http ΓΣΕ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Κόροιβο Αμαλιάδας
Saturday, 09 November 2019 17:42

ΓΣΕ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Κόροιβο Αμαλιάδας

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης δεν τα κατάφερε κόντρα στον Κόροιβο Αμαλιάδας στο ματς της 6ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου 9/11 στο κατάμεστο από φιλάθλους κλειστό γυμναστήριο της πόλης και ηττήθηκε με 60-69.

Δεν μπήκε καθόλου καλά στο πρώτο 10λεπτο και βρέθηκε να χάνει με 7-29!!! Η άμυνα βελτιώθηκε στο 2ο δεκάλεπτο, η επίθεση επίσης και η ψαλίδα μειώθηκε στους 13π. στο ημίχρονο. Η διαφορά παρέμεινε στα ίδια επίπεδα στο 3ο δεκάλεπτο που έληξε με 17-17 και συνολικά 43-56. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΓΣΕ πίεσε, μείωσε την διαφορά μέχρι τους 7π., το πίστεψε όμως δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο χάνοντας τελικά με 60-60.

**Τα δεκάλεπτα ήταν: 7-29, 26-39 (ημίχρονο), 43-56, 60-69

Συνθέσεις

ΓΣ Ελευθερούπολης (Κ. Παπαδόπουλος): Μαραβέγιας, Μανοιλοβιτς 18 (1), Γοργόνης, Τσούτσος 3 (1), Γκέλιος 4, Μοτσενίγος 8 (2), Καραγιώργος 2, Σταμπουλής 9, Καμπουρίδης 11 (1), Μπένας 5.

Κόροιβος Αμαλιάδας (Ν. Καραγιάννης): Μάινς 6 (1), Ρουτκάουσκας 9, Δημητρακόπουλος 5 (1), Μάταλων 20 (5), Χρυσόπουλος 7 (1), Χατζηδάκης, Κάτζος, Αθανασούλας 16 (2), Ρούνης, Μπεκρής, Μπουγάς, Ταταρής 6 (2)

Ολυμπιακός 3 (4-1)

*Αγρίνιο, Ανατόλια, Δάφνη Δαφνίου, Διαγόρας Δρυοπιδέων, Ελευθερούπολη, Καρδίτσα, Οίαξ Ναυπλίου, Ολυμπιακός, Τρίτων και Χαρίλαος Τρικούπης έχουν έναν αγώνα λιγότερο, ενώ ο Αμύντας έχει δύο αγώνες λιγότερους.