http Displaying items by tag: ΟΚΑΦ

Στην προεθνική ομάδα στίβου Νέων αντρών- Νέων γυναικών έως 23 ετών συμπεριλήφθηκε η Κατερίνα Λαφτσή του Φίλιππου Καβάλας. Αυτό σημαίνει ότι η Καβαλιώτισσα σπρίντερ μπορεί να αγωνιστεί στους Μεσογειακούς αγώνες του 2018 που θα γίνουν στην Ταραγόνα της Ισπανίας από τις 22 Ιουνίου έως τη 1 Ιουλίου. Ο… δύσκολος στόχος είναι το Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου Εφήβων- Νεανίδων 2018, για αθλητές κι αθλήτριες -20 ετών, που θα διεξαχθεί στο Τάμπερε της Φινλανδίας από τις 10 έως τις 15 Ιουλίου. Τα ατομικά της ρεκόρ είναι 11.90 στα 100 και 24.98 στα 200 ενώ τα όρια συμμετοχής στη διοργάνωση είναι 11.80 και 24.20, αντίστοιχα.

Αυτήν τη σεζόν η Λαφτσή θα μένει στην Αθήνα λόγω σπουδών και θα προπονείται στον Άγιο Κοσμά υπό τις οδηγίες του Περικλή Χατζηαναστασιάδη. Συνολικά ο ΣΕΓΑΣ συμπεριέλαβε στην προεθνική Νέων 7 αθλητές και 11 αθλήτριες.

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Παναγιώτης Λέτσιος

Published in Στίβος

Οι καλές επιδόσεις δεν έλειψαν από τα «Δαβιτζόγλεια» που έγιναν σήμερα (22/7) με επιτυχία στην Καβάλα κι αποτέλεσαν τον τελευταίο αγώνα της σειράς του Ελληνικού Γκραντ Πρι στίβου. Η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου ήταν η αθλήτρια που κέρδισε τις εντυπώσεις στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη», αφού κατάφερε να πετύχει τη βολή που επιδίωκε εδώ και καιρό. Η έμπειρη δισκοβόλος προσγείωσε το δίσκο της στα 61,53μ., επίδοση που αποτελεί ατομικό ρεκόρ και της δίνει το εισιτήριο συμμετοχής στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου (4-13 Αυγούστου). Το προηγούμενο ρεκόρ της ήταν 61,40μ. από τις 6 Ιουνίου 2015.

Η Κύπρια Νεκταρία Παναγή έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο μήκος και με επίδοση 6,66 φαίνεται πως βρήκε μια θέση στην πρώτη 32άδα που οδηγεί σε συμμετοχή στο Παγκόσμιο. Καλός αγώνας έγινε στο μήκος των αντρών με τον Τάσο Γαλαζούλα να παίρνει την πρώτη θέση με 7,85 και τους Νίκο Καψή και Μιχάλη Μερτζανίδη να ακολουθούν με 7,78 και 7,72, αντίστοιχα. Ο Κώστας Μπανιώτης δεν κατάφερε να ξεπεράσει το 2,23 και ολοκλήρωσε τον αγώνα του στο ύψος στα 2,20. Νικητής αναδείχθηκε ο Κύπριος Βασίλης Κωνσταντίνου με 2,28. Ο Δημήτρης Πατσουκάκους πήρε τη νίκη στο επί κοντώ με 5,40 και η Γρηγορία Κεραμιδά στα 100 με 11.53.

Ο Παναγιώτης Τριβυζάς ήταν νικητής σε δύο αγωνίσματα, στα 100 με 10.42 και στα 200 με 20.78. Ο Κώστας Δουβαλίδης πρώτευσε στα 110 εμπόδια με 13.71 κι ο Κώστας Νάκος στα 400 εμπόδια με 53.09. Η Άννα Βασιλείου ήταν νικήτρια στα 400 με 53.73, ο Κώστας Βασιλάκης στα 800 με 1.51.89, ο Κώστας Σταθελάκος στη σφυροβολία με 70,90, ο Μιχάλης Σταματόγιαννης στη σφαίρα με 18,74 και ο Πάρης Μπατζάβαλης στο ακόντιο με 68,79. Η Αμερικανίδα Τόρι Φράνκλιν πρώτευσε στο τριπλούν γυναικών με 13,56 ενώ μία ακόμη καλή εμφάνιση έκανε ο Παύλος Μπόφτσης στο τριπλούν αντρών, που με 16,23 βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ (16,22 από το 2014).

Από καβαλιώτικης πλευράς ξεχώρισαν η Μαρία Ζαχαρούδη (ΟΚΑΚ, 3η στο μήκος με 5,53), ο Αλέξανδρος Αθανασίου (ΑΟΚ, 3ος στο τριπλούν με 14,87), η Θάλεια Παπαδοπούλου (ΟΚΑΚ, 5η στα 100 με 12.26), η Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑΚ, 8η στα 100 με 12.44), η Ανατολή Μιχαηλίδου (ΟΚΑΚ, 9η στα 100 με 12.48), η Δέσποινα Παντέζου (Φίλιππος, 5η στα 800 με 2.15.95), ο Γιώργος Λιούμπας (ΟΚΑΚ, 7ος στα 200 με 22.83), ο Παναγιώτης Ελευθεριάδης (ΟΚΑΚ, 1ος στα 150 παμπαίδων με 18.01), ο Σωτήρης Λαλίκος (Φίλιππος, 2ος στα 150 παμπαίδων με 18.03), ο Γιώργος Βουλγαρόγλου (ΟΚΑΚ, 3ος στα 150 παμπαίδων με 18.44).

