http Displaying items by tag: ΕΦΗΒΟΙ

Ενώ ο ΓΣΕ σημείωσε την 7η νίκη του και διατήρησε το αήττητό του χωρίς αγώνα, καθώς ο ΑΟΚ δεν πήγε στην Ελευθερούπολη για να παίξει, στη Δράμα μία βαθμολογικά αδιάφορη αναμέτρηση είχε επεισοδιακό φινάλε. Οι Μακεδόνες Κρηνίδων πήγαν να αντιμετωπίσουν τους Τιτάνες με 7 παίκτες στη σύνθεσή τους. Διεκδίκησαν με αξιώσεις την πρώτη τους επιτυχία στο πρωτάθλημα, μα λύγισαν 78-64 αφού υποχρεώθηκαν λόγω των φάουλ να τελειώσουν το ματς με 4 παίκτες. Όσο υπήρχε αριθμητική ισορροπία στο παρκέ ο αγώνας ήταν αμφίρροπος (59-59, στο 36’). Στα τελευταία 4’ αποβλήθηκαν 3 παίκτες των Μακεδόνων και μοιραία η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των γηπεδούχων που σημείωσαν 19 πόντους σ’ αυτό το διάστημα και δέχθηκαν μόλις 5.

Η ανακοίνωση των Μακεδόνων για τα συμβάντα

Οι Μακεδόνες εξέδωσαν ανακοίνωση για τα όσα συνέβησαν στο ματς. Αναφέρουν τα εξής:

«Σήμερα το μεσημέρι στον αγώνα του εφηβικού μας, στη Δράμα με τους Τιτάνες γίνανε πολλά και άσχημα περιστατικά.

Η αποστολή της ομάδας μας κατέβηκε με 7 εφήβους, εμείς παίξαμε το παιχνίδι μας και είχαμε την ατυχία να ισοφαρίσουμε σε 59-59 4 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, από εκείνο το σημείο και μετά ανέλαβαν δράση οι διαιτητές του αγώνα αποβάλλοντας τρεις παίκτες της ομάδας μας με πέντε φάουλ που σε καμία περίπτωση δεν ήτανε, αφήνοντάς μας να παίζουμε στο τέλος τέσσερις εναντίον πέντε με αποτέλεσμα να χάσουμε με το πλασματικό για το πως εξελισσόταν το παιχνίδι 78-64.

Αυτό ήταν το αγωνιστικό σκέλος γιατί υπάρχει και εξωαγωνιστικό. Όπως ήταν φυσικό ο προπονητής της ομάδας μας μετά το τέλος του αγώνα ζήτησε τον λόγο από τους διαιτητές για την συμπεριφορά τους αυτή με αποτέλεσμα να δεχτεί σπρωξίματα και βρισιές από έναν τυπάκο που ήταν στη γραμματεία (προφανώς παράγοντας της αντίπαλης ομάδας) με το κορυφαίο σκηνικό του όλου αυτού τραγελαφικού γεγονότος να έρθει ο προπονητής της αντίπαλης ομάδας και να σπρώξει έναν έφηβο της δικής μας ομάδας.

Αργότερα βέβαια μετά την αποχώρηση της ομάδας μας από το εν λόγω γήπεδο, ένας αθλητής μας, είπε πως δέχτηκε λεκτική επίθεση από τον πρώτο διαιτητή την ώρα που παιζόταν ο αγώνας. Και όλα αυτά σε αγώνα εφηβικού.

Εμείς σαν ομάδα θα κάνουμε επίσημη διαμαρτυρία στην διοργανώτρια αρχή την Δευτέρα το πρωί».

Δεκάλεπτα: 22-17, 32-30, 49-42, 78-64

Μακεδόνες Κρηνίδων (Σερεμέτης): Γκόρδης 10 (1), Κορόσογλου 2, Παπαδόπουλος 13 (2), Ακιόζογλου 12 (1), Κωνσταντινίδης 11 (1), Μπάλος 1, Κωφού 15 (2).

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

6η αγωνιστική

Πανσερραϊκός-ΑΕ Σέρρες 70-61

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ορφέας Νέου Σκοπού 67-56

8η αγωνιστική

23/12 (4μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Σέρρες

20/12 (7.30μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΟ Σερρών

Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός 78-75 

Βαθμολογία

1

Πανσερραϊκός

15

7-1

586-445

2

Ίκαροι Σερρών

15

7-1

560-395

3

Ορφέας Νέου Σκοπού

10

3-4

397-397

4

Ρούπελ Σιδηροκάστρου

10

3-4

376-423

5

ΑΕ Σέρρες

9

2-5

402-405

6

ΑΟ Σερρών

7

0-7

249-505

Επόμενη αγωνιστική

6/1 (3μμ): ΑΕ Σέρρες-Ορφέας Νέου Σκοπού

6/1 (3μμ): Πανσερραϊκός-ΑΟ Σερρών

6/1 (5μμ): Ίκαροι Σερρών-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Β’ Όμιλος

8η αγωνιστική

ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟ Καβάλας 20-0 α.α.

Τιτάνες Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων 78-64

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Ελευθερούπολης

14

7-0

588-314

2

Αστέρας Καβάλας

11

5-1

462-363

3

Τιτάνες Δράμας

9

3-3

381-437

4

Μακεδόνες Κρηνίδων

7

0-7

365-562

5

ΑΟ Καβάλας

6

1-5

276-396

(*) Ο ΑΟΚ έχει έναν μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική

7/1 (7μμ): ΑΟ Καβάλας-Τιτάνες Δράμας

6/1 (7μμ): Αστέρας Καβάλας-ΓΣ Ελευθερούπολης

Ρεπό: Μακεδόνες Κρηνίδων

Γ’ Όμιλος

8η αγωνιστική

17/12 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας

Αρίων Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 59-28

Ρεπό: Ένωση Καβάλας 

Βαθμολογία

1

Αρίων Ξάνθης

11

5-1

377-254

2

Ασπίδα Ξάνθης

11

5-1

414-285

3

Ένωση Καβάλας

7

2-3

251-312

4

Λεύκιππος Ξάνθης

7

0-7

272-481

5

Ηρακλής Καβάλας

6

2-2

243-225

 

Επόμενοι αγώνες

7η αγωνιστική

3/1 (1μμ): Ηρακλής Καβάλας-Ένωση Καβάλας

9η αγωνιστική

6/1 (3μμ): Ηρακλής Καβάλας-Αρίων Ξάνθης

6/1 (9μμ): Ένωση Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

Δ’ Όμιλος

8η αγωνιστική

4/1 (5.30μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή

Φιλία Ορεστιάδας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 68-48

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής 

Βαθμολογία

1

ΓΑΣ Κομοτηνή

10

5-0

349-195

2

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης

9

3-3

321-370

3

ΑΕ Κομοτηνής

8

2-4

311-342

4

Φιλία Ορεστιάδας

8

2-4

341-387

5

Εθνικός Αλεξ/πολης

7

2-3

288-316

 

Επόμενοι αγώνες

7η αγωνιστική

20/12 (5μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

9η αγωνιστική

6/1 (2μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-Φιλία Ορεστιάδας

6/1 (4μμ): ΑΕ Κομοτηνής-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Ξεπερνώντας για 3η φορά στη φετινή διοργάνωση τους 100 πόντους σ’ ένα παιχνίδι, ο ΓΣ Ελευθερούπολης κέρδισε 50-108 τους Μακεδόνες Κρηνίδων στο κλειστό του Αμυγδαλεώνα κι έμεινε, αήττητος, στην κορυφή του β’ ομίλου του πρωταθλήματος Εφήβων. Έκανε το «6 στα 6» δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα απέναντι σε μία φιλότιμη πλην όμως ασθενέστερη ομάδα. Ο Σάββας Καραγιαννίδης σημείωσε 28 πόντους και ο Παναγιώτης Λογοθέτης 25. Με διψήφιο αριθμό τέλειωσαν, επίσης, ο Στέλιος Απαζίδης (15π) και ο Βασίλης Μασάδης (13π) ενώ σκοράρισαν και όλοι οι υπόλοιποι παίκτες των νικητών. Για τους Μακεδόνες το επιθετικό βάρος σήκωσαν οι Κωφού (19π), Παπαδόπουλος (14π), Ακιόζογλου (11π).

Δεκάλεπτα: 7-22, 20-51, 36-82, 50-108

Μακεδόνες Κρηνίδων (Σερεμέτης): Ευρώπας, Γκόρδης 5, Κορόσογλου 1, Λεοντιάδης, Μπάλος, Παπαδόπουλος 14 (1), Ακιόζογλου 11, Κωφού 19 (1).

