http Βόλεϊ: Το πρόγραμμα σε Α2 Γυναικών και Περιφέρεια
Thursday, 11 January 2018 07:50

Βόλεϊ: Το πρόγραμμα σε Α2 Γυναικών και Περιφέρεια

Written by 
Published in ΒΟΛΕΪ

Τη Νίκη Αλεξανδρούπολης υποδέχεται ο ΑΟΚ για την 11η αγωνιστική της Α2 γυναικών. Ο πρώτος αγώνας του για το 2018 θα διεξαχθεί το Σάββατο 13 Ιανουαρίου στο «Αλ. Δήμογλου» της Καλαμίτσας και θα ξεκινήσει στις 7 το απόγευμα.

Σε επίπεδο περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης (ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ) θα γίνουν αγώνες για τα πρωταθλήματα Γυναικών, Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων και Παγκορασίδων. Το πρόγραμμα:

Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών (Βόρειος όμιλος, 1ος υπο-όμιλος)

11η αγωνιστική

13/1 (7μμ): ΑΟ Καβάλας-Νίκη Αλεξανδρούπολης

14/1 (7μμ): Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

14/1 (4μμ): Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Νέα Βύσσα

Ναύαρχος Βότσης-Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 α.α. 

Βαθμολογία

1

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

26

9-1

29-8

2

Νίκη Αλεξανδρούπολης

22

7-3

26-13

3

Ελπίδα Αμπελοκήπων

21

7-3

24-14

4

Ναύαρχος Βότσης

18

6-4

23-17

5

Νέα Βύσσα

17

6-4

22-17

6

Μ.Α. Γιαννιτσών

9

3-7

11-22

7

ΑΟ Καβάλας

7

2-8

12-26

8

Αρχέλαος Κατερίνης

-6

0-10

0-30

(*) Ο Αρχέλαος αποχώρησε.

 

Β’ Εθνική Γυναικών (4ος όμιλος)

Α’ Όμιλος

14/1 (5μμ): Αμαζόνες Μαΐστρου-Έβρος Σουφλίου

14/1 (7μμ): Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-ΑΟ Ορεστιάδας 

Βαθμολογία

1

Φοίνικας Αλεξ/πολης

15

5-0

15-1

2

ΑΕ Κομοτηνής

10

4-2

13-11

3

Έβρος Σουφλίου

9

3-2

10-8

4

Αμαζόνες Μαΐστρου

8

3-2

10-8

5

ΑΟ Ορεστιάδας

5

1-4

8-12

6

Άθλος Ορεστιάδας

1

0-6

2-18

 

Β’ Όμιλος

13/1 (5μμ): ΓΣ Δράμας-Άρτεμις Σερρών

13/1 (5.30μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Ερμογένης Ξάνθης 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Δράμας

11

4-0

12-2

2

Ερμογένης Ξάνθης

8

3-1

9-6

3

Άρτεμις Σερρών

8

2-2

10-7

4

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

3

1-3

3-10

5

Γαία Δράμας

0

0-4

3-12

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

13/1 (11.30πμ): ΑΕ Κομοτηνής-Έβρος Σουφλίου

14/1 (3μμ): ΑΟ Σερρών-ΑΟ Καβάλας 

Βαθμολογία

1

Έβρος Σουφλίου

12

4-0

12-0

2

Εθνικός Αλεξ/πολης

12

4-1

12-4

3

ΑΟ Καβάλας

6

2-3

7-9

4

ΑΕ Κομοτηνής

3

2-3

7-11

5

ΑΟ Σερρών

0

0-5

1-15

(*) Η ΑΕΚ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

 

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος

13/1 (11πμ): ΓΕ Αλεξανδρούπολης-Ερμογένης Ξάνθης

14/1 (1μμ): ΑΕ Κομοτηνής-ΑΟ Σερρών 

Βαθμολογία

1

Ερμογένης Ξάνθης

9

3-1

9-4

2

ΑΕ Κομοτηνής

6

2-1

7-3

3

ΑΟ Σερρών

6

2-2

7-7

4

ΓΕ Αλεξανδρούπολης

-3

0-3

0-9

(*) Η ΓΕΑ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

 

Β’ Όμιλος

14/1 (6μμ): ΑΟ Ορεστιάδας-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

15/1 (8μμ): Έβρος Σουφλίου-Άθλος Ορεστιάδας 

Βαθμολογία

1

Έβρος Σουφλίου

9

3-1

10-3

2

ΑΟ Ορεστιάδας

9

3-1

9-5

3

Εθνικός Αλεξ/πολης

4

1-3

6-9

4

Άθλος Ορεστιάδας

2

1-3

3-11

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

14/1 (3μμ): ΓΣ Δράμας-Γαία Δράμας

14/1 (7.30μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Άρτεμις Σερρών 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Δράμας