Όλα τα αποτελέσματα: 

 

100Μ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

A4

ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1987

250611

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

10.42

(-0,1)

A3

ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

1985

221031

 ΑΟ ΒΑΡΗΣ

10.56

(-0,1)

A5

ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1987

250833

 ΣΚΑΔ

10.67

(-0,1)

B3

ΠΑΠΑΔΟΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1995

303481

 ΑΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΠΕΡΣΕΑΣ

11.04

(-0,6)

A2

ΣΕΡΜΠΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

1997

317382

 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

11.06

(-0,1)

A6

ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

1993

270951

 ΑΕΚ

11.09

(-0,1)

B2

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ

1997

353466

 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

11.19

(-0,6)

Γ3

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

1995

323190

 ΟΦΗ

11.25

(-0,1)

B6

ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2001

353686

 ΑΡΧΕΛΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

11.29

(-0,6)

B4

ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

2000

336204

 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

11.37

(-0,6)

B1

ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1994

300811

 ΠΑΟΚ

11.49

(-0,6)

B5

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

1999

311841

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

11.50

(-0,6)

Γ6

ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

1995

 

 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

11.56

(-0,1)

Β7

ΤΟΠΚΑΡΟΓΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ

2001

325654

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

11.75

(-0,6)

Γ2

ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

1997

 

 ΠΑΟΚ

11.77

(-0,1)

Γ5

ΣΙΜΟΡΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1997

340241

 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

11.85

(-0,1)

A7

ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1995

309588

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 

11.87

(-0,1)

Γ7

ΛΕΠΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1975

176523

 ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘ ΚΟΜΟΤ

11.91

(-0,1)

Γ4

ΧΑΡΟΥΤΟΥΝΙΑΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2001

325731

 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

12.25

(-0,1)

 

200Μ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

A5

ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1987

250611

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

20.78

(+0,3)

A6

ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ

1997

 

 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

22.18

(+0,3)

B4

ΤΖΗΜΑΓΙΩΡΓΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

1997

336107

 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

22.32

(-0,1)

Γ3

ΝΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1994

292582

 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

22.37

(+0,5)

B2

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΗΝΑΣ

1998

306647

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

22.44

(-0,1)

A3

ΧΙΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1994

291567

 Μ. ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

22.46

(+0,3)

A4

ΛΙΟΥΜΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

1999

312736

 ΟΚΑΚ

22.83

(+0,3)

A2

ΣΤΑΠΑΡΤ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΡΟΜΠΕΡΤ

1997

350268

 Ο.Π. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

22.89

(+0,3)

B5

ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΛΑΣΚΑΡΗΣ

1998

308522

 ΟΚΑΚ

22.94

(-0,1)

Γ4

ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

2000

336204

 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

23.02

(+0,5)

Γ2

ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

1999

365351

 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

23.11

(+0,5)

B3

ΤΟΥΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1995

341186

 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

23.28

(-0,1)

Γ5

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ

1995

296592

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

23.41

(+0,5)

Γ6

ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2001

353686

 ΑΡΧΕΛΑ0Σ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

23.46

(+0,5)

B6

ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΜΗΝΑΣ

1997

322915

 Μ. ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

23.58

(-0,1)

Δ2

ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

1997

 

 ΠΑΟΚ

23.95

(+0,3)

Δ4

ΣΙΜΟΡΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1997

340241

 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

24.05

(+0,3)

Δ5

ΛΕΠΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1975

176523

 ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘ ΚΟΜΟΤ

24.29

(+0,3)

Δ3

ΒΕΛΙΣΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 

1987

361453

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

24.89

(+0,3)

 

800Μ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

  

 

 

 

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1987

230144

 ΓΣ ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

1.51.89

 

 

ΠΑΠΑΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2000

322864

 Γ.Σ. ΛAΓΚΑΔΑ

1.55.19

 

 

ΣΙΜΟΝΙ ΓΙΑΝΝΗΣ

2000

364142

 ΒΕΡΓΙΝΑ

2.03.37

 

 

ΣΑΛΙ ΤΣΙΤΑΚ

1996

 

 ΑΠΟΦΚΑ

2.07.24

 

 

5000Μ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΤΑΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1997

331742

 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14.50.46

 

 

ΤΖΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

1996

306923

 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

14.59.54

 

 

ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1990

357438

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 

16.31.16

 

 

ΓΙΔΟΥΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2000

364298

 Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ'93

19.25.91

 

 

110ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

3

ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1987

250833

 ΣΚΑΔ

13.71

(-0.3)

4

ΧΙΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1994

291567

 Μ. ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

14.23

(-0.3)

2

ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

1993

270951

 ΑΕΚ

14.77

(-0.3)

5

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1997

334046

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

14.87

(-0.3)

 

400ΕΜΠ.

