http ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Κέρδισε μεν αλλά δεν ανέβηκε στην Α1 ο ΑΟΚ
Saturday, 15 June 2019 14:43

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Κέρδισε μεν αλλά δεν ανέβηκε στην Α1 ο ΑΟΚ

Η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο του ΑΟΚ κέρδισε σήμερα (15/6) το πρωί στο κλειστό γυμναστήριο του Αμυγδαλεώνα, που γέμισε για χάρη του, το Ηράκλειο με 62-60 αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει και την άνοδο στην Α1 καθώς είχε ηττηθεί στο πρώτο ματς με 62-56.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με 9-21 στο πρώτο δεκάλεπτο και 31-20 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του ΑΟΚ έκαναν την ολική επαναφορά, κάλυψαν την διαφορά και έφτασαν στο +8 (48-44) λίγο πριν την λήξη του 3ου δεκαλέπτου που τελικά έληξε 48-44. Στο 4ο δεκάλεπτο το ματς ήταν ντέρμπι και ο ΑΟΚ πήρε το ροζ φύλλο γοήτρου με 62-60.