

Αρίων Ξάνθης

2

1-0

88-40

3

Λεύκιππος Ξάνθης

2

1-0

88-70

4

Αρίων 2010 Ξάνθης

1

0-1

70-88

5

ΑΕ Κομοτηνής

1

0-1

40-88

6

ΑΟ Χρυσούπολης

1

0-1

23-78

7

Αστέρας Καβάλας

0

0-0

0-0

(*) Η Αγία Βαρβάρα αποχώρησε.

Επόμενη αγωνιστική

15/10 (5μμ): Αστέρας Καβάλας-Αρίων 2010 Ξάνθης

15/10 (2μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης

14/10 (5μμ): ΑΟ Χρυσούπολης-Αρίων Ξάνθης

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

Δ’ Όμιλος

1η αγωνιστική

Σπάρτακος Διδυμοτείχου-ΓΑΣ Κομοτηνή 30-55

Αίας Κομοτηνής-Θύελλα Φερών 49-32

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας 42-37

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης 

Βαθμολογία

1

ΓΑΣ Κομοτηνή

2

1-0

55-30

2

Αίας Κομοτηνής

2

1-0

49-32

3

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης

2

1-0

42-37

4

Φιλία Ορεστιάδας

1

0-1

37-42

5

Θύελλα Φερών

1

0-1

32-49

6

Σπάρτακος Διδυμοτείχου

1

0-1

30-55

7

Εθνικός Αλεξ/πολης

0

0-0

0-0

Επόμενη αγωνιστική

14/10 (3μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Αίας Κομοτηνής

14/10 (3μμ): Θύελλα Φερών-Σπάρτακος Διδυμοτείχου

14/10 (3μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Kavala B.C. Ακαδημίες

Read 411 times Last modified on Thursday, 12 October 2017 19:15

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker