http Ξεκινούν τα πρωταθλήματα Αντρών και Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Πρόγραμμα και διαιτητές
Thursday, 05 October 2017 12:57

Ξεκινούν τα πρωταθλήματα Αντρών και Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Πρόγραμμα και διαιτητές

Written by 

Μετά το «ζέσταμα» με το Κύπελλο, η ΕΚΑΣΑΜΑΘ βάζει στο φουλ τις μηχανές με τα πρωταθλήματα που, σταδιακά, ξεκινούν τον Οκτώβριο και το Νοέμβριο. Η αρχή γίνεται το Σάββατο 7/10 με τους Άντρες και τους Παίδες, τις διοργανώσεις που παραδοσιακά έχουν το μεγαλύτερο αριθμό συμμετοχών αλλά και το περισσότερο ενδιαφέρον. Θα ακολουθήσουν οι Έφηβοι κι οι Κορασίδες στις 21/10 και το Νοέμβριο οι Νεανίδες και –τέλος- οι Γυναίκες. Αναλυτικά οι ημερομηνίες έναρξης:

Πρωτάθλημα Αντρών: 7 Οκτωβρίου

Πρωτάθλημα Παίδων: 7 Οκτωβρίου

Πρωτάθλημα Εφήβων: 21 Οκτωβρίου

Πρωτάθλημα Κορασίδων: 21 Οκτωβρίου

Πρωτάθλημα Νεανίδων: 4 Νοεμβρίου

Πρωτάθλημα Γυναικών: 25 Νοεμβρίου

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Πρωτάθλημα Αντρών

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική

7/10 (7μμ): ΑΟ Σερρών-Πανσερραϊκός (Τσακιρίδης, Οικονόμου)

7/10 (6μμ): Τιτάνες Δράμας-Παγγαίο (Νεδόγλου Α., Κουμλιάλης)

7/10 (4μμ): ΑΕ Δοξάτου-ΚΑΟ Δράμας (Νεδόγλου Α., Κουμλιάλης)

7/10 (8μμ): Απόλλων Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων (Καλφόπουλος, Αλατζάς)

8/10 (5μμ): Ηράκλεια Σερρών-Δόξα Βώλακα (Οικονόμου, Ορφανόπουλος)

8/10 (5μμ): Προσοτσάνη-Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Μυσιρλής, Αλατζάς)

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική

8/10 (4μμ): Έβρος Σουφλίου-Δημοκρίτειο Κομοτηνής (Χατζόπουλος, Μιχέλης Θ.)

7/10 (6μμ): Αρίων Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ευσταθιάδης, Παπαθεολόγου)

7/10 (6μμ): Ηρακλής Καβάλας-Αίας Κομοτηνής (Σαρόγλου Α., Λαζαρίδης)

7/10 (4μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Θύελλα Φερών (Χατζόπουλος, Πετκόπουλος)

7/10 (8μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Ντούρας, Γκουλιώνης)

7/10 (5μμ): Αγία Βαρβάρα-ΑΟ Καβάλας (Μπιλμπίλης, Ανεστάκης)

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική

8/10 (3μμ): Ηράκλεια Σερρών-Ίκαροι Σερρών (Οικονόμου, Ορφανόπουλος)

7/10 (3μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ορφέας Νέου Σκοπού (Δαρνάκας, Σαφούρη)

7/10 (3μμ): Πανσερραϊκός-ΑΕ Σέρρες (Τσακιρίδης, Ορφανόπουλος)

12/10 (5.30μμ): ΓΣ Σέρρες 2017-ΑΕ Λευκώνα (Δαρνάκας, Κουμλιάλης)

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική

8/10 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-ΚΑΟ Δράμας

7/10 (3μμ): Παγγαίο-Ένωση Ποταμουδίων (Σαρόγλου Α., Παζάρκας)

8/10 (3μμ): Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Δράμας (Μυσιρλής, Αλατζάς)

7/10 (3μμ): Ένωση Καβάλας-ΑΟ Καβάλας (Ανεστάκης, Λαζαρίδης)

Γ’ Όμιλος

1η αγωνιστική

7/10 (3μμ): Αρίων Ξάνθης-ΑΕ Κομοτηνής (Ευσταθιάδης, Τριανταφύλλου)

7/10 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης (Παπαθεολόγου, -)

8/10 (3μμ): Αρίων 2010 Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης (Ευσταθιάδης, Τριανταφύλλου)

8/10 (3μμ): Αγία Βαρβάρα-Αστέρας Καβάλας (Καλφόπουλος, Κούσης)

Δ’ Όμιλος

1η αγωνιστική

7/10 (6.30μμ): Σπάρτακος Διδυμοτείχου-ΓΑΣ Κομοτηνή (Χατζόπουλος, Γκαλτάνας)

7/10 (3μμ): Αίας Κομοτηνής-Θύελλα Φερών (Λυτροσυγκούνης, Μπαβέλλας)

8/10 (7μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας (Χρηστίδης, Κωστοπούλου)

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Χάρης Ιορδανίδης (http://kavalasport.blogspot.gr/)

Read 452 times Last modified on Friday, 06 October 2017 10:44

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

Google Ads

Google Ads

No Images
« October 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
eXTReMe Tracker