http Η Πάτρα παίρνει τη σκυτάλη για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Εφήβων- Νεανίδων και Παίδων- Κορασίδων
Tuesday, 11 July 2017 09:54

Η Πάτρα παίρνει τη σκυτάλη για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Εφήβων- Νεανίδων και Παίδων- Κορασίδων

Written by 
Published in Κολύμβηση

Στο Βόλο, όπου έγινε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων- Παγκορασίδων Α’ και Β’ κατηγορίας (6-9/7), η καβαλιώτικη κολύμβηση κράτησε… χαμηλούς τόνους. Στην Πάτρα, όπου θα γίνει το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων- Νεανίδων και Παίδων- Κορασίδων, αναμένεται να σημειώσει περισσότερες επιτυχίες, με μετάλλια και συμμετοχές σε τελικούς. Οι αγώνες θα γίνουν από τις 13 έως τις 16 Ιουλίου και θα λάβουν μέρος 1005 αθλητές και αθλήτριες απ’ όλη τη χώρα που γεννήθηκαν από το 1999 έως και το 2003.

Το πρόγραμμα

13 Ιουλίου: τελικές σειρές (5.30μμ)

14 Ιουλίου: προκριματικοί (9πμ), τελικοί (6μμ)

15 Ιουλίου: προκριματικοί (9πμ), τελικοί (6μμ)

16 Ιουλίου: προκριματικοί (9πμ), τελικοί (6μμ)

Οι καβαλιώτικες συμμετοχές

Χριστίνα Σταυρακίδου (ΝΟΚ): 200 ύπτιο νεανίδων, 200 μικτή νεανίδων, 400 μικτή νεανίδων

Μελίνα Κεμεκενίδου (ΝΟΚ): 50 πρόσθιο κορασίδων, 100 πρόσθιο κορασίδων, 50 ελεύθερο κορασίδων

Ελένη Καλυβινού (ΝΟΚ): 50 ύπτιο κορασίδων, 50 πεταλούδα κορασίδων, 100 πεταλούδα κορασίδων

Στέφανος Λυρόπουλος (ΝΟΚ): 50 ύπτιο παίδων, 100 ύπτιο παίδων, 200 ύπτιο παίδων

Δημήτρης Ζουμπούλογλου (ΝΟΚ): 100 ελεύθερο παίδων, 200 ελεύθερο παίδων, 400 ελεύθερο παίδων

Δήμος Παπαδόπουλος (ΝΟΚ): 200 ελεύθερο παίδων, 400 ελεύθερο παίδων, 800 ελεύθερο παίδων

Πέτρος Μπαξεβανίδης (ΝΟΚ): 200 ελεύθερο παίδων

Άννα Μαρία Αντέσχου (ΝΟΚ): 100 πεταλούδα κορασίδων, 200 πεταλούδα κορασίδων

Νίκος Χρυσοβαλάντης Τόπης (ΝΟΚ): 50 πεταλούδα παίδων, 100 πεταλούδα παίδων, 200 πεταλούδα παίδων

Αιμιλιανός Μανουσαρίδης (ΝΟΚ): 50 πρόσθιο παίδων, 100 πρόσθιο παίδων

Παύλος Αναστασιάδης (ΟΘΑΚ): 50 ελεύθερο εφήβων, 100 ελεύθερο εφήβων, 100 ύπτιο εφήβων

Απόστολος Μαρέτης (ΟΘΑΚ): 50 ελεύθερο εφήβων, 100 ελεύθερο εφήβων, 200 ελεύθερο εφήβων

Πασχάλης Σίσκος (ΟΘΑΚ): 50 ύπτιο εφήβων, 100 ύπτιο εφήβων, 200 ύπτιο εφήβων

Γιώργος Αληπρασίτης (ΟΘΑΚ): 200 μικτή εφήβων, 200 ελεύθερο εφήβων, 400 ελεύθερο εφήβων

Μαρία Καλαϊτζή Μανιφρέντι (ΟΘΑΚ): 50 πεταλούδα νεανίδων, 100 πεταλούδα νεανίδων, 200 πεταλούδα νεανίδων

Παναγιώτης Κώστας Εμφιετζής (ΟΘΑΚ): 50 πεταλούδα εφήβων, 100 πεταλούδα εφήβων, 200 πεταλούδα εφήβων

Γιώργος Κελεπούρης (ΟΘΑΚ): 50 πεταλούδα εφήβων, 100 πεταλούδα εφήβων, 200 πεταλούδα εφήβων

Γιάννης Βερίκοκος (ΟΘΑΚ): 50 πρόσθιο εφήβων, 100 πρόσθιο εφήβων

Βαγγέλης Δεσκάτας (ΟΘΑΚ): 50 πρόσθιο εφήβων, 100 πρόσθιο εφήβων

Αλεξάνδρα Παλτόγλου (ΟΘΑΚ): 200 μικτή κορασίδων, 400 μικτή κορασίδων, 400 ελεύθερο κορασίδων

Σοφία Χατζηκωνσταντίνου (ΟΘΑΚ): 50 ύπτιο κορασίδων, 100 ύπτιο κορασίδων, 200 ύπτιο κορασίδων

Στράτος Παλαιολόγος (ΟΘΑΚ): 50 ύπτιο παίδων, 100 ύπτιο παίδων, 200 ύπτιο παίδων

Μάρκος Κοντός (ΟΘΑΚ): 50 πρόσθιο παίδων, 100 πρόσθιο παίδων, 200 πρόσθιο παίδων

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Read 454 times Last modified on Tuesday, 11 July 2017 09:58

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker