http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Η Καβάλα σταμάτησε την Καρδίτσα, "διπλό" για τον ΓΣΕ
Wednesday, 09 February 2022 17:35

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Η Καβάλα σταμάτησε την Καρδίτσα, "διπλό" για τον ΓΣΕ

Η ΕΚ Καβάλας ήταν τελικά αυτή που...σταμάτησε την Καρδίτσα κερδίζοντας την με 86-78 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Α2, στο "Αλ. Δήμογλου".

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι... Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν μικρό προβάδισμα και τελικά το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα.

Δύσκολη αλλά πολύτιμη εκτός έδρας νίκη για τον ΓΣ Ελευθερούπολης, με 95-92, επί του Πανερυθραικό για την 13η αγωνιστική. Η ομάδα του Κ. Παπαδόπουλου πήγε ψηλά στην επίθεση, φτάνοντας σε ένα ακόμη ματς κοντά στους 100π.