 

 

 

 

 

6

ΝΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1994

292582

 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

53.09

 

4

ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1991

287936

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ

55.12

 

3

ΜΙΧΑΛΗ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ

1997

322028

 ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ

56.69

 

2

ΖΑΝΝΗΣ ΛΥΚΟΥΡΗΣ

1997

306244

 ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘ ΚΟΜΟΤ

58.16

 

5

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΗΝΑΣ

1995

301620

 ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

D.N.F.

 

 

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΣΤΑΘΕΛΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1987

 

 ΚΥΠΡΟΣ

70.90

 

 

ΓΑBΡΙΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1995

 

 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

68.56

 

 

ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ

1995

 

 ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

67.12

 

 

ΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

1978

190094

 ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ

51.92

 

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

1982

199599

 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

18.74

 

 

ΖΩΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

1996

 

 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

18.30

 

 

ΜΠΑΧΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1981

222004

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ

16.25

 

 

ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΧΟΧΡΕΚ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

1995

301217

 ΠΥΓΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

14.50

 

 

ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1975

196164

 ΑΣ ΚΡΑΤΑΙΟΣ

11.03

 

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΜΠΑΤΖΑΒΑΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

1994

 

 ΠΑΟ

68.59

 

 

ΗΛΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1981

203848

 ΟΣΦΠ

68.50

 

 

ΒΟΥΤΟΥΦΙΑΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ - ΓΡΗΓΟΡΗΣ

1998

329999

 ΟΦΗ

67.42

 

 

ΚΟΛΩΝΙΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

1996

303799

 ΟΠΘ

64.50

 

 

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ

1980

188020

 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΔΡΑΜΑΣ

54.20

 

 

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΠΑΤΣΟΥΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1987

350448

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.Σ.Φ.Π

5.40

 

 

ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

1993

293101

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

5.25

 

 

ΜΠΕΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

1992

281855

 ΑΣ ΡΗΓΑΣ

4.95

 

 

ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2000

320248

 ΑΣ ΑΡΗΣ 

4.85

 

 

ΜΑΡΤΙΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

1996

296759

 ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ

4.55

 

 

ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1999

312234

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

4.25

 

 

ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

1999

357510

 ΣΚΑΔ

3.85

 

 

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

2001

358945

 ΠΑΟΚ

3.85

 

 

ΚΑΜΟΛΙ ΜΑΤΕΟ

2001

363385

 ΑΣ ΡΗΓΑΣ

3.65

 

 

ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ ΤΑΣΟΣ

1992

 

 ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

7.85

(+0,4)

 

ΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1991

282692

 ΑΕΚ

7.78

(+0,8)

 

ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ-ΔΕΣΠΟΤΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

1987

228990

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.Σ.Φ.Π

7.72

(+0,3)

 

ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

1997

305311

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 

7.47

(-0,3)

 

ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1994

300811

 ΠΑΟΚ

7.12

(+0,3)

 

ΤΖΟΧΑΤΖΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

1996

345013

 ΠΑΟΚ

7.09

(+0,2)

 

ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

1997

322620

 ΑΣ ΑΡΗΣ 

6.89

(-0,1)

 

ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1998

324452

 ΠΑΟΚ

6.76

(+0,2)

 

ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2000

350223

 Γ.Ε.ΝΑΟΥΣΑΣ

5.93

(+0,5)

 

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΚΩΝ/ΝΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

1992

 

 ΚΥΠΡΟΣ

2.28

 

 

ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1986

262351

 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤ.

2.20

 

 

ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1995

302461

 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

2.10

 

 

ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

1999

319244

 Γ.Ε.ΝΑΟΥΣΑΣ

1.90

 

 

ΠΗΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1995

287815

 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ

1.90

 

 

ΠΑΝΤΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2000

348874

 ΟΚΑΚ

1.85

 

 

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΜΠΟΦΤΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

1992

283701

 ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

16.23

(+1,0)

 

ΣΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1995

309472

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ

15.24

(+1,7)

 

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1998

317624

 ΑΟΚ

14.87

(+0,6)

 

ΜΑΡΤΙΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1998

320001

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

13.81

(+1,9)

 

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

2000

335678

 Γ.Σ ΒΟΛΟΥ

13,52

(+0,5)

 

ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2000

350223

 Γ.Ε.ΝΑΟΥΣΑΣ

13.47

(+0,0)

 

150Μ Π/Π Α΄

 

 

 

 

 

Α2

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2003

341500

 ΟΚΑΚ

18.01

(-0,1)

Α5

ΛΑΛΙΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

2003

353628

 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

18.03

(-0,1)

Α6

ΒΟΥΛΓΑΡΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

2004

362207

 ΟΚΑΚ

18.44

(-0,1)

Β5

ΖΙΜΠΙΔΗΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ

2002

337335

 ΣΚΑΔ

18.48

(-0,3)

Α4

ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

2002

331853

 ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

18.54

(-0,1)

Β4

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

2003

335802

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

18.86

(-0,3)

Β2

ΜΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2002

369607

 ΟΚΑΚ

19.66

(-0,3)

Β6

ΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2003

354354

 ΟΚΑΚ

20.55

(-0,3)

 

600Μ Π/Π Α΄

 

 

 

 

 

 

ΜΠΟΥΚΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

2002

360253

 Γ.Σ. ΛAΓΚΑΔΑ

1.32.09

 

 

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2003

341630

 ΔΙΟΜΗΔΗΣ

1.32.45

 

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

2002

352266

 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

1.33.30

 

 

ΣΑΓΙΑΚΟΥ ΑΛΜΠΑΝ

2002

369896

 Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ'93

1.35.31

 

 

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2002

336428

 ΟΚΑΚ

1.37.83

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΕΙΡΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΓΕΝ.

