http ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΣΕ vs Πεύκα και στο... βάθος ΕΚ Καβάλας
Friday, 27 July 2018 15:16

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΣΕ vs Πεύκα και στο... βάθος ΕΚ Καβάλας

Written by 

Έγινε, το μεσημέρι της Παρασκευής 27/7, η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019. Ο ΓΣ Ελευθερούπολης συμμετέχει στον 2ο όμιλο και στην 1η αγωνιστική στις 16/9, θα παίξει με τους Μαχητές Δόξα Πεύκων. Αν προκριθεί, στην 2η αγωνιστική (19/9) θα υποδεχθεί την ΕΚ Καβάλας σε ένα παιχνίδι πρόκληση. Αναλυτικά, η κλήρωση είχε ως εξής:

Α΄ Φάση, 1η αγωνιστική (16/9)

1ος Όμιλος

1.Κόρινθος-Δούκας

2.Παγκράτι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

3.Μανδραϊκός-Παπάγου

4.Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας

5.Πεντέλη-Πανερυθραϊκός

6.Ένωση Ιλίου-Γλαύκος

7.Τρίτων-Πανελευσινιακός

8.Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (16/9)

9.Ερμής Λαγκαδά-ΣΑ Στρατωνίου

10.ΓΣ Φαρσάλων-ΚΣ Γέφυρας

11.Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας

12.Ελευθερούπολη-Μαχητές Δόξα Πεύκων

13.Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας

14.Χαλκηδόνα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

15.Νίκη Βόλου-Αγρίνιο

16.Φαίακας Κέρκυρας-Ίκαροι Σερρών

2η αγωνιστική (19/9)

17.Νικητής 15-Διαγόρας Δρυοπιδέων

18.Νικητής 7-Χαρίλαος Τρικούπης

19.Νικητής 16-Αίολος Τρικάλων

20.Νικητής 6-Ιπποκράτης

21.Νικητής 14-Κόροιβος

22.Νικητής 10-Ερμής Αγιάς Λάρισας

23.Νικητής 12-Καβάλα

24.Νικητής 4-Ιωνικός Ν.

25.Νικητής 8-Ψυχικό

26.Νικητής 13-Εθνικός

27.Νικητής 5-Απόλλων Π.

28.Νικητής 9-Ηρακλής 2017

29.Νικητής 1-Καρδίτσα

30.Νικητής 2-Αμύντας

31.Νικητής 3-Καστοριά

32.Νικητής 11-Μαρούσι

3η αγωνιστική (22-23/9)

33.Νικητής 26-Νικητής 23

34.Νικητής 31-Νικητής 32

35.Νικητής 24-Νικητής 20

36.Νικητής 19-Νικητής 22

37.Νικητής 27-Νικητής 18

38.Νικητής 25-Νικητής 30

39.Νικητής 17-Νικητής 28

40.Νικητής 21-Νικητής 29

4η αγωνιστική (26/9)

41.Νικητής 39-Νικητής 37

42.Νικητής 38-Νικητής 36

43.Νικητής 40-Νικητής 34

44.Νικητής 33-Νικητής 35

5η αγωνιστική (29/9)

45.Νικητής 41-Νικητής 44

46.Νικητής 42–Νικητής 43

Β’ Φάση (3/10)

47.Ρέθυμνο-Κύμη

48.Ολυμπιακός-Χολαργός

49.Νικητής 46-Παναθηναϊκός

50.Προμηθέας Π.-Άρης

51.Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου

52.Κολοσσός Ρ.-Λαύριο

53.ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

54.Νικητής 45-ΑΕΚ

Γ’ Φάση (3-4/11)

55.Νικητής 47-Νικητής 51

56.Νικητής 53-Νικητής 54

57.Νικητής 50-Νικητής 49

58.Νικητής 48-Νικητής 52

Οι ημιτελικοί θα γίνουν στις 13/2 και ο τελικός στις 17/2

Κύπελλο Γυναικών

Α’ Φάση

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (30/9)

1.Αγία Παρασκευή-Αρκάδι

2.Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου

3.Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ

4.Τερψιθέα-Πελασγός

5.ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΑ Χανίων

6.Αμύντας-Ηλιούπολης

2η αγωνιστική (7/10)

*Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 6 και ο Νικητής 1

13.Νικητής 5-Νικητής 3

14.Νικητής 2-Νικητής 4

3η αγωνιστική (14/10)

17.Νικητής 13-Νικητής 1

18.Νικητής 14-Νικητής 6

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (30/9)

7.Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου

8.Άρης Θ.-ΠΑΣ Γιάννινα

9.Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

10.Παναθλητικός ΑΕ Συκεών-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

11.ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937

12.ΑΕ Πυλαίας-ΑΣ Τιτάνες Δράμας

2η αγωνιστική (7/10)

15.Νικητής 8-Νικητής 12

16.Νικητής 10-Νικητής 9

*Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 7  και ο Νικητής 11  

3η αγωνιστική (14/10)

19.Νικητής 11-Νικητής 15

20.Νικητής 7-Νικητής 16

Β’ Φάση (20-21/10)

21.Ελευθερία Μοσχάτου-Πανιώνιος

22.Νίκη Λευκάδας-Αθηναϊκός

23.Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

24.Νικητής 18-Νικητής 19

25.Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής

26.Εσπερίδες-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

27.Καλύβια-Σπόρτιγκ

28.Νικητής 17-Νικητής 20

Γ’ Φάση (22/12)

29.Νικητής 28- Νικητής 24

30.Νικητής 26-Νικητής 27

31.Νικητής 23-Νικητής 25

32.Νικητής 21-Νικητής 22

 

 

Read 251 times Last modified on Friday, 27 July 2018 15:20

« October 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
eXTReMe Tracker