http ΝΟΘΑΚ: Έκτος ο Σκαρής στην σκυταλοδρομία Κ-19 του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος
Sunday, 05 June 2022 16:07

ΝΟΘΑΚ: Έκτος ο Σκαρής στην σκυταλοδρομία Κ-19 του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος

Το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανοικτής θάλασσας, που έγινε στην Πορτογαλία, τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο για τον ΝΟΘΑ Καβάλας.

Ο Γιάννης Σκαρής κατέκτησε την 6η θέση στην Ευρώπη στην σκυταλοδρομία Κ-19 με την Εθνική ομάδα κολύμβησης ανοιχτής θάλασσας.. Μαζί του ήταν και οι Ελένη Κεχαγιά, Κάλια Κανόγκα και Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης.

Παράλληλα, ο νεαρός αθλητής του ΝΟΘΑ Καβάλας συμμετείχε στον αγώνα 7.500μ. ανοικτής θαλάσσης και κατέκτησε την 14η θέση ανάμεσα σε 40 αθλητές από όλη την Ευρώπη. Ο τερματισμός μάλιστα κρίθηκε στο ένα εκατοστό του δευτερολέπτου για τις θέσεις 13-15.

Η διοίκηση του ΝΟΘΑΚ ευχαριστεί τον Ολυμπιονίκη και αρχηγό της αποστολής Σπύρο Γιαννιώτη καθώς και τον συνοδό Ανδρέα Ζέπο, για την βοήθεια που πρόσφεραν στον αθλητή του συλλόγου. Συγχαρητήρια και στον προπονητή του Ομίλου, Νίκο Γκέκα, που είναι ο δημιουργός μιας ακόμα μεγάλης  επιτυχίας για τον όμιλο και την πόλη μας.

Read 346 times Last modified on Sunday, 05 June 2022 16:08