ΑΡ. ΜΗΤΡ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

EΠΙΔΟΣΗ

ΑΝΕΜΟΣ

 

100Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

Α4

ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

1990

 

 ΑΟ ΔΡΟΜΕΑΣ ΒΑΡΗΣ

11.53

(-0,3)

A3

ΜΠΕΚΟΥ ΦΕΡΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ

1997

318178

 "'ΒΕΡΓΙΝΑ"

12.05

(-0,3)

A6

ΑΛΛΑΝΑ ΜΠΕΡΝ

1994

 

 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

12.13

(-0,3)

A8

ΤΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

1996

298569

 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

12.21

(-0,3)

A2

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΕΙΑ

1995

304251

 ΟΚΑΚ

12.26

(-0,3)

A7

ΚΟΥΜΠΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ

1991

 

 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

12.28

(-0,3)

A1

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

1997

322592

 ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘ ΚΟΜΟΤ

12.34

(-0,3)

B3

ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

1998

309203

 ΟΚΑΚ

12.44

(-1,3)

B5

ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ

2000

328816

 ΟΚΑΚ

12.48

(-1,3)

B6

ΛΙΑΚΑ ΚΩΝ/ΝΤΙΝΑ

1994

313574

 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

12.70

(-1,3)

B2

ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΙΤΗ ΝΙΚΗ-ΗΛΕΑΝΑ

1998

328824

 ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

12.75

(-1,3)

B7

ΜΑΔΕΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

1997

302422

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ

12.94

(-1,3)

B1

ΠΑΠΠΗ ΒΕΡΟΝΙΚΗ

2001

341800

 ΑΣ ΔΟΞΑΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

13.05

(-1,3)

B4

TΣΕΡΚΕΖΙ ΑΝΤΖΕΛΑ

1997

 

 ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣΝΙΚΗΣ

13.35

(-1,3)

Α5

ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

1989

268132

 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ

D.N.S.

 

 

200Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

4

ΜΠΕΚΟΥ ΦΕΡΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ

1997

318178

 "'ΒΕΡΓΙΝΑ"

24.54

(-0,4)

5

ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΙΤΗ ΝΙΚΗ-ΗΛΕΑΝΑ

1998

328824

 ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

26.01

(-0,4)

6

ΝΤΑΣΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ

2001

332747

 ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

26.03

(-0,4)

3

ΤΣΕΚΡΕΖΙ ΑΝΤΖΕΛΑ

1997

310452

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ

27.68

(-0,4)

2

ΔΑΦΤΣΟΥ ΑΝΝΑ

1970

127711

 ΟΚΑΚ

27.83

(-0,4)

 

400Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

Α4

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΝΑ

1990

263058

 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

53.73

 

Β4

ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

1990

266614

 ΑΟ ΔΡΟΜΕΑΣ ΒΑΡΗΣ

55.46

 

A5

ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

1992

292779

 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

55.60

 

Α3

ΛΙΤΣΕΝΗ ΜΑΡΙΑ

1994

297420

 ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣΝΙΚΗΣ

56.87

 

A6

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

1979

245101

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ

57.36

 

B3

ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ

1996

288451

 ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘ ΚΟΜΟΤ

1.00.02

 

B5

ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

1999

359810

 Μ. ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

1.02.69

 

 

800Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ

1991

 

 ΚΥΠΡΟΣ

2.04.17

 

 

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΘΗ

1993

280437

 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2.05.35

 

 

ΛΕΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

1990

265769

 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2.08.35

 

 

ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΝΑ

2001

326245

 Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ'93

2.15.21

 

 

ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2001

328815

 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

2.15.95

 

 

ΚΙΤΣΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

2001

 

 ΣΚΑΔ

2.26.71

 

 

ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

1995

347208

 Ο.Π. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2.34.09

 

 

100ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΣΑΒΒΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ

1997

298576

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

14.87

(-0,6)

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ

2000

322139

 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

15.00

(-0,6)

 

ΜΕΝΕΞΗ ΜΑΡΙΑ

1997

 

 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93

15.06

(-0,6)

 

ΤΖΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ

1999

325823

 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

16.24

(-0,6)

 

ΤΕΡΖΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

1997

 

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

D.N.F.

 

 

ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΠΑΝΑΓΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ

1990

 

 ΚΥΠΡΟΣ

6.66

(-0,4)

 

ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

1999

319246

 Γ.Ε ΝΑΟΥΣΑΣ

5.81

(-0,3)

 

ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ

1998

312731

 ΟΚΑΚ

5.53

(+0,1)

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ

2000

322139

 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

5.31

(-0,3)

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

1995

294613

 ΠΥΓMΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

5.10

(+0,1)

 

ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

1995

291993

 ΠΑΟΚ

1.75

 

 

ΦΙΤΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

2001

330029

 ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ

1.50

 

 

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

TORI FRANKLIN

1992

 

 Η.Π.Α

13.56

(+1,9)

 

ΑΛΒΕΡΤΣΙΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

1990

 

 ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

13.26

(+0,6)

 

ΝΑΖΙΡΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

1996

298944

 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

12.83

(+0,8)