ΓΣ Ελευθερούπολης (Μουλλάκης- Λογοθέτης): Καγιόγλου 2, Σταυρίδης 2, Καραγιαννίδης 28 (6), Κελαηδάκης 1, Μασάδης 13 (1), Κουκουλίδης 9, Μπάτσος 5 (1), Απαζίδης 15 (1), Κωνσταντάρας 8, Λογοθέτης 25 (1).

Ο Αστέρας, τυπικά φιλοξενούμενος στο κλειστό των Ποταμουδίων, κέρδισε 55-92 τον ΑΟΚ έχοντας κορυφαίο παίκτη τον Λευτέρη Μπόζη που πέτυχε 24 πόντους με 5 τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 14-18, 27-40, 41-78, 55-92

Αστέρας (Μαγιάννης- Σχοινάκης): Σχοινάκης 10, Κλειτσιώτης 2, Λ. Μπόζης 24 (5), Μανδάλης 5 (1), Παράσχου 9, Μακαρατζής 13 (4), Γκαϊντατζής 8, Ι. Γιαρματζίδης 4, Τσιλογεώργης 5 (1), Παπάζογλου, Μίγκος 2, Π. Τσάμης 10.

Η καβαλιώτικη μονομαχία ανάμεσα στον Ηρακλή και την Ένωση Καλαθοσφαίρισης θα διεξαχθεί στις 3 Ιανουαρίου.

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

7η αγωνιστική

ΑΕ Σέρρες-Ίκαροι Σερρών 53-72

ΑΟ Σερρών-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 41-52

Ορφέας Νέου Σκοπού-Πανσερραϊκός 40-62 

Βαθμολογία

1

Ίκαροι Σερρών

13

6-1

482-320

2

Πανσερραϊκός

12

6-0

441-306

3

Ορφέας Νέου Σκοπού

9

3-3

341-330

4

ΑΕ Σέρρες

8

2-4

341-335

5

Ρούπελ Σιδηροκάστρου

8

2-4

309-367

6

ΑΟ Σερρών

7

0-7

249-505

 

Επόμενοι αγώνες

6η αγωνιστική

13/12 (4.45μμ): Πανσερραϊκός-ΑΕ Σέρρες

13/12 (7.30μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ορφέας Νέου Σκοπού

8η αγωνιστική

17/12 (3μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Σέρρες

16/12 (3μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΟ Σερρών

16/12 (3μμ): Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος

7η αγωνιστική

ΑΟ Καβάλας-Αστέρας Καβάλας 55-92

Μακεδόνες Κρηνίδων-ΓΣ Ελευθερούπολης 50-108

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Ελευθερούπολης

12

6-0

568-314

2

Αστέρας Καβάλας

11

5-1

462-363

3

Τιτάνες Δράμας

7

2-3

303-373

4

ΑΟ Καβάλας

6

1-4

276-376

5

Μακεδόνες Κρηνίδων

6

0-6

301-484

Επόμενη αγωνιστική

16/12 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟ Καβάλας

17/12 (3μμ): Τιτάνες Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Γ’ Όμιλος

7η αγωνιστική

3/1 (1μμ): Ηρακλής Καβάλας-Ένωση Καβάλας

Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 40-90

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης 

Βαθμολογία

1

Ασπίδα Ξάνθης

11

5-1

414-285

2

Αρίων Ξάνθης

9

4-1

318-226

3

Ένωση Καβάλας

7

2-3

251-312

4

Ηρακλής Καβάλας

6

2-2

243-225

5

Λεύκιππος Ξάνθης

6

0-6

244-422

Επόμενη αγωνιστική

17/12 (3μμ): Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας

16/12 (5μμ): Αρίων Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Δ’ Όμιλος

7η αγωνιστική

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕ Κομοτηνής 69-43

20/12 (5μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας 

Βαθμολογία

1

ΓΑΣ Κομοτηνή

10

5-0

349-195

2

ΑΕ Κομοτηνής

8

2-4

309-338

3

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης

8

3-2

269-300

4

Εθνικός Αλεξ/πολης

7

2-3

288-316

5

Φιλία Ορεστιάδας

6

1-4

273-339

Επόμενη αγωνιστική

16/12 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΓΑΣ Κομοτηνή

16/12 (4μμ): Φιλία Ορεστιάδας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό αρχείου: Άννα Στάμογλου

Την 5η νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε το βράδυ της Τρίτης ο ΓΣ Ελευθερούπολης για το πρωτάθλημα Εφήβων ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Επικράτησε 81-58 των Τιτάνων Δράμας χωρίς να δυσκολευθεί ιδιαίτερα και τέθηκε ξανά επικεφαλής στο β’ όμιλο –πρώτος είχε περάσει προσωρινά ο Αστέρας που έπαιξε την Κυριακή.

