http Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 10-11/2 στα Περιφερειακά πρωταθλήματα βόλεϊ
Monday, 12 February 2018 07:44

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 10-11/2 στα Περιφερειακά πρωταθλήματα βόλεϊ

Written by 
Published in ΒΟΛΕΪ

Την ήττα γνώρισαν στα παιχνίδια που έδωσαν το Σαββατοκύριακο 10-11/2 για το περιφερειακό πρωτάθλημα βόλεϊ αντρών ο ΑΟΚ κι ο Αμυγδαλεώνας. Ο ΑΟ Χρυσούπολης κέρδισε τον Ερμογένη Ξάνθης Β’ στις κορασίδες, ο Ανδροσθένης Θάσου είχε μία νίκη και μία ήττα σε κορασίδες- παγκορασίδες με αντιπάλους τους Θράκες Ξάνθης ενώ ΑΟΚ και Αμυγδαλεώνας είχαν ρεπό κι έπαιξαν οι αναπληρωματικές ομάδες τους. Όλα τα αποτελέσματα:

Β’ Εθνική Αντρών (4ος όμιλος)

ΑΟ Καβάλα-Ερμογένης Ξάνθης 0-3

Ελπίδα Σερρών-ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3-1

Άρτεμις Σερρών-Έβρος Σουφλίου 0-3 

Βαθμολογία

1

Ερμογένης Ξάνθης

20

7-0

21-4

2

Έβρος Σουφλίου

19

6-1

20-3

3

ΑΟ Καβάλα

9

3-4

10-13

4

Ελπίδα Σερρών

7

3-4

10-17

5

Άρτεμις Σερρών

5

1-6

7-18

6

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

3

1-6

7-20

 

Β’ Εθνική Γυναικών (4ος όμιλος)

Α’ Όμιλος

ΑΕ Κομοτηνής-Έβρος Σουφλίου 3-0

Άθλος Ορεστιάδας-ΑΟ Ορεστιάδας 3-1

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-Αμαζόνες Μαΐστρου 3-1 

Βαθμολογία

1

Φοίνικας Αλεξ/πολης

27

9-0

27-4

2

Αμαζόνες Μαΐστρου

17

6-3

20-12

3

Έβρος Σουφλίου

15

5-4

16-14

4

ΑΕ Κομοτηνής

13

5-4

17-17

5

ΑΟ Ορεστιάδας

5

1-8

11-24

6

Άθλος Ορεστιάδας

4

1-8

5-25

 

Β’ Όμιλος

ΓΣ Δράμας-Γαία Δράμας 3-1

Άρτεμις Σερρών-Ερμογένης Ξάνθης 3-1 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Δράμας

20

7-0

21-4

2

Ερμογένης Ξάνθης

14

5-2

16-9

3

Άρτεμις Σερρών

12

3-4

16-14

4

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

3

1-5

3-16

5

Γαία Δράμας

2

1-6

7-20

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

Ρεπό 

Βαθμολογία

1

Έβρος Σουφλίου

23

8-0

24-2

2

Εθνικός Αλεξ/πολης

14

4-3

16-10

3

ΑΕ Κομοτηνής

8

4-4

13-16

4

ΑΟ Καβάλα

3

2-4

7-12

5

ΑΟ Σερρών

-3

0-7

1-21

(*) Η ΑΕΚ κι ο ΑΟΚ έχουν έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

 

Πρωτάθλημα Παίδων: Play Offs

15/2 (6μμ): Έβρος Σουφλίου-ΑΕ Κομοτηνής

ΑΟ Ορεστιάδας-Ερμογένης Ξάνθης 3-0 

Βαθμολογία

1

ΑΕ Κομοτηνής

6

2-0

6-2

2

ΑΟ Ορεστιάδας

6

2-1

6-4

3

Έβρος Σουφλίου

3

1-1

4-3

4

Ερμογένης Ξάνθης

0

0-3

2-9

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

ΑΟ Καβάλα Β’-Γαία Δράμας 0-3 

Βαθμολογία

1

Γαία Δράμας

17

6-1

18-6

2

ΓΣ Δράμας

15

5-0

15-1

3

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

8

2-4

11-12

4

Άρτεμις Σερρών

8

3-3

10-13

5

ΑΟ Καβάλα Β’

0

0-8

2-24

 

Β’ Όμιλος

Θράκες Ξάνθης-Ανδροσθένης Θάσου 1-3

ΑΟ Χρυσούπολης-Ερμογένης Ξάνθης Β’ 3-1 

Βαθμολογία

1

ΑΟ Καβάλα

21

7-0

21-1

2

ΑΟ Χρυσούπολης

15

5-2

16-9

3

Ανδροσθένης Θάσου

9

3-3

11-10

4

Ερμογένης Ξάνθης Β’