 

ΡΩΜΑΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

1997

310699

 ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ

12.63

(+1,8)

 

ΑΘΑΝΑΣIΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

1999

 

 Γ.Σ ΒΟΛΟΥ

11.54

(+0,7)

 

ΚΡΕΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΙΑ

1997

301160

 ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΚΟΜ

11.54

(+0,3)

 

ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

1999

319257

 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ

11.23

(+1,6)

 

ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΟΥ ΕΛΛΗ

1995

287195

 ΑΟΚ

11.01

(+1,6)

 

ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΝΙΚΗ

1999

316343

 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

10.80

(+1,3)

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

1991

282848

 ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ

61.53

 

 

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

1991

302140

 ΠΑΟΚ

46.96

 

 

ΠΑΡΔΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

1997

319964

 Ο.Π. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

34.37

 

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

1997

297357

 ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

53.17

 

 

ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

1985

216594

 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ

52.32

 

 

ΠΑΡΔΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

1997

319964

 Ο.Π. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

40.03

 

 

ΤΖΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ

1999

325823

 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

29.89

 

 

150Μ Π/Κ Α΄

 

 

 

 

 

 

ΛΙΑΠΗ ΒΑΡΒΑΡΑ

2003

340199

 Π.Α.Σ. ΡΗΣΣΟΣ

20,36

(-0,3)

 

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ

2002

 

 ΣΚΑΔ

20,47

(-0,3)

 

ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

2002

348120

 Π.Α.Σ. ΡΗΣΣΟΣ

20,80

(-0,3)

 

ΓΟΓΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ

2004

 

 ΟΚΑΚ

22,03

(-0,3)

 

ΘΕΩΔΟΡΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

2004

354818

 ΟΚΑΚ

23,12

(-0,3)

 

600Μ Π/Κ Α΄

 

 

 

 

 

 

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

2002

336728

 ΔΙΟΜΗΔΗΣ

1.43.70

 

 

ΠΑΣΤΡΑΦΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

2002

349230

 ΣΚΑΔ

1.44.95

 

 

ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

2003

352872

 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

1.46.20

 

 

ΒΑΓΓΕΛΙ ΕΛΕΝΗ

2004

 

 ΟΚΑΚ

1.57.17

 

 

ΡΑΜΤΣΙΟΥ ΦΑΝΗ

2003

 

 ΟΚΑΚ

2.02.23

 

 

ΤΣΙΓΚΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ

2004

353333

 Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΡΣ 93

2.09.84

 

 

Published in Στίβος

Μία βδομάδα μετά το πετυχημένο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων- Παγκορασίδων, η Καβάλα διοργανώνει έναν ακόμη μεγάλο αγώνα στίβου. Το ιστορικό μίτινγκ «Δαβιτζόγλεια» που διεξάγεται στη μνήμη του Καβαλιώτη Βαλκανιονίκη Ευθύμη Δαβιτζόγλου, θα γίνει το Σάββατο 22 Ιουλίου στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη». Σπουδαία ονόματα θα δώσουν το «παρών» στον αγώνα που εντάσσεται στο Ελληνικό Γκραντ Πρι στίβου (είναι ο 4ος και τελευταίος της σειράς). Μεταξύ αυτών είναι οι Κώστας Μπανιώτης, Κώστας Δουβαλίδης, Μιχάλης Μερτζανίδης, Ολυμπία Μπέκου Φερρες, Άννα Βασιλείου, Γρηγορία Κεραμιδά, Λία Ζυγόρη, Μαρία Γάτου, Πάνος Τριβυζάς, Ραφαέλα Σπανουδάκη, Τάσος Γαλαζούλας, Ευθύμης Στεργιούλης κ.α. Αξιοσημείωτη και η συμμετοχή της Αμερικανίδας τριπλουνίστριας Τόρι Φράνκλιν (φωτό) που, όπως πολλοί Έλληνες αθλητές κι Ελληνίδες αθλήτριες, κυνηγάει όριο συμμετοχής στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου (Λονδίνο, 4-13 Αυγούστου). Όλους τους παραπάνω θα έχουν την ευκαιρία να τους αντιμετωπίσουν Καβαλιώτες αθλητές κι αθλήτριες.

Τα «Δαβιτζόγλεια» διοργανώνουν η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης και ο Δήμος Καβάλας σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ. Τα αγωνίσματα θα ξεκινήσουν στις 6μμ. Την τελευταία στιγμή εντάχθηκαν στο πρόγραμμα το τριπλούν γυναικών και τα 400 εμπόδια γυναικών. Τα αγωνίσματα:

Άντρες: 100μ., 200μ., 800μ., 5000μ., 110μ. εμπ., 400μ. εμπ., Σφυροβολία, Σφαιροβολία, Ακοντισμός, Επί κοντώ, Μήκος, Ύψος, Τριπλούν, συν τα 150μ. και 600μ. Παμπαίδων Α’

Γυναίκες: 100μ., 200μ., 400μ., 800μ., 100μ. εμπ., 400μ. εμπ., Μήκος, Τριπλούν, Ύψος, Δισκοβολία, Ακοντισμός, συν τα 150μ. και 600μ. Παγκορασίδων Α’

Οι συμμετοχές

Το πρόγραμμα (Σάββατο 22 Ιουλίου)