9

3-0

9-1

2

Γαία Δράμας

9

3-0

9-1

3

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

3

1-2

4-6

4

Άρτεμις Σερρών

3

1-2

4-7

5

ΑΟ Καβάλας Β’

0

0-4

1-12

 

Β’ Όμιλος

14/1 (2μμ): ΑΟ Καβάλας-Ερμογένης Ξάνθης Β’

14/1 (5μμ): Θράκες Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης 

Βαθμολογία

1

ΑΟ Καβάλας

12

4-0

12-0

2

ΑΟ Χρυσούπολης

9

3-1

9-5

3

Ανδροσθένης Θάσου

3

1-2

4-6

4

Ερμογένης Ξάνθης Β’

3

1-3

4-9

5

Θράκες Ξάνθης

0

0-3

0-9

 

Γ’ Όμιλος

13/1 (2μμ): ΑΟ Καβάλας Γ’-Ερμογένης Ξάνθης

14/1 (11πμ): ΑΕ Κομοτηνής-Ακαδημία Κομοτηνής 

Βαθμολογία

1

ΑΕ Κομοτηνής

8

3-0

9-2

2

Ερμογένης Ξάνθης

7

2-1

8-3

3

ΑΟ Καβάλας Γ’

5

2-1

6-5

4

Ακαδημία Κομοτηνής

4

1-2

5-6

5

Φοίνικας Αλεξ/πολης

0

0-4

0-12

 

Δ’ Όμιλος

14/1 (11πμ): Νίκη Αλεξανδρούπολης-Έβρος Σουφλίου

14/1 (6μμ): Νέα Βύσσα-Θύελλα Φερών 

Βαθμολογία

1

Αμαζόνες Μαΐστρου

18

6-0

18-3

2

Νίκη Αλεξανδρούπολης

14

5-1

16-6

3

Έβρος Σουφλίου

9

3-3

12-11

4

ΑΟ Ορεστιάδας

8

3-3

11-13

5

Νέα Βύσσα

5

1-5

9-15

6

Θύελλα Φερών

0

0-6

0-18

 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων

Α’ Όμιλος

14/1 (5μμ): ΓΣ Δράμας-Γαία Δράμας

14/1 (5.30μμ): ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Άρτεμις Σερρών 

Βαθμολογία

1

Γαία Δράμας

6

2-0

6-0

2

ΓΣ Δράμας

3

1-1

4-3

3

ΑΟ Αμυγδαλεώνα

3

1-1

3-4

4

Άρτεμις Σερρών

0

0-2

0-6

 

Β’ Όμιλος

14/1 (3μμ): Θράκες Ξάνθης-ΑΟ Χρυσούπολης 

Βαθμολογία

1

ΑΟ Καβάλας

9

3-0

9-0

2

Ανδροσθένης Θάσου

3

1-1

3-4

3

ΑΟ Χρυσούπολης

3

1-2

4-6

4

Θράκες Ξάνθης

0

0-2

0-6

 

Γ’ Όμιλος

Ρεπό 

Βαθμολογία

1

Ερμογένης Ξάνθης

6

2-1

7-4

2

Ακαδημία Κομοτηνής

6

2-1

7-5

3

ΑΕ Κομοτηνής

6

2-1

7-5

4

Φοίνικας Αλεξ/πολης

0

0-3

2-9

 

Δ’ Όμιλος

14/1 (1μμ): Νίκη Αλεξανδρούπολης-Έβρος Σουφλίου

14/1 (4μμ): Νέα Βύσσα-Θύελλα Φερών 

Βαθμολογία

1

Νίκη Αλεξανδρούπολης

21

7-0

21-2

2

Αμαζόνες Μαΐστρου

15

5-1

16-5

3

Νέα Βύσσα

14

5-2

16-8

4

ΑΟ Ορεστιάδας

9

3-3

9-10

5

Θύελλα Φερών

7

2-5

10-15

6

Έβρος Σουφλίου

3

1-6

4-18

7

Άθλος Ορεστιάδας

0

0-6

0-18

 

Ε’ Όμιλος

14/1 (1μμ): ΓΣ Δράμας Β’-ΑΟ Καβάλας Γ’

13/1 (7μμ): Γαία Δράμας Β’-ΑΟ Αμυγδαλεώνα Β’

 

Στ’ Όμιλος

14/1 (3μμ): Ακαδημία Κομοτηνής Β’-Ερμογένης Ξάνθης Γ’

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Λάσκαρης Τσούτσας

Read 159 times Last modified on Thursday, 11 January 2018 07:57

Elpides Kavalas FC (Official Page)

« January 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
eXTReMe Tracker