6

2-5

8-16

5

Θράκες Ξάνθης

0

0-7

1-21

 

Γ’ Όμιλος

Ακαδημία Κομοτηνής-ΑΟ Καβάλα Γ’ 3-1

Ακαδημία Κομοτηνής-ΑΕ Κομοτηνής 0-3 

Βαθμολογία

1

ΑΕ Κομοτηνής

18

6-1

20-6

2

Ερμογένης Ξάνθης

13

4-2

15-6

3

Ακαδημία Κομοτηνής

12

4-4

14-15

4

ΑΟ Καβάλα Γ’

5

2-4

7-14

5

Φοίνικας Αλεξ/πολης

0

0-5

0-15

 

Δ’ Όμιλος

Νέα Βύσσα-Νίκη Αλεξανδρούπολης 2-3 

Βαθμολογία

1

Αμαζόνες Μαΐστρου

27

9-0

27-5

2

Νίκη Αλεξανδρούπολης

19

7-2

23-11

3

Έβρος Σουφλίου

14

4-6

19-20

4

ΑΟ Ορεστιάδας

12

5-4

18-20

5

Νέα Βύσσα

11

3-7

17-23

6

Θύελλα Φερών

1

0-9

2-27

 

Πρωτάθλημα Παμπαίδων

Ρεπό 

Βαθμολογία

1

Άθλος Ορεστιάδας

6

2-0

6-1

2

ΑΟ Ορεστιάδας

3

1-0

3-0

3

Έβρος Σουφλίου

2

1-1

4-5

4

Εθνικός Αλεξ/πολης Β’

1

0-2

2-6

5

Εθνικός Αλεξ/πολης

0

0-1

0-3

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων

Α’ Όμιλος

Ρεπό 

Βαθμολογία

1

Γαία Δράμας

15

5-0

15-0

2

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

6

2-2

6-7

3

ΓΣ Δράμας

3

1-2

4-6

4

Άρτεμις Σερρών

0

0-4

0-12

 

Β’ Όμιλος

Θράκες Ξάνθης-Ανδροσθένης Θάσου 3-2 

Βαθμολογία

1

ΑΟ Καβάλα

15

5-0

15-0

2

ΑΟ Χρυσούπολης

6

2-3

7-9

3

Ανδροσθένης Θάσου

5

1-3

7-10

4

Θράκες Ξάνθης

4

2-4

6-16

 

Γ’ Όμιλος

Ακαδημία Κομοτηνής-ΑΕ Κομοτηνής 3-0 

Βαθμολογία

1

Ακαδημία Κομοτηνής

15

5-1

16-6

2

ΑΕ Κομοτηνής

9

3-2

10-8

3

Ερμογένης Ξάνθης

6

2-3

8-10

4

Φοίνικας Αλεξ/πολης

0

0-4

2-12

 

Δ’ Όμιλος

Νέα Βύσσα-Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-3

Αμαζόνες Μαΐστρου-ΑΟ Ορεστιάδας 3-0

Θύελλα Φερών-Άθλος Ορεστιάδας 3-0 

Βαθμολογία

1

Νίκη Αλεξανδρούπολης

33

11-0

33-4

2

Αμαζόνες Μαΐστρου

24

8-2

26-8

3

Νέα Βύσσα

23

8-4

26-14

4

ΑΟ Ορεστιάδας

18

6-5

18-16

5

Θύελλα Φερών

10

3-8

13-24

6

Έβρος Σουφλίου

6

2-9

7-27

7

Άθλος Ορεστιάδας

0

0-10

0-30

 

Ε’ Όμιλος

ΑΟ Καβάλα Γ’-ΑΟ Αμυγδαλεώνα Β’ 3-1

Γαία Δράμας Β’-ΓΣ Δράμας Β’ 0-3 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Δράμας Β’

7

2-1

8-4

2

ΑΟ Καβάλα Γ’

3

1-1

4-4

3

Γαία Δράμας Β’

3

1-1

3-4

4

ΑΟ Καβάλα Β’

2

1-0

3-2

5

ΑΟ Αμυγδαλεώνα Β’

0

0-2

2-6

 

Στ’ Όμιλος

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης Β’-Αμαζόνες Μαΐστρου Β’ 0-3 

Βαθμολογία

1

Αμαζόνες Μαΐστρου Β’

9

3-0

9-1

2

Ερμογένης Ξάνθης Β’

6

2-0

6-1

3

Ερμογένης Ξάνθης Γ’

3

1-1

4-3

4

Φοίνικας Αλεξ/πολης Β’

0

0-2

1-6

5

Ακαδημία Κομοτηνής Β’

0

0-3

0-9

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: ΑΟ Χρυσούπολης

Read 114 times Last modified on Monday, 12 February 2018 07:49

Elpides Kavalas FC (Official Page)

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
eXTReMe Tracker