18.00: τριπλούν γυναικών

18.30: 110 εμπόδια αντρών, τριπλούν αντρών, σφυροβολία αντρών

18.45: 100 εμπόδια γυναικών, ύψος γυναικών

18.55: 100 αντρών

19.05: 100 γυναικών

19.10: μήκος γυναικών

19.20: 400 εμπόδια αντρών, ακοντισμός γυναικών

19.25: 400 εμπόδια γυναικών

19.30: 400 γυναικών, επί κοντώ αντρών

19.40: 800 αντρών, σφαιροβολία αντρών

19.50: 800 γυναικών, ύψος αντρών

20.05: 150 παμπαίδων Α’

20.20: 150 παγκορασίδων Α’, μήκος αντρών, ακοντισμός αντρών

20.35: 200 αντρών

20.45: 200 γυναικών

21.00: 5000 αντρών, δισκοβολία γυναικών

21.25: 600 παμπαίδων Α’

21.35: 600 παγκορασίδων Α’

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Published in Στίβος

Με φθινοπωρινό καιρό ολοκληρώθηκαν στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» οι αγώνες του βορείου ομίλου για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Παμπαίδων- Παγκορασίδων Α’ (15-16/7). Η βροχή και η απότομη πτώση της θερμοκρασίας δεν λύγισε τους αθλητές και τις αθλήτριες που πάλεψαν για το καλύτερο. Η Καβάλα διοργάνωσε για δεύτερο συνεχές καλοκαίρι το πρωτάθλημα και έφερε ξανά εις πέρας την αποστολή της με επιτυχία. Σημειώθηκαν καλές επιδόσεις και έλαμψαν αρκετά αστέρια που σύντομα θα στρέψουν όλα τα φώτα της δημοσιότητας πάνω τους. Από καβαλιώτικης πλευράς ξεχώρισαν:

Γιάννης Καριωτίδης (Φίλιππος): 1ος στο τριπλούν παμπαίδων με 13,13, 5ος στο μήκος παμπαίδων με 6,17

Μιχάλης Παρσαλίδης (Φίλιππος): 1ος στα 3000 παμπαίδων με 9.50.87

Θανάσης Ιωαννίδης (Φίλιππος): 2ος στη σφαίρα παμπαίδων με 15,39

Κατερίνα Καλτσά (ΑΟ Χρυσούπολης): 2η στο μήκος παγκορασίδων με 5,56, 5η στα 80 εμπόδια παγκορασίδων με 12.56

Τάσος Παντελής (ΟΚΑΚ): 4ος στα 100 εμπόδια παμπαίδων με 14.68

Παναγιώτης Ελευθεριάδης (ΟΚΑΚ): 5ος στα 300 παμπαίδων με 39.06

Χρήστος Νίκος Μισκάκης (Φίλιππος): 7ος στη σφαίρα παμπαίδων με 13,73

Βάιος Παπάζογλου (Φίλιππος): 7ος στα 300 παμπαίδων με 39.31

Ναταλία Χουβαρδά (ΟΚΑΚ): 8η στα 80 παγκορασίδων με 10.91

Ελισάβετ Παλτόγλου (ΑΟ Χρυσούπολης): 8η στο μήκος παγκορασίδων με 5,23

Δημήτρης Σιδηρόπουλος (ΟΚΑΚ): 8ος στα 600 παμπαίδων με 1.35.11

Αλέξανδρος Ψαλίδας (ΑΟΚ): 9ος στα 100 παμπαίδων με 2.55.20

Φίλιππος: 6ος στα 4Χ300 παμπαίδων με 2.40.37 (Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Τσαλμάς, Λαλίκος), 13ος στα 4Χ80 παγκορασίδων με 42.54 (Μυτιληναίου, Βέργου, Μελίδου, Κουτσουμάνη)

ΟΚΑΚ: 10ος στα 4Χ80 παμπαίδων με 39.11 (Τσικνάκης, Ελευθεριάδης, Μουλάκης, Βουλγαρόγλου), 19ος στα 4Χ80 παγκορασίδων με 42.85 (Γογοπούλου, Αποστολίδου, Χουβαρδά, Ζουμπουλίδου)

Στη βαθμολογία των Παμπαίδων ο Φίλιππος κατετάγη 6ος με 71 βαθμούς, ο ΟΚΑΚ 17ος με 28 βαθμούς, ο ΑΟΚ 56ος με 4 βαθμούς και ο ΑΟ Χρυσούπολης επίσης 56ος με 4 βαθμούς. Στις Παγκορασίδες ο ΑΟ Χρυσούπολης κατετάγη 18ος με 26 βαθμούς, ο ΟΚΑΚ 60ος με 5 βαθμούς και ο Φίλιππος 69ος με 2 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα

1η μέρα πρωί (15/7)

1η μέρα απόγευμα (15/7)

2η μέρα πρωί (16/7)

2η μέρα απόγευμα (16/7)

