http ΠΑΙΔΕΣ: Ξεκίνημα με το αριστερό για τον Αστέρα
Saturday, 22 June 2019 21:32

ΠΑΙΔΕΣ: Ξεκίνημα με το αριστερό για τον Αστέρα

Με όπλο και την ευστοχία στα σουτ τριών πόντων, σε αντίθεση με τον αντίπαλό του, το Περιστέρι πέτυχε την πρώτη του νίκη στο Πανελλήνιο Παίδων, καθώς επικράτησε στο Μέτσοβο με 65-48 του Αστέρα Καβάλας.

Μετά την αναγνωριστική πρώτη περίοδο το Περιστέρι άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ. Με τρίποντο του Μανιά η διαφορά πήρε για πρώτη φορά διψήφια τιμή (21-10), ενώ στα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου ο Παπανδρέου με τον ίδιο τρόπο οδήγησε σε νταμπλ σκορ (26-13).

Ο Αστέρας στις αρχές της τρίτης περιόδου με σερί 6-0 μείωσε σε 23-32, όμως το Περιστέρι ήταν εκπληκτικό στη συνέχεια και έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενο με 54-32. Η διαφορά παρέμεινε στα ίδια επίπεδα μέχρι το φινάλε του αγώνα.

**Δεκάλεπτα: 10-15, 17-32, 32-54, 48-65

**Διαιτητές: Καρπάνος-Λουλουδιάδης

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης): Αϊβαζίδης 14(2), Φασούλας, Βρεττός Β., Μακαρατζής 21(1), Παπαποστόλου 2, Κούντας 5, Τσάμης 4(1), Κατσίβελης 2, Βρεττός Ν., Νικολαϊδης, Βαρνάς, Ασβεστόπουλος.

Περιστέρι(Ρήγγας): Παρδακίδης, Λευκαδίτης 2, Μανιάς 9(1), Κακαβούλας 6(2), Σελούλης 5(1), Παπανδρέου 12(3), Τόλα 3, Κουστένης 4, Γουλοσπύρος 2, Γρηγορόπουλος 10(2), Ασλάν 2, Στουρνάρας 10(2).

Read 912 times Last modified on Saturday, 22 June 2019 21:54