http ΠΑΙΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: Τρίτη σερί νίκη για τον Αστέρα
Monday, 17 June 2019 15:14

ΠΑΙΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: Τρίτη σερί νίκη για τον Αστέρα

Ο Αστέρας Καβάλας παραμένει μόνος αήττητος στον 1ο όμιλο της Β΄ φάσης του Πρωταθλήματος παίδων που διεξάγεται στο Κ.Γ.Νεάπολης.

Κόντρα στα Μουδανιά, που μετρούσαν επίσης δύο νίκες στην διοργάνωση, κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με 55-42 και έμεινε μόνος στη κορυφή. Το ημίχρονο ήταν σφικτό και έληξε με 23-17. Στο 30ο λεπτό είχε γίνει το 42-27 (19-10), στο 33 το 47-29 (5-2 επιμέρους σκορ και +18 συνολική διαφορά), τα Μουδανιά μείωσαν σε 53-38 (-15π.) στο 37 και το ματς έληξε με 55-42 (+13π).

Αύριο (18/6), στις 17:15, ο Αστέρας αντιμετωπίζει την Αριδαία με στόχο  τη συνέχιση του σερί που θα τον φέρει πιο κοντά στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης-Αϊβαζίδης): Αϊβαζίδης 3(1), Φασούλας, Βρεττός Β., Μακαρατζής 13(1), Παπαποστόλου 2, Κούντας 19(2), Τσάμης 10(1), Κατσίβελης 6, Βρεττός Ν., Νικολαϊδης 2, Ασβεστόπουλος.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 10(3), Ευγενίου 13, Σούρλας 2, Τσατσαρής 6, Παυλάκης, Φιλοξενίδης 11.