http ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Στα Γρεβενά η ΕΚ Καβάλας, με το νικητή του αγώνα Στρατώνι-ΠΑΣ ο ΓΣΕ
Monday, 19 August 2019 11:15

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Στα Γρεβενά η ΕΚ Καβάλας, με το νικητή του αγώνα Στρατώνι-ΠΑΣ ο ΓΣΕ

Written by 

Ολοκληρώθηκε, πριν από λίγο, η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας Μπάσκετ στα γραφεία της ΕΟΚ με στην 1η αγωνιστική της Α΄ φάσης όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Β’  Εθνικής. Η ΕΚ Καβάλας θα παίξει στις 18/9 με τον Πρωτέα Γρεβενών και αν κερδίσει υποδέχεται τον Α.Ο. Αγρινίου.  Οι ομάδες της Α2 Εθνικής ξεκινούν στην 2η αγωνιστική της Α’ φάσης και  ο ΓΣΕ θα παίξει, στις 22/9, με το νικητή του αγώνα ΣΑ Στρατωνίου-ΠΑΣ Γιάννινα. Αναλυτικά, η κλήρωση ήταν:

Α' Φάση - Σωματεία Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

1η Αγωνιστική - Τετάρτη 18/09/2019

1ος ΟΜΙΛΟΣ

01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ

02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΟΦΗ

06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

08. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

11. ΧΑΝΘ - ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 

Α' Φάση - Σωματεία Α2 & Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Κυριακή 22/09/2019

17. Νικητής Α15 - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

18. Νικητής Α7 - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

19. Νικητής Α2 - ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ

20. Νικητής Α6 - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

21. Νικητής Α3 - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

22. Νικητής Α12 - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)

23. Νικητής Α4 - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

24. Νικητής Α10 - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

25. Νικητής Α1 - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

26. Νικητής Α11 - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

27. Νικητής Α5 - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

28. Νικητής Α16 - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

29. Νικητής Α9 - ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

30. Νικητής Α14 - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

31. Νικητής Α13 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

32. Νικητής Α8 - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 25/09/2019

33. Νικητής Α31 - Νικητής Α19

34. Νικητής Α17 - Νικητής Α22

35. Νικητής Α23 - Νικητής Α30

36. Νικητής Α26 - Νικητής Α25

37. Νικητής Α27 - Νικητής Α28

38. Νικητής Α21 - Νικητής Α24

39. Νικητής Α20 - Νικητής Α32

40. Νικητής Α29 - Νικητής Α18

 

Β' Φάση - Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α' Φάσης ----

B' Φάση - 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ

42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 - [άγνωστη]

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

45. ΑΡΗΣ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 -

 

B' Φάση - 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

 

B' Φάση - 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

 

Γ' Φάση - Προημιτελικοί Αγώνες -Κυριακή 10/11/2019

 

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες  -ΤΕΤΑΡΤΗ 12/02/2020

 

Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 16/02/2020 

 
Read 332 times Last modified on Monday, 19 August 2019 11:19

Articles by Author

« February 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
eXTReMe Tracker