http ΑΣΕΑΚ: Ασημένιο μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα U15!
Monday, 06 May 2019 07:33

ΑΣΕΑΚ: Ασημένιο μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα U15!

Published in Πίνγκ πονγκ

Ξεκινώντας από το Νο4, η ομάδα του ΑΣΕΑ Καβάλας κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας αντισφαίρισης U15. Με νίκες σε Αλεξανδρούπολη, Χανιά, στον ημιτελικό τον Ολυμπιακό και με ήττα στον τελικό από την ομάδα της Φλώρινας κατέκτησε τη 2η θέση στην Ελλάδα!

Στη σύνθεση της ομάδας ήταν η Δημητριάδη Φ. (13 χρ.), Συμεωνίδου Θ(15 χρ.) και Γκαιντατζή Λ. (12χρ) και προπονητής ο Γιάννης Σταύρου.

Επίσης, το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Γκαϊντατζή στο διπλό με συμπαίκτρια τη Μεραμβελιωτάκη του Ολυμπιακού και το χάλκινο η Δημητριάδη με συμπαίκτρια τη Χάλαρη επίσης του Ολυμπιακού!

Στο ατομικό,  η μικρότερη αθλήτρια στο βάθρο ήταν η Γκαϊντατζή κατακτώντας τη 3η θέση στην Ελλάδα! Η Δημητριάδη και ο Τιμαμόπουλος (14χρ) τερμάτισαν στην 9η θέση στην Ελλάδα !

Να σημειωθεί ότι η ομάδα της Καβάλας αγωνίστηκε και στο ομαδικό παίδων με τους Καλταπανίδη, Λευκόπουλο και Τιμαμόπουλο τερματίζοντας στην 9η θέση. Υπεύθυνος προπονητής της ομάδας των παίδων ήταν ο αθλητής του ΑΣΕΑΚ, Μ. Αλαρούπι.

Στο διπλό παίδων ο Τιμαμόπουλος κατέκτησε τη 5η θέση μαζί με συμπαίκτη τον Θ. Τζενίδη της ΧΑΝΘ, φτάνοντας μια ανάσα από το μετάλλιο. Έχασαν 3-2 σετ στον προημιτελικό με αντιπάλους τους αθλητές από την Πεύκη (Μανωλόπουλο/Κατσαπρακάκη). Αξιοσημείωτη ήταν η νίκη του Τιμαμόπουλου στον Μανωλόπουλο της Πεύκης στον όμιλο των ατομικών αγωνισμάτων.

Read 1409 times Last modified on Monday, 06 May 2019 07:39