http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΓΣΕ πήρε τη νίκη κόντρα στην Energean Kavala BC
Saturday, 31 October 2020 17:52

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΓΣΕ πήρε τη νίκη κόντρα στην Energean Kavala BC

Ο Γ.Σ. Ελευθερούπολης υποδέχθηκε, το απόγευμα του Σαββάτου (31/10), την ENERGEAN KAVALA BC στο τοπικό ντέρμπι του πρώτου γύρου (5η αγωνιστική) της Α2 Εθνικής και κατέκτησε το ροζ φύλλο με 88-77.

Το πρώτο 10λεπτο το ματς ήταν ισορροπημένο, στο 2ο ο ΓΣΕ είχε μικρό προβάδισμα και το ημίχρονο έληξε με 46-40. Στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι άνοιξαν την ψαλίδα και τελικά πήραν και τη νίκη. Θα σημειώσουμε πως ο ΓΣΕ έχει 7β. (3 νίκες και 1 ήττα σε 4 ματς /εκκρεμεί αυτό με τον Ολυμπιακό) ενώ η ομάδα της Καβάλας μετρά 5 ήττες σε ισάριθμα ματς.

**Τα δεκάλεπτα ήταν: 26-25, 46-40 (ημίχρονο), 67-56, 88-77.

Συνθέσεις

ΓΣ Ελευθερούπολης: Μπάτσος, Τσιλουλής 24 (3), Τσουμάνης 2, Ράπτης 3, Σταμπουλής 17 (1), Ερμείδης 6, Χαρίτογλου, Δημάκος 18 (2), Χάλαρης 8, Νίκου 10 (2).

ENERGEAN KAVALA BC: Αμπατζάς 16 (2), Ζαραϊδώνης 3 (1),  Μάρουσιτς 12 (1), Καραγιώργος 3 (1), Πάτρας 4, Καρακεχαγιάς 8  (1), Κασιούμης 2, Βακουφτσής 14 (2), Χείλαρης 15 (2), Πρασίνης.