http Ξεκινάει η δοκιμασία των Play Out για τον ΑΟΚ: Το πρόγραμμα σε Α2 βόλεϊ γυναικών και Περιφέρεια
Wednesday, 14 February 2018 10:34

Ξεκινάει η δοκιμασία των Play Out για τον ΑΟΚ: Το πρόγραμμα σε Α2 βόλεϊ γυναικών και Περιφέρεια

Written by 
Published in ΒΟΛΕΪ

Τη Νέα Βύσσα θα υποδεχθεί την Κυριακή 18/2 (6μμ) ο ΑΟΚ για την 1η αγωνιστική των Play Out της Α2 Γυναικών. Στόχος του είναι να κατακτήσει την 1η θέση του ομίλου και 5η στη γενική κατάταξη για να μείνει στην κατηγορία.

Για τα περιφερειακά πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ δεν θα διεξαχθούν πολλά παιχνίδια λόγω τριημέρου Καθαρής Δευτέρας. Το πρόγραμμα:

Α2 Γυναικών (Βόρειος όμιλος, 1ος υπο-όμιλος): Play Out

1η αγωνιστική

18/2 (6μμ): ΑΟ Καβάλα-Νέα Βύσσα 

Εναρκτήρια βαθμολογία

5

Νέα Βύσσα

3

0-0

0-0

6

ΑΟ Καβάλα

2

0-0

0-0

7

Μ.Α. Γιαννιτσών

1

0-0

0-0

8

Αρχέλαος Κατερίνης

-

-

-

(*) Ο Αρχέλαος αποχώρησε.

 

Α2 Γυναικών (Βόρειος όμιλος, 1ος υπο-όμιλος): Play Off

1η αγωνιστική

17/2 (6μμ): Ναύαρχος Βότσης-Νίκη Αλεξανδρούπολης

Βαθμολογία

1

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

6

1-0

3-2

2

Ελπίδα Αμπελοκήπων

4

0-1

2-3

3

Νίκη Αλεξανδρούπολης

2

0-0

0-0

4

Ναύαρχος Βότσης

1

0-0

0-0

 

Β’ Εθνική Γυναικών (4ος όμιλος)

Β’ Όμιλος

17/2 (3μμ): Άρτεμις Σερρών-ΑΟ Αμυγδαλεώνα 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Δράμας

20

7-0

21-4

2

Ερμογένης Ξάνθης

14

5-2

16-9

3

Άρτεμις Σερρών

12

3-4

16-14

4

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

3

1-5

3-16

5

Γαία Δράμας

2

1-6

7-20

 

Πρωτάθλημα Παίδων: Play Offs

17/2 (6μμ): Ερμογένης Ξάνθης-Έβρος Σουφλίου

21/2 (5μμ): ΑΕ Κομοτηνής-ΑΟ Ορεστιάδας 

Βαθμολογία

1

ΑΕ Κομοτηνής

6

2-0

6-2

2

ΑΟ Ορεστιάδας

6

2-1

6-4

3

Έβρος Σουφλίου

3

1-1

4-3

4

Ερμογένης Ξάνθης

0

0-3

2-9

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

18/2 (5μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-ΓΣ Δράμας 

Βαθμολογία

1

Γαία Δράμας

17

6-1

18-6

2

ΓΣ Δράμας

15

5-0

15-1

3

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

8

2-4

11-12

4

Άρτεμις Σερρών

8

3-3

10-13

5

ΑΟ Καβάλα Β’

0

0-8

2-24

 

Γ’ Όμιλος

17/2 (1μμ): Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-Ερμογένης Ξάνθης 

Βαθμολογία

1

ΑΕ Κομοτηνής

18

6-1

20-6

2

Ερμογένης Ξάνθης

13

4-2

15-6

3

Ακαδημία Κομοτηνής

12

4-4

14-15

4

ΑΟ Καβάλα Γ’

5

2-4

7-14

5

Φοίνικας Αλεξ/πολης

0

0-5

0-15

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων

Α’ Όμιλος

18/2 (3μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-ΓΣ Δράμας 

Βαθμολογία

1

Γαία Δράμας

15

5-0

15-0

2

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

6

2-2

6-7

3

ΓΣ Δράμας

3

1-2

4-6

4

Άρτεμις Σερρών

0

0-4

0-12

 

Γ’ Όμιλος

17/2 (11πμ): Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-Ερμογένης Ξάνθης 

Βαθμολογία

1

Ακαδημία Κομοτηνής

15

5-1

16-6

2

ΑΕ Κομοτηνής

9

3-2

10-8

3

Ερμογένης Ξάνθης

6

2-3

8-10

4

Φοίνικας Αλεξ/πολης

0

0-4

2-12

 

Ε’ Όμιλος

18/2 (1μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα Β’-ΓΣ Δράμας Β’

17/2 (2μμ): ΑΟ Καβάλα Β’-ΑΟ Καβάλα Γ’ 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Δράμας Β’

7

2-1

8-4

2

ΑΟ Καβάλα Γ’

3

1-1

4-4

3

Γαία Δράμας Β’

3

1-1

3-4

4

ΑΟ Καβάλα Β’

2

1-0

3-2

5

ΑΟ Αμυγδαλεώνα Β’

0

0-2

2-6

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Λάσκαρης Τσούτσας

Read 173 times Last modified on Wednesday, 14 February 2018 10:38

Elpides Kavalas FC (Official Page)

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
eXTReMe Tracker