http ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρεμιέρα για ΓΣΕ και ΕΚ Καβάλας
Friday, 04 October 2019 13:32

ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρεμιέρα για ΓΣΕ και ΕΚ Καβάλας

Written by 

Πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο 5-6 Οκτωβρίου για τον Γ.Σ. Ελευθερούπολης και την Energean Kavala BC με βίους μάλιστα αντίθετους σε σχέση με την περυσινή χρονιά.

 

Η ομάδα της Ελευθερούπολης πανέτοιμη μπαίνει σε νέες περιπέτειες στην Α2 Εθνική κατηγορία. Πρώτος της αντίπαλος, το απόγευμα του Σαββάτου 5/10 στις 5μ.μ. θα είναι ο Χαρίλαος Τρικούπης και στόχος να ξεκινήσει με ένα ροζ φύλλο αγώνα.

Η ΕΚ Καβάλας παίζει την Κυριακή 6/10 εκτός έδρας για την 1η αγωνιστική του Ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής. Πιο συγκεκριμένα, θα ταξιδέψει στα Πεύκα για την αναμέτρηση με τους Μαχητές και θέλει να ξεκινήσει με το δεξί την σεζόν.

Το πρόγραμμα

Α2 Εθνική κατηγορία

Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Κόροιβος Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Τοζακίδης)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Παγκράτι Σταματόπουλος-Καλογερόπουλος Λ.-Δόλγυρας (Χλωρός)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ψυχικό Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου-Καρπάνος (Μπέστιας)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Δάφνη Δ. Καλδίρης-Θεοδωρόπουλος-Γιακείμη (Άκελ)

Βοηθητικό ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-Τρίτων Τσώνος-Σκούτας-Καλογερόπουλος Φ. (Ελευθεριάδης)

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Χαρίλαος Τρικούπης Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Αγραφιώτης Ιωάν. (Στουπίδης)

Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Φίλιππος Βέροιας Τσολάκος-Ρίζος-Νάστος (Θεοδοσόπουλος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Οίαξ Ναυπλίου Παντελίδης-Χαλαμπαλάκης-Χριστινάκης (Δούκας)

Β΄ Εθνική -2ος Όμιλος

Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Φάρσαλα Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Ελευθεριάδης Π.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Κομοτηνή Μελανίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Παραλυκίδης)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Καβάλα Τσιαπλής-Παπανικολάου-Κατωτικίδης (Πολυχρονίδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Έσπερος Λαμίας Θεοδώρου-Φουτζήλας-Δέλλας (Αστρεινίδης)

Ιωαννίνων (νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Γέφυρα Ξέρας-Παζώλης-Χατζημπαλίδης (Τσιγγέλης)

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Δόξα Λευκάδας Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Γραικός (Θωμόπουλος)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Πρωτέας Γρεβενών Σιμητόπουλος-Σιταρίδης-Σαρακενίδης (Δέλλας)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Τζιοπάνος Γ. (Παπαγεωργίου)

 

 

Read 175 times

Articles by Author

« October 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
eXTReMe Tracker