http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΓΣΕ… απέδρασε με το ροζ φύλλο από το ΜΕΤΣ, ήττα της Energean Kavala BC
Saturday, 08 May 2021 17:29

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης… απέδρασε με το ροζ φύλλο αγώνα, με 56-63, από το ΜΕΤΣ και την κόντρα με το Παγκράτι στο ματς της 11ης αγωνιστικής της Α2.

Η ομάδα του Κυριάκου Παπαδόπουλου εμφανίστηκε καλά διαβασμένη, και ακόμη και όταν στο 3ο δεκάλεπτο το ματς πήγε στον πόντο άντεξε και πήρε πολύτιμους βαθμούς. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Ερμείδης με 18π. Παράλληλα, ήταν και σπουδαία η νίκη του Αμύντα επί του Ολυμπιακού που βάζει… φωτιά στην κορυφή.

Η Energean Kavala BC ταξίδεψε στο Μαρούσι για το παιχνίδι με την ομώνυμη ομάδα και ηττήθηκε με 98-69. Η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη πάλεψε στο πρώτο ημίχρονο όμως στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πέτυχαν 38 πόντους έναντι 17 της Ένωσης και «κλείδωσαν» τη νίκη. Κορυφαίος της αναμέτρησης ήταν ένας πρώην άσος της ΕΚ Καβάλας, ο Γκαγκαλούδης με 30π.