http ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: Η ΕΚ Καβάλας έκανε το 2Χ2
Sunday, 16 June 2019 15:03

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: Η ΕΚ Καβάλας έκανε το 2Χ2

Οι κορασίδες της ΕΚ Καβάλας έκαναν το 2Χ2 στον 1ο όμιλο της Β΄ φάσης του Πρωταθλήματος μπάσκετ κερδίζοντας στο Κ.Γ. Επταπυργίου, με 55-33, την ΑΓΕ Πιερίας.

Η ομάδα της Καβάλας πήρε διαφορά από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και στο ημίχρονο έφτασε πάνω από νταμπλ σκορ, 16-34. Στο 3ο δεκάλεπτο το ματς ήταν ισορροπημένο και έληξε με 9-9 και στο 4ο η ΕΚ κέρδισε με 8-12 φτάνοντας την τελική διαφορά στους 22 πόντους.

Η ΕΚ Καβάλας παίζει αύριο (17/6), στις 16:45, με αντίπαλο τον σύλλογο ΦΙΜΠΑ Πήγασος.

Τα δεκάλεπτα ήταν:  5-17, 16-34 (ημίχρονο), 25-43 και 33-55.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Βράντσιου, Ρούφτα, Παπαδοπούλου 6, Μήτρογλου, Στεφανίδου, Βλάχου, Σκλιοπίδου, Ανανιάδου, Παπανικολάου 11, Ηλιάδου, Καραγκούνη 9.

ΕΚ Καβάλας(Παγκαλίδης): Λυκάκη 5, Τσινεκίδου 6, Τουρετζόγλου 10, Παππά- Τζανέτου 2, Γιαντσακλίδου 12, Τζίτζιρα 2, Σπανίδου 5, Μελελούδη, Κελεμένη 12, Αργυρού 1, Κάπα,  Τσαχιρίδου.