http ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι ΠΑΝΘΗΡΕΣ κάνουν ντεμπούτο στην Α2
Friday, 16 October 2020 11:57

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι ΠΑΝΘΗΡΕΣ κάνουν ντεμπούτο στην Α2

Written by 

Ολοκληρώνεται η προετοιμασία της γυναικείας ομάδας των Πανθήρων Καβάλας για την πρώτη της συμμετοχή σε αγώνα της Α2 εθνικής κατηγορίας.

Το πρωτάθλημα αρχίζει με τον εντός έδρας αγώνα με την Α.Ε. Πυλαίας την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020, στις 12:30,  το μεσημέρι στο κλειστό της Καλαμίτσας «Αλεξάνδρα Δήμογλου».

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το CENTER TV, διαδικτυακά από το  www.centertv.gr/live-tv και από το την επίσημη σελίδα της ομάδας μας στο facebook.

Το ρόστερ

Το ρόστερ της ομάδας περιλαμβάνει την πλειοψηφία των αθλητριών που αγωνίστηκαν την περσινή σεζόν και 4 νέες προσθήκες: την Ελευθερία Γαϊτάνη, την Ελπίδα Τζιαμπάζη, την Κωνσταντίνα Αρσένογλου και την Σοφία Κουβαλακίδου.

Στην πορεία θα ενταχθούν και αθλήτριες από την ομάδα Νεανίδων. Ήδη το δείγμα που έχει δώσει η ομάδα στους αγώνες κυπέλου με Νίκη Βόλου και Ολυμπιακό είναι θετικό και είναι έτοιμη να ξεκινήσει ιδανικά το πρωτάθλημα με στόχο την νίκη στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος. Αναλυτικά συμμετέχουν στο ρόστερ οι:

1. ΓΙΑΧΟΛΑΡΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - 1.62 - 20 - 1-2 

2  ΜΑΝΑΦΗ ΕΒΕΛΙΝΑ - 1.62 - 20 - 2          

3  ΜΟΥΤΑΦΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ - 1.67 - 23 - 3-4

4  ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΘΑΛΕΙΑ - 1.69 - 39 - 1

5  ΖΕΚΙΟ ΑΝΤΕΛΑ - 1.69 - 27 - 2

6  ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΛΑΝΤΩ - 1.71 - 21 - 2

7  ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - 1.71 - 19 - 2-1

8  ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΔΗ ΚΙΚΗ - 1.71 - 24 - 2-3

9  ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΝΟΠΗ - 1.73 - 20 - 2-3

10 ΤΖΙΜΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - 1.75 - 24 - 4    

11 ΤΖΙΑΜΠΑΖΗ ΕΛΠΙΔΑ - 1.77 - 38 - 3-4   

12 ΓΙΑΝΤΣΙΩΡΗ ΞΕΝΙΑ - 1.82 - 27 - 4-5              

13 ΓΑΪΤΑΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - 1.83 - 24 - 3-4      

14 ΑΡΣΕΝΟΓΛΟΥ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ - 1.83 - 22 - 3-4

15 ΚΟΥΒΑΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ - 1.92 - 24 - 5

Προπονητής: Καρατσομπάνης  Βαγγέλης

Το πρόγραμμα

Αναλυτικά, το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της πρεμιέρας στον 4ο όμιλο της Α2 Εθνικής έχουν ως εξής:

Χρ. Χριστοδούλου  (13.00)  Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ηρακλής    Ξενικάκης-Ράπτης (Σαλικίδης)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης (14.45)  Πανόραμα-Παναθλητικός    Μπαχτσεβανόπουλος-Μιχέλης Θρ. (Αχταρίδης)

Ιερισσού  (13.00)         Ιερισσός 99-Απόλλων Καλαμαριάς   Χάνος-Καρυπίδης (Ιωαννίδου)

«Αλ. Δημόγλου» (12.30)     Οι Πάνθηρες-Πυλαία   Παπαδόπουλος Κ.-Μιχέλη Ευαγγ. (Στουπίδης)

Αλεξάνδρειο ( 13.00)    Άρης-Πανσερραϊκός     Λυγούρας-Ιορδανίδης (Λαδόπουλος)

**Δελτίο Τύπου και ΕΟΚ 

Read 140 times Last modified on Friday, 16 October 2020 12:01

Articles by Author

« October 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
eXTReMe Tracker