http ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τέσσερις καβαλιώτικες μονομαχίες κι ένα σπουδαίο ντέρμπι κορυφής
Thursday, 07 December 2017 12:18

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τέσσερις καβαλιώτικες μονομαχίες κι ένα σπουδαίο ντέρμπι κορυφής

Written by 

Μετά τη σπουδαία νίκη επί του Λεύκιππου Ξάνθης, ο Αστέρας συνεχίζει την προσπάθειά του να μπει στην προνομιούχο τετράδα που οδηγεί στα Play Offs παίζοντας εκτός έδρας με την πάντα υπολογίσιμη Φιλία Ορεστιάδας. Η Αγία Βαρβάρα υποδέχεται τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ο ΑΟΚ τον Αίαντα Κομοτηνής και ο Ηρακλής τον Έβρο Σουφλίου στο ντέρμπι των ουραγών που καμία εκ των δύο ομάδων δεν έχει σημειώσει ακόμη νίκη. Το Παγγαίο φιλοξενείται από τον Απόλλωνα Δράμας και οι Μακεδόνες Κρηνίδων από την Προσοτσάνη, όμως το ματς που ξεχωρίζει δεν είναι άλλο από το ντέρμπι κορυφής του β’ ομίλου ανάμεσα στον Λεύκιππο Ξάνθης και το Δημοκρίτειο Κομοτηνής.

Τέσσερις καβαλιώτικες μονομαχίες περιλαμβάνει το πρόγραμμα του διημέρου: Πάνθηρες-Αστέρας (γυναίκες), ΑΟΚ-Αστέρας, Μακεδόνες-ΓΣΕ (έφηβοι) και ΓΣΕ-Ένωση Ποταμουδίων (παίδες). Τα άλλα παιχνίδια με τοπικό ενδιαφέρον είναι Παγγαίο-Απόλλων Δράμας, Τιτάνες Δράμας-ΑΟΚ, ΚΑΟΔ-Ένωση Καλαθοσφαίρισης, Αρίων Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης, Αρίων 2010 Ξάνθης-Αστέρας (παίδες) και Τιτάνες Γυναικών Δράμας-Αστέρας (κορασίδες). Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Πρωτάθλημα Αντρών

Α’ Όμιλος

10η αγωνιστική

10/12 (5μμ): Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός (Μπήτης, Αλατζάς)

9/12 (3μμ): ΑΕ Δοξάτου-ΑΟ Σερρών (Παναγιωτίδης, Αλατζάς)

9/12 (8μμ): Απόλλων Δράμας-Παγγαίο (Ζαχαριάδης, Λάλλα)

9/12 (5μμ): Ηράκλεια Σερρών-ΚΑΟ Δράμας (Γιαννούλης Α., Νεδόγλου Ζ.)

10/12 (6.30μμ): Προσοτσάνη-Μακεδόνες Κρηνίδων (Ξενικάκης, Μπακάλης)

9/12 (5μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Δόξα Βώλακα (Κουμλιάλης, Ορφανόπουλος)

Β’ Όμιλος

10η αγωνιστική

10/12 (5μμ): Ηρακλής Καβάλας-Έβρος Σουφλίου (Μπιλμπίλης, Ανεστάκης)

9/12 (5μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Αστέρας Καβάλας (Γιαννούλης Στ., Μπαγγούδης)

9/12 (5μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής (Δημάδης, Κατρακάρης)

9/12 (5μμ): Αγία Βαρβάρα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Μυσιρλής, Μπιλμπίλης)

9/12 (3μμ): ΑΟ Καβάλας-Αίας Κομοτηνής (Λάλλα, Κανελόπουλος)

10/12 (8μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φερών (Σακελαρίδης, Μπέης)

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

Πρωτάθλημα Γυναικών

2η αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ντούρας, Γκουλιώνης)

10/12 (5μμ): Πάνθηρες Καβάλας-Αστέρας Καβάλας (Κατρακάρης, Κανελόπουλος)

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

7η αγωνιστική

9/12 (5μμ): ΑΕ Σέρρες-Ίκαροι Σερρών (Τσακιρίδης, Οικονόμου)

10/12 (3μμ): ΑΟ Σερρών-Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Οικονόμου, Σαφούρη)

9/12 (2μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-Πανσερραϊκός (Νεδόγλου Α., Δαρνάκας)

Β’ Όμιλος

7η αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΑΟ Καβάλας-Αστέρας Καβάλας (Κατρακάρης, Κανελόπουλος)

9/12 (3μμ): Μακεδόνες Κρηνίδων-ΓΣ Ελευθερούπολης (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

Γ’ Όμιλος

7η αγωνιστική

3/1 (1μμ): Ηρακλής Καβάλας-Ένωση Καβάλας

10/12 (3μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης (Ευσταθιάδης, Καλαϊτζής)

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

Δ’ Όμιλος

7η αγωνιστική

10/12 (1μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕ Κομοτηνής (Ντούρας, Μπαβέλας)

20/12 (5μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος

9η αγωνιστική

10/12 (3μμ): Ηράκλεια Σερρών-Ορφέας Νέου Σκοπού (Τσακιρίδης, Ορφανόπουλος)

22/12 (6μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Σέρρες

10/12 (5μμ): Πανσερραϊκός-ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου, Σαφούρη)

7/12: Ίκαροι Σερρών-ΓΣ Σέρρες 2017 68-29

Β’ Όμιλος

9η αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-Ένωση Ποταμουδίων (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

10/12 (3μμ): Παγγαίο-Απόλλων Δράμας (Μυσιρλής, Τζάθα)

9/12 (5μμ): Τιτάνες Δράμας-ΑΟ Καβάλας (Παναγιωτίδης, Αλατζάς)

10/12 (4μμ): ΚΑΟ Δράμας-Ένωση Καβάλας (Καλφόπουλος, Παζάρκας)

Γ’ Όμιλος

9η αγωνιστική

9/12 (5μμ): Αρίων Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης (Ευσταθιάδης, Τριανταφύλλου)

10/12 (7μμ): Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης (Παπαθεολόγου, Τριανταφύλλου)

9/12 (3μμ): Αρίων 2010 Ξάνθης-Αστέρας Καβάλας (Κολοκυθάς, Αθανασιάδης)

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

Δ’ Όμιλος

9η αγωνιστική

9/12 (12μ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή (Σακελαρίδης, Παπαγεωργίου)

9/12 (3μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Θύελλα Φερών (Μιχέλη Ε., Γκαλτάνας)

9/12 (1μμ): Αίας Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας (Λυτροσυγκούνης, Σιγιώργη)

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

5η αγωνιστική

10/12 (8μμ): Τιτάνες Γυναικών Δράμας-Αστέρας Καβάλας (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

10/12 (6μμ): Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός (Καλφόπουλος, Παζάρκας)

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Kavala B.C. Ακαδημίες

Read 504 times Last modified on Friday, 08 December 2017 16:35

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker