http ΓΣΕ: Κέρδισε δίκαια και τον Οίαξ Ναυπλίου με 83-77
Wednesday, 06 November 2019 17:06

ΓΣΕ: Κέρδισε δίκαια και τον Οίαξ Ναυπλίου με 83-77

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης πέτυχε την 2η σερί νίκη του, σε διάστημα μάλιστα λίγων ημερών, στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Υποδέχθηκε, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής τον Οίαξ Ναυπλίου και κατέκτησε το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα με 83-77.

Μπήκε καλά στο ματς και παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και πλησίασαν κατά διαστήματα δεν κατάφεραν να πάρουν ποτέ κεφάλι. Η διαφορά έφτασε στους 16 πόντους στο 34ο λεπτό (72-56), το Ναύπλιο μείωσε στους 9π. με σερί 0-7 (72-63), ξανανέβηκε στους 12 και στη συνέχεια 2 άστοχα σουτ του Μπένα αλλά και ο… οίστρος του πολύπειρου Καλλινικίδη έφερε το 77-73 στο 39ο λεπτό. Το τελευταίο λεπτό ήταν αγχωτικό όμως όλα καλά και 83-77…

**Τα δεκάλεπτα ήταν: 21-19, 46-37, 65-54, 83-77.

Συνθέσεις

ΓΣ Ελευθερούπολης (Κ. Παπαδόπουλος): Μαραβέγιας 8 (2), Manoljonic 18, Γοργόνης 11, Τσούτσος 11 (2), Γκέλιος 4, Μοτσενίγος 3 (1), Καραγιώργος, Σταμπουλής, Καμπουρίδης 21 (3), Μπένας 7.

Οίαξ Ναυπλίου (Χ. Κουλουριώτης):  Σιμιτζής 2, Ραζής 6 (2), Κουμπούρας 18, Παπαντωνίου 4, Τζώρτζεβιτς 17, Μιχόπουλος, Βύρλας 2, Καλλινικίδης 7, Σκορδάς 2, Μακρής 2(1), Ζώρζος 7 (1), Ψημίτης 6.

Read 826 times Last modified on Wednesday, 06 November 2019 17:25