Πέντε παίκτες των νικητών τέλειωσαν την αναμέτρηση με διψήφιο αριθμό πόντων (Λογοθέτης 17, Καραγιαννίδης 16, Απαζίδης 15, Κουκουλίδης 11 Μασάδης 10). Από την άλλη πλευρά οι νεανικοί Τιτάνες, που είχαν για κορυφαίο σκόρερ τον Ταχιρίδη (17π), έδειξαν καλά στοιχεία ενώ τα πιο έμπειρα μάτια είδαν στα πρόσωπα των παιδιών του Χρήστου Καρατζά τους πρωταγωνιστές της επόμενης σεζόν.

Δεκάλεπτα: 28-8, 40-18, 65-33, 81-58

ΓΣ Ελευθερούπολης (Μουλλάκης): Καγιόγλου, Σταυρίδης, Καραγιαννίδης 16 (2), Κελαηδάκης 3 (1), Μασάδης 10 (2), Κουκουλίδης 11 (1), Μπάτσος 2, Απαζίδης 15 (1), Στεργούδης, Σφουγγάρης 6, Κωνσταντάρας 1, Λογοθέτης 17 (1).

Τιτάνες Δράμας (Καρατζάς): Παπαδόπουλος 6 (2), Δεϊρμετζόγλου 6, Ταχιρίδης 17 (3), Κουτσίδης 8, Σπυριδόπουλος 11, Κουταλίδης 10, Μιχαλόπουλος.

Στο άλλο ματς της αγωνιστικής, που έγινε την Κυριακή 3/12, ο Αστέρας κέρδισε 73-50 τους Μακεδόνες Κρηνίδων.

Δεκάλεπτα: 16-9, 28-20, 50-32, 73-50

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης- Σχοινάκης): Σχοινάκης 14 (1), Κλειτσιώτης 2, Ε. Μπόζης 4 (1), Μανδάλης 18 (2), Κουρατζής 2, Π. Γιαρματζίδης, Γκαϊντατζής 8, Τσιλογεώργης 3 (1), Παπάζογλου, Μίγκος 6, Π. Τσάμης.

Μακεδόνες Κρηνίδων (Σερεμέτης): Γκόρδης 14, Γερμανίδης 4, Κωφού, Μπάλος, Φερδερίκος 10 (2), Ακιόζογλου 20, Κωνσταντινίδης 2.

Β’ Όμιλος

6η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Μακεδόνες Κρηνίδων 73-50

ΓΣ Ελευθερούπολης-Τιτάνες Δράμας 81-58

Ρεπό: ΑΟ Καβάλας 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Ελευθερούπολης

10

5-0

460-264

2

Αστέρας Καβάλας

9

4-1

370-308

3

Τιτάνες Δράμας

7

2-3

303-373

4

ΑΟ Καβάλας

5

1-3

221-284

5

Μακεδόνες Κρηνίδων

5

0-5

251-376

Επόμενη αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΑΟ Καβάλας-Αστέρας Καβάλας

9/12 (3μμ): Μακεδόνες Κρηνίδων-ΓΣ Ελευθερούπολης

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό αρχείου: Άννα Στάμογλου

Στην 1η θέση του β’ ομίλου αλλά μέχρι να παίξει ο ΓΣΕ, ανέβηκε ο Αστέρας. Ο κάτοχος του τίτλου κέρδισε 73-50 τους Μακεδόνες Κρηνίδων και προσπέρασε την ομάδα της Ελευθερούπολης που υποδέχεται την Τρίτη (5/12, 7.30μμ) τους Τιτάνες Δράμας.

Δεκάλεπτα: 16-9, 28-20, 50-32, 73-50 

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης- Σχοινάκης): Σχοινάκης 14 (1), Κλειτσιώτης 2, Ε. Μπόζης 4 (1), Μανδάλης 18 (2), Κουρατζής 2, Π. Γιαρματζίδης, Γκαϊντατζής 8, Τσιλογεώργης 3 (1), Παπάζογλου, Μίγκος 6, Π. Τσάμης. 