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Φωτό: Λάσκαρης Τσούτσας

Published in Στίβος

Τα «Δαβιτζόγλεια», που αποτελούν τον 4ο και τελευταίο αγώνα της σειράς του Ελληνικού Γκραντ Πρι στίβου, θα διεξαχθούν στην Καβάλα το Σάββατο 22 Ιουλίου. Στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» οι κορυφαίοι αθλητές και αθλήτριες που θα λάβουν μέρος, θα έχουν μια ακόμη –την ύστατη- ευκαιρία να πιάσουν όρια συμμετοχής στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Λονδίνου. Οι υπόλοιποι θα έχουν τη δυνατότητα να αναμετρηθούν με μερικά από τα κορυφαία ονόματα του ελληνικού κλασικού αθλητισμού. Τα «Δαβιτζόγλεια» εντάχθηκαν φέτος στο Γκραντ Πρι και η Καβάλα ευελπιστεί πως όχι μόνο θα καθιερωθούν στο καλεντάρι, αλλά θα καταφέρουν να εξελιχθούν ως ένας από τους κορυφαίους αγώνες της χρονιάς. Τα διοργανώνουν η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης και ο Δήμος Καβάλας σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ. Τα αγωνίσματα που θα διεξαχθούν:

Άντρες: 100μ., 200μ., 800μ., 5000μ., 110μ. εμπ., 400μ. εμπ., Σφυροβολία, Σφαιροβολία, Ακοντισμός, Επί κοντώ, Μήκος, Ύψος, Τριπλούν, συν τα 150μ. και 600μ. Παμπαίδων Α’

Γυναίκες: 100μ., 200μ., 400μ., 800μ., 100μ. εμπ., Μήκος, Ύψος, Δισκοβολία, Ακοντισμός, συν τα 150μ. και 600μ. Παγκορασίδων Α’

Το πρόγραμμα (Σάββατο 22 Ιουλίου)

18.30: 110 εμπόδια αντρών, τριπλούν αντρών, σφυροβολία αντρών

18.45: 100 εμπόδια γυναικών, ύψος γυναικών

18.55: 100 αντρών

19.05: 100 γυναικών

19.10: μήκος γυναικών

19.20: 400 εμπόδια αντρών, ακοντισμός γυναικών

19.30: 400 γυναικών, επί κοντώ αντρών

19.40: 800 αντρών, σφαιροβολία αντρών

19.50: 800 γυναικών, ύψος αντρών

20.05: 150 παμπαίδων Α’

20.20: 150 παγκορασίδων Α’, μήκος αντρών, ακοντισμός αντρών

20.35: 200 αντρών

20.45: 200 γυναικών

21.00: 5000 αντρών, δισκοβολία γυναικών

21.25: 600 παμπαίδων Α’

21.35: 600 παγκορασίδων Α’

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Published in Στίβος

Με μία σπουδαία επίδοση, η Κατερίνα Λαφτσή κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200 νεανίδων. Η σπρίντερ του Φιλίππου έτρεξε την απόσταση σε 24.67 κι ανέβηκε για δεύτερη φορά στο βάθρο, αφού χθες κέρδισε το αργυρό στα 100. Στις τελικές σειρές των 200, όπως το Σάββατο στα 100, πέρασαν και άλλες δύο αθλήτριες, αμφότερες του ΟΚΑΚ. Η Σοφία Ιωσηφίδου κατετάγη 9η με 26.06 και η Ανατολή Μιχαηλίδου 10η με 26.09.

Η δεύτερη μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων- Νεανίδων που φιλοξένησε η Κατερίνη, εξελίχθηκε όπως η πρώτη, με πολλές διακρίσεις για τον καβαλιώτικο κλασικό αθλητισμό. Το χορό των μεταλλίων άνοιξε σήμερα η Μαρία Ζαχαρούδη με το χάλκινο στο έπταθλο. Η υπεραθλήτρια του ΟΚΑΚ συγκέντρωσε 4474 βαθμούς, κάνοντας 15.28 στα 100 εμπόδια (805 βαθμοί), 1,55 στο ύψος (678 βαθμοί), 10,35 στη σφαίρα (552 βαθμοί), 27.83 στα 200 (644 βαθμοί), 5,26 στο μήκος (631 βαθμοί), 33,20 στο ακόντιο (537 βαθμοί) και 2.35.38 στα 800 (627 βαθμοί). Πριν το τελευταίο αγώνισμα ήταν 4η αλλά στα 800 έκανε καλύτερη επίδοση από τη Νίκη Ξυδωνά που βρισκόταν στη 2η θέση και τη Μαρία Στεφανοπούλου με την οποία ισοβαθμούσε.

Στα 800 νεανίδων η Δέσποινα Παντέζου του Φιλίππου έχασε το χάλκινο μετάλλιο για ένα εκατοστό του δευτερολέπτου καθώς τερμάτισε σε 2.17.26 έναντι 2.17.25 της Μαρίνας Ποργιοπούλου (αρχικά το επίσημο χαρτί των αποτελεσμάτων την έδινε 3η με την επίδοση της Ποργιοπούλου και το αντίστροφο).

Θαυμάσια εμφάνιση έκανε στο άλμα εις ύψος ο Αλέξανδρος Παντάκας του ΟΚΑΚ. Η κατάκτηση της 4ης θέσης συνοδεύτηκε από ένα μεγάλο ατομικό ρεκόρ (1,94). Στο ίδιο αγώνισμα ο Αλέξανδρος Αθανασίου του ΑΟΚ ήρθε 8ος με άλμα 1,89. Στα 3000 νεανίδων η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου του ΟΚΑΚ κατέλαβε την 8η θέση με 11.11.43.

Τον επίλογο της δεύτερης μέρας έγραψε η ομάδα σκυταλοδρομίας του ΟΚΑΚ με τη 10η θέση στα 4Χ400. Οι Σταύρος Πακαταρίδης, Λάσκαρης Κυριακού, Παναγιώτης Χατζηεμμανουήλ και Γιώργος Λιούμπας ολοκλήρωσαν την κούρσα σε 3.30.28.

Χθες, η Κατερίνα Λαφτσή κέρδισε το αργυρό στα 100 νεανίδων με 12.27, η Σοφία Ιωσηφίδου έκανε τον 4ο καλύτερο χρόνο (12.46) και η Ανατολή Μιχαηλίδου τον 6ο (12.75). Ο Αλέξανδρος Αθανασίου του ΑΟΚ κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο τριπλούν εφήβων με επίδοση 15,22μ που αποτελεί ατομικό ρεκόρ. Στα 400 εφήβων, σε μία ακόμη διπλή εκπροσώπηση του ΟΚΑΚ στις τελικές σειρές, ο Γιώργος Λιούμπας τερμάτισε 3ος με 50.12 και ο Λάσκαρης Κυριακού 10ος με 51.37. Ατομικό ρεκόρ έκανε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου του ΟΚΑΚ στα 5000 νεανίδων και τερμάτισε 5η με 19.33.07. Στα 1500 νεανίδων η Δέσποινα Παντέζου κατετάγη 7η με 4.50.17 και η συναθλήτριά της στον Φίλιππο, Ντενίτσα Γκρούνοβα, 15η με 5.03.23. Η Νίκη Ιακωβίδου (Φίλιππος) ήταν 23η στο τριπλούν νεανίδων με 10,59 και η Σοφία Μερεσεντόγλου (Φίλιππος) 26η στα 400 νεανίδων με 66.51.

Στη βαθμολογία, ο ΟΚΑΚ κατέλαβε την 23η θέση στους έφηβους με 28 βαθμούς την 9η στις νεανίδες με 51 βαθμούς. Ο ΑΟΚ τερμάτισε 36ος στους έφηβους με 16 βαθμούς και ο Φίλιππος 14ος στις νεανίδες με 40 βαθμούς. Βαθμολογήθηκαν 97 σωματεία στους έφηβους και 105 στις νεανίδες.

Ανατολή Μιχαηλίδου (ΟΚΑΚ): 6η στα 100 νεανίδων με 12.75 (7η στα προκριματικά με 12.65), 10η στα 200 νεανίδων με 26.09 (11η στα προκριματικά με 26.03)

Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑΚ): 4η στα 100 νεανίδων με 12.46 (4η στα προκριματικά με 12.52), 9η στα 200 νεανίδων με 26.06 (9η στα προκριματικά με 25.94)

Ισμήνη Παναγιωτοπούλου (ΟΚΑΚ): 5η στα 5000 νεανίδων με 19.33.07, 8η στα 3000 νεανίδων με 11.11.43

Μαρία Ζαχαρούδη (ΟΚΑΚ): 3η στο έπταθλο νεανίδων με 4474 βαθμούς

Γιώργος Λιούμπας (ΟΚΑΚ): 3ος στα 400 εφήβων με 50.12 (8ος στα προκριματικά με 51.10)

Λάσκαρης Κυριακού (ΟΚΑΚ): 10ος στα 400 εφήβων με 51.37 (5ος στα προκριματικά με 50.77)

Αλέξανδρος Παντάκας (ΟΚΑΚ): 4ος στο ύψος εφήβων με 1,94

Ομάδα σκυταλοδρομίας ΟΚΑΚ: 10η στα 4Χ400 εφήβων με 3.30.28 (Σταύρος Πακαταρίδης, Λάσκαρης Κυριακού, Παναγιώτης Χατζηεμμανουήλ, Γιώργος Λιούμπας)

Αλέξανδρος Αθανασίου (ΑΟΚ): 2ος στο τριπλούν εφήβων με 15,22 (2ος στα προκριματικά με 14,32), 8ος στο ύψος εφήβων με 1,89

Κατερίνα Λαφτσή (Φίλιππος): 1η στα 200 νεανίδων με 24.67 (2η στα προκριματικά με 25.25), 2η στα 100 νεανίδων με 12.27 (1η στα προκριματικά με 12.05)

Σοφία Μερεσεντόγλου (Φίλιππος): 26η στα 400 νεανίδων με 66.51

Δέσποινα Παντέζου (Φίλιππος): 4η στα 800 νεανίδων με 2.17.26 (8η στα προκριματικά με 2.22.80), 7η στα 1500 νεανίδων με 4.50.17

Ντενίτσα Γκρούνοβα (Φίλιππος): 15η στα 1500 νεανίδων με 5.03.23

Νίκη Ιακωβίδου (Φίλιππος): 23η τριπλούν νεανίδων με 10,59, άκυρη στο μήκος νεανίδων

 

Χρήστος Κρυσταλλίδης

Published in Στίβος
Page 1 of 7

Elpides Kavalas FC (Official Page)

Η πρότυπη Ακαδημία του Α.Μ.Σ. Βρασίδας Νέας Περάμου συνεχίζει το έργο της

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker