http ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Εντός έδρας στην πρεμιέρα ΕΚ Καβάλας και ΓΣΕ
Tuesday, 01 September 2020 13:11

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Εντός έδρας στην πρεμιέρα ΕΚ Καβάλας και ΓΣΕ

Written by 

Σε δύο εβδομάδες από σήμερα θα ξεκινήσει το Κύπελλο Ελλάδας μπάσκετ και στην πρώτη φάση συμμετέχουν οι ομάδες της Α2 Εθνικής.

Σύμφωνα με την κλήρωση, ο Γ.Σ. Ελευθερούπολης και η ΕΚ Καβάλας θα παίξουν εντός έδρας στην πρεμιέρα, στις 13/9, με αντιπάλους την ΑΕ Ψυχικού και τον Α.Ο. Αμύντα αντίστοιχα.

Το πρόγραμμα

1η Αγωνιστική-Κυριακή 13/09/2020

1ος ΟΜΙΛΟΣ

01. ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

02. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

03. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

04. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

06. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

07. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

08. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Τετάρτη 16/09/2020

09. Νικητής Α4 - Νικητής Α6

10. Νικητής Α1 - Νικητής Α5

11. Νικητής Α8 - Νικητής Α3

12. Νικητής Α7 - Νικητής Α2

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Κυριακή 20/09/2020

13. Νικητής Α9 - Νικητής Α10

14. Νικητής Α12 - Νικητής Α11

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 23/09/2020

15. Νικητής Α13 - Νικητής Α14

Β' Φάση- Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α' Φάσης

1η Αγωνιστική, Σάββατο 26/09/2020

16. ΠΑΟΚ 2004 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

17. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ(ΙΩΝΙΚΟΣ) - ΑΡΗΣ

18. Νικητής Α15 - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ)

19. ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΕΡΜΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ) - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

2η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/09/2020

20. Νικητής Α16 - Νικητής Α19

21. Νικητής Α17 - Νικητής Α18

Γ' Φάση - Προημιτελικοί Αγώνες

Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Β' Φάσης

Τετάρτη 11/11/2020

22. Νικητής Α21 - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

23. ΓΣ ΚΥΜΗΣ(ΛΑΥΡΙΟ) - ΑΕΚ ΝΕΑ 2014

24. ΗΡΑΚΛΗΣ 2014 - Νικητής Α20

25. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1971

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες 

Τετάρτη 10/02/2021

26.  -

27.  -

Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 14/02/2021 

 

Read 242 times Last modified on Tuesday, 01 September 2020 13:14

Articles by Author

« September 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
eXTReMe Tracker