http ΑΣΕΑΚ: Μετάλλια για Γκαϊταντζή και Πασχαλέρη στα Χανιά
Monday, 07 November 2016 13:18

ΑΣΕΑΚ: Μετάλλια για Γκαϊταντζή και Πασχαλέρη στα Χανιά

Written by 
Published in Πίνγκ πονγκ

Τα Χανιά άφησαν ακόμα καλύτερες εντυπώσεις από πέρσι και πρόβαλλαν ιδανικά τις μικρές ηλικίες στο 2ο πανελλήνιας εμβέλειας τουρνουά τους στην επιτραπέζια αντισφαίριση που έγινε το διήμερο 5-6/11.

Ο ΑΣΕΑ Καβάλας δήλωσε "παρών" και κατέκτησε δύο μετάλλια στην διοργάνωση, ένα χρυσό με την Λεμονιά Γκαϊταντζή που κέρδισε την Ευαγγελία Μεραμβελιωτάκη με 3-0 σετ (11-8, 13-11, 11-8). Επίσης, ο Γιώργος Πασχαλέρης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους εφήβους.

Σημαντικό για την επιτυχία ήταν το γεγονός ότι τόπος δράσης ήταν το εξαιρετικό κλειστό γυμναστήριο Κλαδισού, χώρος μεγαλύτερος και πιο άνετος από το στάδιο «Έλενα Βενιζέλου», που είχε φιλοξενήσει πέρσι το 1ο αναπτυξιακό όπεν.

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Χανίων, σωματείο με μεγάλη ιστορία και παραγωγή στην επιτραπέζια αντισφαίριση, ανέλαβε τη διοργάνωση σε συνεργασία με την Ε.Φ.Ο.Επ.Α. και τον δήμο της πόλης. Πήραν μέρος 70 αθλητές και αθλήτριες από την Καβάλα, τη Φλώρινα, την Αθήνα, τη Θεσσαλονίκη, την Πάτρα, την Αλεξανδρούπολη και φυσικά την Κρήτη.

Η όμορφη πόλη παρείχε ζεστή φιλοξενία στους 70 συμμετέχοντες (από τις 73 τελικές δηλώσεις συμμετοχής) και τους συνοδούς τους και παράλληλα φρόντισε για την άψογη οργάνωση των αγώνων. 

Οι νικητές και οι νικήτριες σε κάθε κατηγορία:

ΕΦΗΒΟΙ

1.Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2.Δημήτρης Κορδούτης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

3.Γιώργος Πασχαλέρης (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

4.Ανδρέας Μίντσης (Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

1.Αλεξάνδρα Τουντακώβα (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

2.Ευαγγελία Φραντζεσκάκη (Ο.Α. Χανίων)

3.Τζούλια Μυτακίδου (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

4.Μαρία Λαδάκη (Ο.Α. Χανίων)

ΠΑΙΔΕΣ

1.Ιάκωβος Αϊβατίδης (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)

2.Σωκράτης-Βησσαρίων Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

3.Γιώργος-Μιχαήλ Ανδρουλάκης (Α.Ο. Διόνυσου)

4.Ιωάννης-Αρσένιος Παπαδόπουλος (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

1.Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

2.Παναγιώτα Κοτζαμιχάλη (Ο.Α. Χανίων)

3.Μαριάννα Γενεράλη (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)

4.Χρυσάνθη Κοντονικόλη (Γ.Ο.Π. Παλάσκας)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

1.Κίμων Μήτκας (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

2.Ευστάθιος-Εφραίμ Μανωλόπουλος (Παράδεισος Αμαρουσίου)

3.Γιώργος Κατσαπρακάκης (Παράδεισος Αμαρουσίου)

4.Βασίλης Τζιότζιος (Αίας Ευόσμου)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

1.Λεμονιά Γκαϊταντζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

2.Ευαγγελία Μεραμβελιωτάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3.Αθηνά Χατζηπλή (Ο.Α. Χανίων)

4.Στυλιανή Τζαρίδου (Αίας Ευόσμου)

 

Read 638 times Last modified on Monday, 07 November 2016 13:20

Elpides Kavalas FC (Official Page)

« April 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
eXTReMe Tracker