Μακεδόνες Κρηνίδων (Σερεμέτης): Γκόρδης 14, Γερμανίδης 4, Κωφού, Μπάλος, Φερδερίκος 10 (2), Ακιόζογλου 20, Κωνσταντινίδης 2.

Για το γ’ όμιλο η Ένωση Καλαθοσφαίρισης επικράτησε 53-42 του Λεύκιππου Ξάνθης. Τα δεκάλεπτα: 9-11, 28-20, 42-33, 53-42. Ρεπό έκαναν ο Ηρακλής και ο ΑΟΚ.

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

6η αγωνιστική

13/12 (4.45μμ): Πανσερραϊκός-ΑΕ Σέρρες

Ίκαροι Σερρών-ΑΟ Σερρών 85-26

13/12 (7.30μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ορφέας Νέου Σκοπού 

Βαθμολογία

1

Ίκαροι Σερρών

11

5-1

410-267

2

Πανσερραϊκός

10

5-0

379-266

3

Ορφέας Νέου Σκοπού

8

3-2

301-268

4

ΑΕ Σέρρες

7

2-3

288-263

5

Ρούπελ Σιδηροκάστρου

6

1-4

257-326

6

ΑΟ Σερρών

6

0-6

208-453

Επόμενη αγωνιστική

9/12 (3μμ): ΑΕ Σέρρες-Ίκαροι Σερρών

10/12 (3μμ): ΑΟ Σερρών-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

9/12 (3μμ): Ορφέας Νέου Σκοπού-Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος

6η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Μακεδόνες Κρηνίδων 73-50

5/12 (7.30μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-Τιτάνες Δράμας

Ρεπό: ΑΟ Καβάλας 

Βαθμολογία

1

Αστέρας Καβάλας

9

4-1

370-308

2

ΓΣ Ελευθερούπολης

8

4-0

379-206

3

Τιτάνες Δράμας

6

2-2

245-292

4

ΑΟ Καβάλας

5

1-3

221-284

5

Μακεδόνες Κρηνίδων

5

0-5

251-376

Επόμενη αγωνιστική

10/12 (3μμ): ΑΟ Καβάλας-Αστέρας Καβάλας

9/12 (3μμ): Μακεδόνες Κρηνίδων-ΓΣ Ελευθερούπολης

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

Γ’ Όμιλος

6η αγωνιστική

Ένωση Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης 53-42

Ασπίδα Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης 60-55

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας 

Βαθμολογία

1

Αρίων Ξάνθης

9

4-1

318-226

2

Ασπίδα Ξάνθης

9

4-1

324-245

3

Ένωση Καβάλας

7

2-3

251-312

4

Ηρακλής Καβάλας

6

2-2

243-225

5

Λεύκιππος Ξάνθης

5

0-5

204-332

Επόμενη αγωνιστική

9/12 (3μμ): Ηρακλής Καβάλας-Ένωση Καβάλας

10/12 (3μμ): Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

Δ’ Όμιλος

6η αγωνιστική

ΑΕ Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 69-40 (ο αγώνας έληξε 71-44 αλλά στο Φ.Α. γράφτηκε ως τελικό αποτέλεσμα το 69-40)

3/12 (7μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας

Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή 

Βαθμολογία

1

ΓΑΣ Κομοτηνή

8

4-0

280-152

2

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης

8

3-2

269-300

3

ΑΕ Κομοτηνής

7

2-3

266-269

4

Εθνικός Αλεξ/πολης

6

2-2

227-249

5

Φιλία Ορεστιάδας

4

0-4

206-278

Επόμενη αγωνιστική

9/12 (8μμ): ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕ Κομοτηνής

10/12 (4μμ): Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Άννα Στάμογλου

Στην Καβάλα θα πραγματοποιηθεί ο ένας από τους ομίλους της α’ φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων. Οι αγώνες θα διεξαχθούν από τις 2 ως τις 4 Φεβρουαρίου και ο ΝΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Πανσερραϊκό, τον ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης και τον Νηρέα Ορεστιάδας. Ακόμη, η καβαλιώτικη ομάδα δήλωσε συμμετοχή στα πρωταθλήματα Μίνι Παίδων και Εφήβων. Οι αντίπαλοί της:

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων 2018

(α’ φάση: 2-4 Φεβρουαρίου 2018, 60 ομάδες)

Όμιλος Καβάλας: ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Ορεστιάδας

Στην επόμενη φάση (30/3-1/4) θα προκριθούν από κάθε όμιλο όλες οι ομάδες πλην της τελευταίας στη βαθμολογία.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μίνι Παίδων 2018

(α’ φάση: 16-18 Φεβρουαρίου, 57 ομάδες)

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Νηρέας Ορεστιάδας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας

Στην επόμενη φάση (4-6 Μαΐου) θα προκριθούν από κάθε όμιλο όλες οι ομάδες πλην της τελευταίας στη βαθμολογία.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων 2018

(α’ φάση: 9-11 Φεβρουαρίου 2018, 49 ομάδες)

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, Φοίβος Συκεών, Μακεδονικός, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης

Στην επόμενη φάση (13-5 Απριλίου) θα προκριθούν από κάθε όμιλο όλες οι ομάδες πλην της τελευταίας στη βαθμολογία.

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: ΝΟΚ

Published in Κολύμβηση

Η Ένωση Καλαθοσφαίρισης δεν κατάφερε να υπερκεράσει το εμπόδιο του αήττητου Αρίωνα Ξάνθης κι έχασε 40-58 στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε ο 1ο γύρος στο γ’ όμιλο. Τα δεκάλεπτα: 7-10, 17-24, 30-40, 40-58. Το πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 2-3 Δεκεμβρίου με την 6η αγωνιστική.

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος

5η αγωνιστική

Ίκαροι Σερρών-Ορφέας Νέου Σκοπού 60-51

3η αγωνιστική

ΑΕ Σέρρες-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 64-56

4η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-Πανσερραϊκός 35-91 

Βαθμολογία

1

Πανσερραϊκός

10

5-0

379-266

2

Ίκαροι Σερρών

9

4-1

325-241

3

Ορφέας Νέου Σκοπού

8

3-2

301-268

4

ΑΕ Σέρρες

7

2-3

288-263

5

Ρούπελ Σιδηροκάστρου

6

1-4

257-326

6

ΑΟ Σερρών

5

0-5

182-368

Επόμενη αγωνιστική

3/12 (3μμ): Πανσερραϊκός-ΑΕ Σέρρες

2/12 (3μμ): Ίκαροι Σερρών-ΑΟ Σερρών

2/12 (3μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ορφέας Νέου Σκοπού

Β’ Όμιλος 

Βαθμολογία

1

ΓΣ Ελευθερούπολης

8

4-0

379-206

2

Αστέρας Καβάλας

7

3-1

297-258

3

Τιτάνες Δράμας

6

2-2

245-292

4

ΑΟ Καβάλας

5

1-3

221-284

5

Μακεδόνες Κρηνίδων

4

0-4

201-303

Επόμενη αγωνιστική

3/12 (3μμ): Αστέρας Καβάλας-Μακεδόνες Κρηνίδων

2/12 (3μμ): ΓΣ Ελευθερούπολης-Τιτάνες Δράμας

Ρεπό: ΑΟ Καβάλας

Γ’ Όμιλος

5η αγωνιστική

Ένωση Καβάλας-Αρίων Ξάνθης 40-58 

Βαθμολογία

1

Αρίων Ξάνθης

8

4-0

263-166

2

Ασπίδα Ξάνθης

7

3-1

264-190

3

Ηρακλής Καβάλας

6

2-2

243-225

4

Ένωση Καβάλας

5

1-3

198-270

5

Λεύκιππος Ξάνθης

4

0-4

162-279

Επόμενη αγωνιστική

2/12 (3μμ): Ένωση Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης

2/12 (5μμ): Ασπίδα Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

Δ’ Όμιλος

5η αγωνιστική

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 69-40 

Βαθμολογία

1

ΓΑΣ Κομοτηνή

8

4-0

280-152

2

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης

7

3-1

229-231

3

Εθνικός Αλεξ/πολης

6

2-2

227-249

4

ΑΕ Κομοτηνής

5

1-3

197-229

5

Φιλία Ορεστιάδας

4

0-4

206-278

Επόμενη αγωνιστική

2/12 (2μμ): ΑΕ Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

3/12 (3μμ): Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας

Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Kavala B.C. Ακαδημίες

Page 1 of 10

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker